İvmelenme Sorunu

menes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi forumlar arkadaşlar,2005 model astra h 1,3 dizel manuel 160.000km aracım var, özellikle 3.,4.,5. ve 6. vitesler de gaza biraz hızlı yada sert bastığımda araç bağırıyor devir saati 4000-4500 e çıkıyor ancak araba hızlanmıyor, zorluyor ama o gücü lastiklere iletmiyor..
usta ya anlattım volan dedi ama 3 ustaya söledim 2 si suratıma baktı
smile.png

fikri veya bilgisi olan varmıdır ?

Lencom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne zamandan beri böyle, aldığınızdan beri böyle ise, aracın performansı size yetmiyordur, önceden atik olan araç sonradan böyle olduysa, bilgisayara bağlayıp sensörlere bakmak lazım.

menes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aldığımda çok az vardı ama son zamanlarda arttı, hatta bi ara 2. vites de bile yaptı..
ağırlıklı yokuş yukarı cıkarken, yüklü iken veya klima felan acıkken gaza bastığımda yapıyor, ya derdim ne olduğunu bulmak çünkü baskı balata volan değişimi nerden baksanız 1750-2000 TL arası bunları değiştirdikten sonra gene yaparsa o koyar bana hali ile..

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence de debriyaj balatası bitmiş ,belki de yağlanmış sıyırıyor ...

daynaft

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baskı balata bitmiş araç 4000 5000 deviri çeviriyo ama tekerlere iletmiyo sıyırdığı için orjinal baskı balata ve debraj bilyesi değişimi yapmanız gerekıyor ayrıyetten volantıda tornaya verın daha iyi kavrama yapar

menes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar,
cumartesi ustaya götürdüm,anlattım test edelim dediler..15 dk gezdik turboladık hiçbişe yok :D:D..dr görünce öksürük kesildi..tam tamirhaneye giricez bidaha denedi usta yaptı..neyse malzemeyi kendim aldım ve Bugün aracın baskı+balata+rulman++volan değişimi için ustaya bıraktım
izmir de Merkez Opel sitedeki tavsiyeler üzerine gittim
inşallah düzelir.. az para vermedik :)