İyilik Yap Kötülük Bul!

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Belki bilen arkadaşlar vardır. yakın zamanda 2001 model 320 coupe aracımı sattım. onun yerine 2008 İmpreza aldım. buraya kadar herşey normal.
aracımı sattıktan 3 gün sonra aracımı alan arkadaş aradı. arkadaş istanbulluydu aracı aldıktan sonra istanbula gitmişler. neyse, aracı aldıktan 2 gün sonra kaza yapmışlar arabanın durumu çok kötü dedi. toplanacak durumda değilmiş lakin o kadar para verdik kasko da yoktu bi şekilde yaptırmaya çalışacağız dedi. benden aracın yazlık lastiklerini istediler. ben satarken ya kışlıklarla satmıştım. yazlık lastikleri de pazarlık dışında bırakmıştım. neyse, dedi hocam çok masrafımız oldu sen bize lastikleri gönderir misin bedelsiz. bende de acıdım yazık dedim adamlar 40 milyara yakın para verdiler. 2 gün sonra çöp oldu. dedim ki tamam gönderirim ama kargo parasına karışmam. tamam dediler. bende ertesi gün gönderdim. lastik istanbula varınca eleman beni aradı hocam 170 lira gelmiş filan diye hayıflandı. bende dedim lastikleri istediniz gönderdim. ne yapabilirim. tamam dediler telefonu kapattık.
az önce eve kargo gelmiş. eleman lastikleri geri çevirmiş lastikler geri gelmiş 170 lira ödemek zorunda kaldım. şimdi açacam telefonu neyse diyorum. önemli olan 170 lira değil. zaten 1.5 milyarlarlık lastik göndermişim. 3 ün 5 in hesabını yapmıyorum ama bu yapılan şerefsizliktir. hakkımı helal etmiyorum. içimizde kalan insanlığı böyle kişiler bitirebiliyor. günden güne yozlaşmış bir toplum oluyoruz. yazıklar olsun. sadece paylaşmak istedim.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yuh arkadaş
hakkaten söyleyecek söz yok

ticareti de hayrı da, adam gibi adamla yapıcaksın demekki

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Denecek söz yok gerçekten ...

İyilikten maraz doğar bir söz vardır, işte tam bu durumlar için söylenir.Sen ne düşünüp ne yapıyorsun, başına ne geliyor...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dert ettiğin şeye bak niye insanlığın ölsün.. sen 170 tl ile fakir olmassın ama o zaten anlattıklarından kafamda bir profil oluşdu hiç bir zaman iflah olmaz.. ben lastik kısmında değilimde pert etmişse üstüne lastikleri istemişse üstüne öyle araca kasko yaptırmamışsa kafamda çok net bir profil oluşdu.. o tip bir insanın hayatta işleri yolunda gitmez senin gibi bir çok insanın ahını bedduasını alırlar hayatları boyu iki yakaları bir araya gelmez..

o yüzden sen iyi doğru olanı bir şey yapmışsın sen bunun mükafatınıda görürsün bak bu dediğimide unutma allah bazen sınar doğru ile eğri kulunu .. doğru ya eğrilirse der eğride belki doğrulurda doğru yola girer der.. o bu teste eğri kaldı ama sende doğruyken eğilme hayatta bu tip insanlar çok olucak ama doğru insanlarda çokcana var öyle hemen moralini bozup insanlığı yakma :)..

o 170 tl ye gelince merak etme sen doğru ol o 170 tl sana bin yediyüz tl olarak geri döner..

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dert ettiğin şeye bak niye insanlığın ölsün.. sen 170 tl ile fakir olmassın ama o zaten anlattıklarından kafamda bir profil oluşdu hiç bir zaman iflah olmaz.. ben lastik kısmında değilimde pert etmişse üstüne lastikleri istemişse üstüne öyle araca kasko yaptırmamışsa kafamda çok net bir profil oluşdu.. o tip bir insanın hayatta işleri yolunda gitmez senin gibi bir çok insanın ahını bedduasını alırlar hayatları boyu iki yakaları bir araya gelmez..

o yüzden sen iyi doğru olanı bir şey yapmışsın sen bunun mükafatınıda görürsün bak bu dediğimide unutma allah bazen sınar doğru ile eğri kulunu .. doğru ya eğrilirse der eğride belki doğrulurda doğru yola girer der.. o bu teste eğri kaldı ama sende doğruyken eğilme hayatta bu tip insanlar çok olucak ama doğru insanlarda çokcana var öyle hemen moralini bozup insanlığı yakma :)..

o 170 tl ye gelince merak etme sen doğru ol o 170 tl sana bin yediyüz tl olarak geri döner..

170 lira umrumda değil. dediğim gibi zaten 1.5 liralık lastik yolladım adama. para derdin de olan biri olsam zaten göndermem. sadece moralimi bozan insanların iyi niyeti suistimal etmesi. morali bozuluyor insanın. yazık.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
sahibindende elemanın biriyle anlaştık kargo benden diye gönderdim ürünü beğenmemiş.ürünü geri ödemeli yollamış.oluyor böyle şeyler

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
La havle, de ve sabret. Çünkü insanın bu tür durumlarda kafayı yemesi veya katil olması işten bile değil. Böyle karaktersiz insanlar oldukça bu dünyada maalesef kimseye güvenemiyor insan ve kurunun yanında yaşta yanıyor. Geçmiş olsun.