İyiki Almışım Astra J'mi Helal Olsun-İşte bu bee Topiği

ulkm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: İyiki Almışım Astra J'mi Helal Olsun-İşte bu bee Topiği

Tolga KARACA link' Alıntı:
Az önce hava almak ve Astra mla tur atmak için çıkmıştım paşa paşa geziyordum.

Işıklarda durduğumda arkamdan çok hızlı bir Insignia gelip ramak kala sert şekilde durdu, sürücüsüne baktım genç ve hız yapmaya yer arayan bir tip  8) sürekli eğilip yeşil yandı mı diye bakıyor bana ağır ağır yaklaşıyor falan..

Yeşil yanınca roketledim tabi buna da gün doğdu  005hihih kalkıştan yaklaşık 2km sonra ayağımı gazdan çektiğimde aramızda hemen hemen 9-10 araçlık fark vardı, beni geçip ilerdeki ışıklarda durunca arkasına dikkat ettim CDTI logosunun T ve I harfleri siyahtı sanırım 160 Hp oluyor.
Ama Insignia nın led ve mercekleri gece (en azında aynada) Astra dan daha çarpıcı duruyor, ledler kısa ama daha güçlü. Makyajlısında bu kadar iyi olmayabilir belki.

Bu arada inik lastikle gaza çok basınca ilk 2 viteste araç üst devirlere doğru kolayca patinaj çekmeye başlıyor ve 180km üzeri hızlanma isteği düşüyor.

Senin araç baya seri anlaşılan Tolga, adam neye uğradığını anlamamıştır :) Bazen düşünüyorum şu garanti bitse de chip yaptırsam diye... Geçen sordum 163 hp 240 torg olur dediler 550-600 tl arası fena değil gibi :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulkm link' Alıntı:
Senin araç baya seri anlaşılan Tolga, adam neye uğradığını anlamamıştır :) Bazen düşünüyorum şu garanti bitse de chip yaptırsam diye... Geçen sordum 163 hp 240 torg olur dediler 550-600 tl arası fena değil gibi :)

Seri abi evet, özellikle düşük devirde kalkmama rağmen artan devirle 2. viteste bile asfaltı kazımaya başlaması gücünü belli eden detaylarından en dikkat çekicisi..

bbeerrkk67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Seri abi evet, özellikle düşük devirde kalkmama rağmen artan devirle 2. viteste bile asfaltı kazımaya başlaması gücünü belli eden detaylarından en dikkat çekicisi..
Boyle yazilari okuyunca chip yapma hevesim daha da artiyor..Her daim birileriyle kapismak degil de ihtiyacim oldugunda ayagimin altinda 170 hp ve 230 tork hissetmek guzel bir his olmali..
Her ne kadar cogu kez chip yaptirmaya karar versem de aracin el kitabindaki su ifade aklima takiliyor; " elektrik sisteminde ve ecuda herhangi bir mudaheleye izin verilmez"
Servisler bunu bile bile yapiyorsa zarari yoktur diye dusunmekteyim..
Ne yapsam acaba?ne dersin Tolga abi:)

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben astra aldığım için çok pişmanım çok ama çokk hiç kimseye tavsiyede etmiyorum. Hiç bir aşkın onun aşkı kadar gerçek olmadığını anladım şu an ayrıyız. Ahhh astra Ahh ne hallere soktun benii offff :D

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bbeerrkk67 link' Alıntı:
Boyle yazilari okuyunca chip yapma hevesim daha da artiyor..Her daim birileriyle kapismak degil de ihtiyacim oldugunda ayagimin altinda 170 hp ve 230 tork hissetmek guzel bir his olmali..
Her ne kadar cogu kez chip yaptirmaya karar versem de aracin el kitabindaki su ifade aklima takiliyor; " elektrik sisteminde ve ecuda herhangi bir mudaheleye izin verilmez"
Servisler bunu bile bile yapiyorsa zarari yoktur diye dusunmekteyim..
Ne yapsam acaba?ne dersin Tolga abi:)

Servis aracın yazılımını incelemeli ya da dyno ya sokmalı, aksi taktirde anlamaları imkansız, tabi "bu aracın motorunu çok iyi açmışsın" diyenler belki şüphelenebilirler!!

26 yaşımda bu güce sahip bir araç bende tehlikeli olabilirdi ve bunu bildiğimden de imkanım olduğu halde hızlı modellerden uzak durdum, çok büyük bir zevk ama kendine ve başkalarına trafikte sorumluluk sahibi olmayı heran hatırlatan da bir yanı da var.

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mustimx link' Alıntı:
Ben astra aldığım için çok pişmanım çok ama çokk hiç kimseye tavsiyede etmiyorum. Hiç bir aşkın onun aşkı kadar gerçek olmadığını anladım şu an ayrıyız. Ahhh astra Ahh ne hallere soktun benii offff :D

bende eve çıkıca özlüyorum otoparka inince dostumu görmüş gibi sevindirik oluyom hee :) kara panterim benim :)

kursatihtilali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

en büyük zevkim arabamı yıkamak:))

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende de Astra yı görmediğim günlerde sebepsiz agresiflik, hayata küsme, midede şişkinlik hissi vb oluyor (ciddi)  :D

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Allahtan eşim foruma üye değil tek celsede boşar beni :D

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Okul sebebiyle ben ayrı kalıyorum başka astra görsem hep model tahmini yapıyorum aa astra diyorum o denli seviyorum :)