İstanbul'daki Dizelciler yardım Lütfen

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş
Ynt: İstanbul'daki Dizelciler yardım Lütfen

Beğendi o zaman?? :)

diagnotics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sn gökhan nasıl buldunuz 1.3 dizeli?? 1.4 T kullanmış biri olarak nasıl bir yorum yapıyorsunuz performansına?? aynı olmaz muhakkak ama istanbul şehiriçi için yeterli mi?? otobanda nasıl gider?? yorumlarınız önemli..

ToLGa1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benım aracım 1.3 dızel verdım denedı hosuna gıttı :)

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

herkese yorumları için teşekkür ediyorum...

şuana kadar ki yaşadığım tecrübeleri sizlerle de paylaşayım kısaca....

Neden Golf? 1.6 TDI 250 tork ile kulağa çok hoş geliyor... Buna rağmen testini yaptığım tüm araçlar içinde ortalama yakıtı en çok olan araçtı( 7,5). Oldukça kaliteli sayılabilcek müzik sistemi...

Nede Golf Değil? 50,500 e zor bela indirtebildiğim comfortline araçta elektronik klima, yağmur, park, far sensörü, çelik jant gibi özelliklerin olmaması ve aracın içinde yuvarlanma ( lastik ugultusu) olması ve ayrıca da çok ama çok klasik kalmış iç mekan...

Neden Megane? 1.5 dizel motorla dsc çok uyumluyudu ve bunu sürücüye keyif halinde sunuyordu....

Neden Megane Değil?  Ö‡ok çirkin iç ve dış tasarım, sanruflu dsc 1.5 105 hp privilaj donanımın 52 bin lira olması, (daha bu fiyata xenon far ve navigasyon ekli değil) ve renaultun sık sık araçlarını makyajlayarak eldekinin değerini düşürmesi...

Neden ASTRADA KARAR KILDIM:)) 1. NEDEN tipinin gerçekten çok albenili olması bu baştan insanı etkiliyor... Dışına kapılıp içine bindiğinizde aynı büyü devam ediyor ve megane ve golf e nazaran daha kaliteli ve çok daha şık sayılabilecek kokpit ve çok daha saran spor koltuklar... Vergi açısında da düşünürseniz senede 300 tl 300 tldir... ( 1.6 araçlara göre 300 tl daha düşük mtv). bununla birlikte golf e ve meganeye göre çok daha sessiz bir iç mekanın olması direksiyon ve debriyaj fren sisttemin daha yumuşak olması..

Neden astra değil demiyorum çünkü astrayı seçtim ama eleştirilecek neyi var derseniz, motor çok az daha güçlü olsa daha iyi olurdu... 1.3 95 hp aracı gerçekten uçurmuyor fakat süründürmüyorda..bu arada astra h kasalarda kullanılan motor bana daha güçlü ve daha seri gibi geldi...Ama şehir içinde kesinlikle yeterli diyebilirim...

diagnotics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ara hızlanmaları nasıl buldunuz peki?? arabanın gaza tepkisi nasıl??

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

diagnotics link' Alıntı:

arabanın 1. vitesi güzel ama 2. de pek tat yok 3. viteste fena değildi...

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

birde şunu söylemem lazım ki astra j dizeli iyi tanımak gerekiyor geçrekten... bilinçli kullanılmazsa işkenceye dönüşebilir...ama bilen kullanırsa sorun yaşatmaz tabi tutupta yarışlara katılmayacaksanız:)

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

diagnotics link' Alıntı:

seriliğe ve ara hızlanmaya bu kadar önem verdiğine göre bence sen dizel 2000- 2500 motor bir araç al

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gökhan_55 link' Alıntı:
birde şunu söylemem lazım ki astra j dizeli iyi tanımak gerekiyor geçrekten... bilinçli kullanılmazsa işkenceye dönüşebilir...ama bilen kullanırsa sorun yaşatmaz tabi tutupta yarışlara katılmayacaksanız:)

dizelin dilinden anlamak gerek... Dizel araçları gerekli devir aralığında kullanmazsanız arabadan soğursunuz.... ama diğer türlü hayran kalırsınız... 2500 dizel kullananan biri olarak, o arabanın seriliği kimsede yok inanın bana...

Eşimin eniştesi Yeni Audi A6 aldı 2.0 motor hızlanması 8 sn... yaktığı şehir dışında 5 içinde 7.3 baksanına gayet güzel :D... gerçi 150 bin tl ama :D