İzmir şehir içi LPG ölcümüm.

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
lpg li araçlarda hesap yaparken dikkate almanız gereken,bu araçlar hiçmi benzin yakmıyor,hesap ederken onuda göze almak lazım bence,

Haklısın fakat şöyle bir şey var ben arabada marşa bastığımda LPG ye geçmesini bekliyorum -ki hava 41 derecede LPG ye geçmesi 30 sn felan sürüyor zaten o arada camları açıp arabayı havandırıyorum Teyp'i takıyorum vs vs, Zaten LPG geçtiği an ince bir TIIIIIN sesi geliyor. Hesaplamalarıma da hep doldur boşalt ululu yapıyorum. Didipte 10TL gaz alımıyorum FULL'le tam bitesiye kadar almıyorum. Zaten dikkat ederseniz hepsalamalarda ilk önce lt hesabı yapıyorum sonra paraya çeviriyorum. Çünkü her yerde farklı fiyat oluyor. LPG fiyatları

murattarum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
30 sn iyi bir süre,eski astra g aracımda lpg kışın beni delirtiyordu bazen 5-6 km yol yapma'ma rağmen hala geçmiyordu lpg ye.sanırım ayar proplemi vardı

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabaların anlık tuketımı 100km yola gore değilde benim bildiğim Lt/Saat olmuyormu. yani ben mesela beykozdan besıktasa 1 saat 5 dakka cıvarı gıdıyorum sabahları ama 15.5 km. haliyle araba 15.5 km de yakacagının 2 misli yakıyor. cunku 1 saat araba çalışıyor ve dur kalk. 1500 kg agırlıgında aracın kendını sureklı kaldırıp frenaj yapması kolay bir olay değil.

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
30 sn iyi bir süre,eski astra g aracımda lpg kışın beni delirtiyordu bazen 5-6 km yol yapma'ma rağmen hala geçmiyordu lpg ye.sanırım ayar proplemi vardı

Dostum ben LPGyi 2 ay öncede taktırdığım için kış olayını bilmiyorum. ama Termostat'ı 40 dereceye ayarlı. Normalide zaten 40 dereceymiş.

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizimki 32 derece olması lazım,bu günlerde marşa bastıktan 5 sn sonra tık sesi gelip bi 4 sn sonra ışık yeşile dönüyo.

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Bizimki 32 derece olması lazım,bu günlerde marşa bastıktan 5 sn sonra tık sesi gelip bi 4 sn sonra ışık yeşile dönüyo.

yaz ayındayız bence 40'a çıkart. En sağlıklısı bu bırak araba biraz benzin yüzü görsün :) Bu arada da Atikerde bir sorun var mı yakıt tüketimin nedir hiç bahsetmiyorsun. Ben daha gaz ayarına bile gitmedim ilk günkü gibi duruyor :) (allah bozmasın) Murat'ın oradan 4 günde bir arıyorlar yakıt tüketimimi soruyorlar :D

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdiye kadar biraz daha benzin isterim gibisinden bi şikayet etmedi araba :)
Herhalde bizimki atiker deil ALDESA olmasından kaynaklanıyo olsa gerek:D
Artık devamlı didime git-gel ler başladı daha önce ilk ölçümüm yazmıştım sanırım 470 km ile ful boşalttık tüpü(tank 45 lik)
50-60 ı şehir içi kalanı söke ovası :D