İzmir'de kış lastiği bulmak. (:

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: İzmir'de kış lastiği bulmak. :)

GNSpower link' Alıntı:
Desene lastikler işe yarayacak hemen. (:)

Kesinlikle yarayacak. Buarada artik İzmir İstanbul arasi yolculukta yakit degerlerini paylasirsan sevinirim. Simdiden iyi yolculuklar.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

OGOKTAS link' Alıntı:
Kesinlikle yarayacak. Buarada artik İzmir İstanbul arasi yolculukta yakit degerlerini paylasirsan sevinirim. Simdiden iyi yolculuklar.

Geçen gelişimde 110'a kilitlemiştim tam 7.0 yakmıştı, bakalım bu sefer ne yakacak bende merak ediyorum.

Ha 11 yakarsa uzun yolda Eskihisar feribotundan denize yuvarlarım ama arabayı. (:)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulkm link' Alıntı:
Bu arada Nokianları (wr g2) leri taktığımdan beri araç %10 daha sessiz, darbe emişler çok iyi ve istediğim yumuşak konforlu süspansiyon ayarlarına ulaştım diyebilirim. İçimden bir ses bunları hiç çıkartma diyor :p 

Abi Nokian ların basınçlarını bugün 35 Psi basınca darbelerden ziyade kaba asfalttaki ince titreşimler neredeyse sıfıra indi, şişen lastikte artan yanak yüksekliği mi yumuşattı darbeleri anlamadım yazlıkta tersi oluyordu malum! 023hm

ulkm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Abi Nokian ların basınçlarını bugün 35 Psi basınca darbelerden ziyade kaba asfalttaki ince titreşimler neredeyse sıfıra indi, şişen lastikte artan yanak yüksekliği mi yumuşattı darbeleri anlamadım yazlıkta tersi oluyordu malum! 023hm

Tolga, muhteşem bir konforu var...  Gerçekten şaşkınlık içindeyim yaz lastiklerimden soğudum :)))

ulkm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Geçen gelişimde 110'a kilitlemiştim tam 7.0 yakmıştı, bakalım bu sefer ne yakacak bende merak ediyorum.

Ha 11 yakarsa uzun yolda Eskihisar feribotundan denize yuvarlarım ama arabayı. (:)

Doğan senin lastikler biraz ebat olarak büyüdüğü (225 Yanak  için çok az bir performans kaybı ve yakıt tüketimi artışı yaşayacaksın bu da çok normal bir durum.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulkm link' Alıntı:
Tolga, muhteşem bir konforu var...  Gerçekten şaşkınlık içindeyim yaz lastiklerimden soğudum :)))

Abi esasen kış lastiği hep daha konforludur (ses düzeyi hariç) ancak bizimki gibi 215 50 17 ebatlardaki lastiklerde aradaki konfor farkını her zaman bu denli yakalamak zor, sürate yönelik bir ebat olduğundan sert hamurlu oluyor mevcut örnekler.

Eğer Nokian dan memnun kaldıysan ilerde Goodyear EfficientGrip Performance, Michelin P3 ya da yine Nokian deneyebilirsin.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

ulkm link' Alıntı:
Doğan senin lastikler biraz ebat olarak büyüdüğü (225 Yanak  için çok az bir performans kaybı ve yakıt tüketimi artışı yaşayacaksın bu da çok normal bir durum.

şimdiye kadar performans anlamında bir faydasını görmedim zaten abi. Tolga'nın ucuz düz vitesli arabasına bile geçildiği için uzun zamandır arabadan bir beklentim yok. (:)

Ama yakıt ne kadar fark edecek onu merak ediyorum gerçekten.

ulkm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

:)) Evet o videoyu biliyorum otomatik o kadar geri kalınca canım sıkılmıştı ama geçen astra beyaz olduğu için bir miktar sevinmiştim :))

Benimkiyle aynı renk diye :))

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Evet dostlarım, bugün kış lastiklerimi taktırdım. Tabii görmemişin kış lastiği olmuş bir sürü resim çekmiş gibi bir durum oldu ama olsun. Lastikçi de zaten fiyat bağlamında beni öpüp kokladığı için ses etmedi. (:)

Önce 4 lastiğimi gidip kargodan bizzat aldım. Yoksa getirmeye niyetleri yoktu akşama kadar.

qrrf.jpg

Sonra beyaz eşya olsa kaçacağım değerler gösteren kağıdına bir göz attım. (:)

[img=450x600]http://imageshack.us/a/img132/1853/kced.jpg[/img]

Şöyle yanyana bir koydum, içimden ve biraz da dışımdan oha dedim. :)

y4m1.jpg

Lastikleri janta taktılar.

rx1z.jpg

2012'nin 32. haftası olduğu için biraz bozuldum ama elden birşey gelmiyor, bunu bile zor buldum. :)

[img=450x600]http://imageshack.us/a/img14/1562/3q1f.jpg[/img]

Ve mutlu son. (:)

gbsb.jpg

zf23.jpg

Şöyle bir otobana çıktım denemek amacıyla, lastiklere de 34 bastırdım. Deneme esnasında ses anlamında kulağıma farklı birşey gelmedi açıkçası ama direksiyon bir nebze ağırlaşmış gibi geldi bana. Tabii pür dikkat arabaya odaklanmam nedeniyle de bana öyle gelmiş olabilir. Netice de bir kez daha anladım ki ben hala arabadan anlamıyorum 14 sene sonunda. (:)

Şimdi İstanbul yolunda 110 cruise kilitli ne yapacak bakalım, merakla onu bekliyorum.