Jant boyama (fotolu)

kvnc06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş

Evet arkadaşlar sanayide 150-200 tl ye yapılan işi nasıl yapıldığını elimden geldiğince anlatmaya calısıcam işi bu şekilde 50 tl ye halledebilirsiniz
1. Jantı hazırlıyoruz
2. Jantin üzerindeki pası ve artıkları zımpara ile temizliyoruz (ben matkap ucuna zımpara takip yaptım onun girmediği yere el ile müdahale ediyoruz )
3. Jantı güzelce maskeliyoruz
4. Kullanacağınız renk için uygun astarı seçiyoruz ( açık ve canlı renkler için may beyaz astar kullanıyoruz )
5. Astarin kurumasını bekliyoruz
6. Üzerine hangi renk istiyorsak onu boyuyoruz ve 1 gün kurumaya bırakıyoruz ki yaptığımız is biseye benzesin
Evet arkadaşlar telefondan yüklüyorum fotoları inşallah düzgün bir şekilde görülür herkese iyi forumlar

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
Vay 10 numara olmuş emeklerine sağlık çok beğendim.

kvnc06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler hocam bunlara bide krom göbek çalışması yapicam ama göbek arıyorum bulup yapınca onlarida koyucam :)

kvnc06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Yok hocam sprey boya ile boyadım makine olsa iyi olurdu da yok neyazikki

kvnc06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Boyaları internetten mi aldın?
yok koçtaş tan aldım marschall mat fosforlu turuncu renk resmini atarım isterseniz kodları var üstünde renk o kadar farklı ki kamera algılayamıyor en yakın olanları koydum gerçekten cok güzzel ve dikkat ceken bir renk düşünürseniz öneririm

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
Çok güzel boyamışsın bende daha önce böyle bir işlem içine gireyim dedim ama beceremem diye sonradan vaz geçmek zorunda kaldım. Ben sadece siyah renk boyuyacak idim ama yapamam diye düşündüm.

kvnc06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
valla bu yontemle boyaması cok kolay hocam bi deste kart ile maskeleme yapıyorsunuz bu boyadıklarım benim yazlıklar ama aracın üstünde de boyanabiliyor bu yöntemle eger acıkta jantınız varsa bir deneyin paslı veya cizik durmasındansa boyalı ve bakımlı durması daha iyidir bence siz yaparsınız güvenim tam :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
valla bu yontemle boyaması cok kolay hocam bi deste kart ile maskeleme yapıyorsunuz bu boyadıklarım benim yazlıklar ama aracın üstünde de boyanabiliyor bu yöntemle eger acıkta jantınız varsa bir deneyin paslı veya cizik durmasındansa boyalı ve bakımlı durması daha iyidir bence siz yaparsınız güvenim tam :)
Havalar bir ısınsın da balkon da bir deneme yaparım :rakir:

kvnc06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
aynen hocam yapın güzel olur :D

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
renk cnalı güzel olmuş elinize sağlık. vernik atmadınız mı?

kvnc06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Yok daha atmadım vernik hocam