İşten Çıkarılma Hk. Tazminat

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehduh abi ilgin alakan için teşekkürler üşenmeyip yazmızsın uzun uzun kafamdaki birkaç soru işaretini sildin saolasın imzalamadan çıkarsam ne oluru çözememiştim ki paramı tam almadan tabiki imzalamak istemiyorum işin aslı ben askari ücretten hesaplanmasına da razıyım onu bile vermek istememesinden çekiniyorum az değil 5 yıl özel sektörde aynı yerde çalışmak ben zaten dengesiz biri olsam bu kadar süre bir iş yerinde çalışmam pek mümkün değil ama artık kendi işimi yapmanın zamanı geldi diye düşünüyorum hatta geçti ama olsun ne kadar erken o kadar iyi benim planım şu siz ne düşünürsünüz

Bana denirse ben tazminat veremem imzala çık!
imzalamam çıkarım sırasıyla sgk avukat çalışma bakanlığı diye tüm aşamaları yaparım

Ha bu yollarla tüm haklarımı alabilir miyim onuda bilmiyorum ama en azından benim hakkım olanı bana vermeyen avukata versin gidip gelsin yorulsun strese girsin gidip arabasını yenilemesin benim hakkımla ben onu istiyorum

Örn bana 10 lira tutuyor tazminatın ben sana 3 vereyim hellalleşelim derse acaba ben mahkeme vs ile onuda alamayabilir miyim onu hiç bilmiyorum

Kabul etmeyi düşündüğüm şey bana 10 yerine 3 verirse imzalayacağım kağıda 10 lira tazminatının 3 lirasını aldım kalan tutarı şu tarihte alacağım şeklinde

Çok sıkıntılı işmiş gerçekten Allah yardımcım olsun bakalım nasıl çıkıcaz bu işin içinden.

rica ederim kardeşim ne demek yardımcı olabildiysek. sana tazminat vermiyorum derse ibranameyi kesinlikle imzalama işten çıkış bildirgene de bak iş akdi işveren tarafından fesh edilmiştir demesi lazım kendileri çıkartığı için onun bir örneğini al iş kanununu iyi bilen bir avukata müracat et gerisi gelir her türlü sen kıdem tazminatını alırsın ama oktay abinin de dediği gibi bordron asgari ücretten olduğu için asgari ücretin brüt tutarı üzerinden tazminatını alırısın. ama işyerinde 2 şahit bulursan aldığın maaşı ispatlayacak o zaman aldığın maaşın brüt tutarı üzerinden kıdem tazminatını alırsın iş yeride aylık prim ve hizmet belgesinden gerçekten düşük ücret gösterdiği için 5 senenin cezasını yer ki buda epey bir rakam tutar.ha bu para ne sana kalır ne de işverene tamamen devlete kalır iki tarafa da yazık eğer sana asgari ücretten tazminatını vermeyi kabul ediyorlarsa hiç düşünme al sonrada git işsizlik maaşına müracaat et en iyisi bu şekilde olur. ama onlar sana zorluk çıkartırlarsa gereğinide yap kimse kimsenin hakkını yiyemez. onun için hakkını ararsın...

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
işten ayrılıs belgende kodun 04 olması lazım bu 1
kesınlıkle devamsızlık yapmamalsın bu surecte devamsızlık yaparsan ıskur maas baglamaz 2
herhangı bı sorun olursa yardımcı olurum cagatayselimoglu@hotmail.com maıl adresım 0533 491 06 15 de telefon numaram malı musavırım yardımcı olmaya calısırım bılgıde sıkıntın olursa

osmannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kredi çekeceğini ve normal maaşın üzerinden krediyi çekebileceğini söyleyip resmi bir belge alma yolunu bi dene bence. Sonrada avukata gidip ben bu kadar maaş alıyordum ama benim tazminatımı asgari ücretten verdiler diye mahkemeye verirsin.

Can_517

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşin sonlanmasında sende kusur varmı? Bu konu benim kanayan yaram. Benim değerli personellerimle aramdaki sorun hep şu; Personelin maddi manevi özel hayatındaki sorunlar güler yüzünün düşmesi işlerin aksaması nihayetinde benim verimli para kazanamamam anlamına geliyor. İlk önlemim arkadaşçana uyarı, yetmezse ücretli izin ki bunu herkez yapmaz oda yetmezse işe son tazminat hiç sorun değil. verimsiz çalışması bana daha çok zarar. (referans isterse şeffaf olurum) kanayan yarama gelince yerine güvenilir, karakteri düzgün, istikrarlı, öz verili çalışacak adam bulmak zor. Yeni nesil in genel sorunu kendi ekmeğini kazanmaya hazır değil.

Eğer siz den kaynaklı sorun varsa alacağınız dünyalık tazminat.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 04:39 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 04:32 ----------

Kredi çekeceğini ve normal maaşın üzerinden krediyi çekebileceğini söyleyip resmi bir belge alma yolunu bi dene bence. Sonrada avukata gidip ben bu kadar maaş alıyordum ama benim tazminatımı asgari ücretten verdiler diye mahkemeye verirsin.

Hiç ahlaklı değil.

ewren2481

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
isten patron cikariyosa hakkin var .ama bise imzalaman gerekiyosa altina TUM YASAL HAKLARIM SAKLIDIR DE imzani at istedigin zaman mahkemeye gitme hakki saklar