jantlar içten eğikse dıreksıyonda tıtreme yapar mı?

speedy_forever

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar benım jantların ıcten egıkmıs afıf..dıreksıyonda tıtreme yapar mı?ben yapar dıye bılıyorum...tehlıkesı var mıdır?

120den sonra bı tıtreme oluyo dıreksıyonda onu solıyım unuttum solemeyı...bunun bı tehlıkesı var mı arkdslar?

Moderatörün son düzenlenenleri:

ALBATROS_09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sen o konumda rahat kullanabiliyomusun ki? Zararı vardır tabiki,teknik olarak nasıl bir duruma yol açar bilemiyorum ama presle doğrulttursana, zor olur öyle kullanmak hakimiyetin zorlaşır sen bi zorluk hissetmiyomusun.?

Shadow

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.sidemir.com.tr
Kısa vadede çok bi zararı yok gibi görünsede mekanik titreşimler aracında erken yorulmalara yol açar..

İçten eğik olması en basit olarak balansının bozuk olması anlamına gelir.. Bence biran ewwel düzelttir ve 4 tekerinede balans yaptır.. En fazla vereceğin 20 - 30 YTL olur yaptırmadığına değmez..

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten balans makınasına baglanınca balans tutmaz o jant.. o şekılde rot bası ve rot kollarına asırı derecede zarar verır

speedy_forever

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tşk ederım arkdslar saolun ılgınız ıcın..önerılerınızı dıkkate alıyorum...

New Astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direksiyondaki titreme hariç, aracin yol tutuşunda tutta, lastiklerin yıpranmasina kadar birçok şeyi etkiler, opel servisene gittiginde 4 tekeride rot ve balans ayar aletine taktirip, jantin egriliğinden dolayı tekerlerin sağa sola sapmasi var mı yok mu kontrol ettir tahminen 25 30 ytl ye yapiyorlar we düzeltiyorlar.

dejaay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astrammm' Alıntı:
zaten balans makınasına baglanınca balans tutmaz o jant.. o şekılde rot bası ve rot kollarına asırı derecede zarar verır

Rot balans'a girersen sorunun çözülür. Usta olanlar ne yapacağını sana söylerler.

muratcan066

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede vardı..çelik janttan dediler jant eğriymiş orjinal jantlarını taktım değişen fazla bişey olmadı..110-120 den sonra titriyor..rot başını falan değiştirdik yinede aynı..bana kalırsa iyi bir servise git...yada ikinci el temiz ön aks bul,hesaplı bulursan tabi komple değiştir..yada 120km yi geçme...selamlar

galipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
jant egri olabilir arkadaşların da dediği gibi sanayide değiştiriyorlar bi uğra bence sanayiye