İzmir'de kış lastiği bulmak. (:

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: İzmir'de kış lastiği bulmak. :)

GNSpower link' Alıntı:
Geçen gelişimde 110'a kilitlemiştim tam 7.0 yakmıştı, bakalım bu sefer ne yakacak bende merak ediyorum.

Ha 11 yakarsa uzun yolda Eskihisar feribotundan denize yuvarlarım ama arabayı. (:)

Yok yok kıyamazsın :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

OGOKTAS link' Alıntı:
Eee artık Sen de bizden oldun sayılır, Bundan sonrasını şirket düşünsün :)

İnşallah ciroyu benzine yatırmayız. ((:)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Dostlarım bir sorum daha olacak. Ben bu lastikleri eve getirdim. Koridorda 4 tane değirmen taşı gibi öbeklendiler bekliyorlar beni. Ben bu öküzümsü lastikleri nasıl muhafaza etmeliyim? (:)

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Doğancım yeni lastiklerin hayırlı olsun az yakıtla uzun yollar alırsın inşallah. Saklama konusu ise nemden uzak ve yatık şekilde saklamalısın diye biliyorum.

Lastikler daima kuru serin ve iyi havalandırılmış depolama alanlarında depolanmalıdır.
Depolama alanlarında rutubet, asit, petrol türevi, yağ, gres ve benzeri kimyasal maddeler bulunmamalıdır.
Lastikler, yüksek sıcaklık altında olmamalı ve doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır
Kısa süreli depolamada lastikler yatay olarak üst üste 1.20 mt'yi geçmeyecek şekilde istif eilmelidir. Uzun süreli depolamada, lastikler palet çatalları üzerinde dik pozisyonda olmalı ve zemine asgari 10 cm mesafede tutulmalıdır. Olası şekil bozukluklarını engellemek için lastikler ayda bir defa döndürülmelidir.

Bunuda brigstone un sitesinden aldım.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Erhan42 link' Alıntı:
Doğancım yeni lastiklerin hayırlı olsun az yakıtla uzun yollar alırsın inşallah. Saklama konusu ise nemden uzak ve yatık şekilde saklamalısın diye biliyorum.

Lastikler daima kuru serin ve iyi havalandırılmış depolama alanlarında depolanmalıdır.
Depolama alanlarında rutubet, asit, petrol türevi, yağ, gres ve benzeri kimyasal maddeler bulunmamalıdır.
Lastikler, yüksek sıcaklık altında olmamalı ve doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır
Kısa süreli depolamada lastikler yatay olarak üst üste 1.20 mt'yi geçmeyecek şekilde istif eilmelidir. Uzun süreli depolamada, lastikler palet çatalları üzerinde dik pozisyonda olmalı ve zemine asgari 10 cm mesafede tutulmalıdır. Olası şekil bozukluklarını engellemek için lastikler ayda bir defa döndürülmelidir.

Bunuda brigstone un sitesinden aldım.

Erhancım çok sağolasın. O zaman ben bu yavru heyülaları üst üste yığayım şimdilik, bir ay kadar böyle takılsınlar. :)

gokhanbedir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Erhancım çok sağolasın. O zaman ben bu yavru heyülaları üst üste yığayım şimdilik, bir ay kadar böyle takılsınlar. :)
üst üste koyarsanız zarar verirsiniz, dik olarak koyup birkaç haftada bir çevirin o zaman hiçbir sorun olmaz, eğer jantlarla birlikte saklıyorsanız o zaman üst üste koymanız gerekir.

ulkm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Evet dostlarım, bugün kış lastiklerimi taktırdım. Tabii görmemişin kış lastiği olmuş bir sürü resim çekmiş gibi bir durum oldu ama olsun. Lastikçi de zaten fiyat bağlamında beni öpüp kokladığı için ses etmedi. (:)

Önce 4 lastiğimi gidip kargodan bizzat aldım. Yoksa getirmeye niyetleri yoktu akşama kadar.

qrrf.jpg

Sonra beyaz eşya olsa kaçacağım değerler gösteren kağıdına bir göz attım. (:)

[img=450x600]http://imageshack.us/a/img132/1853/kced.jpg[/img]

Şöyle yanyana bir koydum, içimden ve biraz da dışımdan oha dedim. :)

y4m1.jpg

Lastikleri janta taktılar.

rx1z.jpg

2012'nin 32. haftası olduğu için biraz bozuldum ama elden birşey gelmiyor, bunu bile zor buldum. :)

[img=450x600]http://imageshack.us/a/img14/1562/3q1f.jpg[/img]

Ve mutlu son. (:)

gbsb.jpg

zf23.jpg

Şöyle bir otobana çıktım denemek amacıyla, lastiklere de 34 bastırdım. Deneme esnasında ses anlamında kulağıma farklı birşey gelmedi açıkçası ama direksiyon bir nebze ağırlaşmış gibi geldi bana. Tabii pür dikkat arabaya odaklanmam nedeniyle de bana öyle gelmiş olabilir. Netice de bir kez daha anladım ki ben hala arabadan anlamıyorum 14 sene sonunda. (:)

Şimdi İstanbul yolunda 110 cruise kilitli ne yapacak bakalım, merakla onu bekliyorum.

Güzel lastikler hayırlı olsun Doğan...