Iyi niyet garantisi

dolphin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,

2015 yılının başında 2014 model Opel Astra sedan aldım. Arabayı fazla kullanmıyorum. Tüm bakımlarını yetkili serviste yaptırdım. En son bakımı 19.000 de yaptırdım. Şu anda arabam 27.000 km de. Bayramın 1 . günü aracımla hareket halindeyken ön panelde kırmızı yağ lambası yandı. Ben hemen sağa çekip çekici çağırdım. (Motor çalışıyordu aracı 50 mt kullandım) Aracı servise götürdüm. Servis aracın intercoller'a yağ bastığını bu nedenle motor kapağının sökülüp tamir edilmesi gerektiğini masrafında 2.500-10.000 tl arasında değişebileceğini motoru açmadan bişey söyleyemeceğini belirtti. (Bu arada aracın garanti süresi 2017/Ocakta bitti)

Benim ısrarlarımla servis, Tüm kontrollerimi serviste yaptırdığım için "iyi niyet garantisi" kapsamında ayrıca bu opelin üretim sırasında gizli bir ayıbı olduğunu belirleyerek genel merkezden aracın ücretsiz yapılmasını talep ettik. Fakat Genel merkez talebimizi reddetti.

Şimdi ben bu durumda sizce ne yapmalıyım. Tecrübeli ve bilgi sahibi arkadaşların yardımlarını rica ediyorum.

Yardımlarını için şimdiden teşekkürler

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
ufak tefek şeyleri yapıyorlar ama sizinkisi baya masraf tutmuş. benim motor suyu kabını ve sensörünü ücretsiz değiştirmişlerdi mesela..

dolphin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tşkler Tayfun bey. Başka katkı sunacak arkadaşlar olursa sevinirim. Ayrıca gizli ayıp niteliğindeki kusurları firmaların kabullenmesi gerekir. Opel gibi bir firma müşteri memnuniyeti açısından beni tam bir hayal kırıklığına uğrattı. Hala umudumu korumak istiyorum.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
araç intercoolera yağ basmaz turbo basar.bence önce bir turbocuya gösterin 1000 liraya filan çözülebilir

dolphin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mahmut bey, Yağ kaçırma olayı konusunda servis ısrarla moturun açılmasını istiyor. Bana dedikleri aynen şöyle.."Arabada silindir kapağının sökülmesi lazım. İntercoller'a yağ basmış motor. Ordanda intercoller turbonun radyatörünün kenarlarınında yağı kaçırmış. Silindir kapağını sökmedende ne olduğunu göremiyorum. Motor düz kapağı sökülecek pistonlara bakılacak ona göre fiyat verilecek intercoller radyatörüne fiyat talep etmiycem." Ben bunu iyi niyet garantisi kapsamında yaptırmak istiyorum. Servisin dedikleri ne anlama geliyor. Yardımcı olmanızı rica ediyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Daha 27 binde bir araç. Geçmiş olsun. Aracı satana kadar. Sattıktan sonra garanti de bitti ise vay haline.

dolphin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar hukuki olarak ne yapabiliriz. Nasil yol izleyebiluriz. Hicmi tecrubesi olan arkadasimiz yok.

Druids

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım bir avukat yardımı almanı tavsiye ederim sonuçta 150000 garanti verilen araçlar bu kmde böyle arıza çıkarıyorsa kesinlikle kullanıcı hatası değil ayrıca servisten gizli ayıp dedikleri olayı kağıda döktür elinde mutlaj belge olsun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

dolphin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konuda cvb verecek avukat bir uyemiz yokmudur.

0M42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.benzersiztasarim.com
Aracını herhangi bir özel servise götür baktır nasıl olsa garantisi bitmiş.Bu durumda kapağın sökülmesini gerektirecek bir durum sezemedim ben kuvvetle ihtimal turbo bozulmuş.

Biliyorsunuz turbo gövdesine motordan basınçlı yağ gelir gövde deki yağ jetleri patlayınca/bozulunca hem emme tarafına hemde eksoz tarafına yağ sızar eksoz tarafına sızarsa eksozda yoğun duman görülür emme tarafına sızarsa cooler ve manifolda yağ basar.

Ben burada servisin şark kurnazlığı yaptığını düşünüyorum silindir kapağını açarak oldukça düşük bir ihtimalin üzerinde (tespitini farklı şekilllerde de yapabileceğine rağmen) duruyor ondan önce yapması gereken bir sürü kontroller var biraz da para kazanmanın derdinde.