İridyum buji

Derhaan

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar astra j 1.6 115 HP için buji değiştirmeyi düşünüyorum da tek tırnak iridyum buji ile tek tırnak normal buji arasında kaldım. İridyum bujinin artıları ve eksileri nelerdir. İridyum alsam çekisinde ufak da olsa bir artış olur mu serilik olarak. Malum honda iridyum kullanıyor ve çok seri kalkıyor

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
1.6 ya iridyum kullanirsaniz bobininizkn omru kisalir. normal buji kullanacaksiniz 20 binde bir degistireceksiniz

Derhaan

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Arabanin cekisi artacak diye bujiyi degistirirsen bobini yersin arac sarsintiki calismaya baslar. Bi sure sonra 400 500 tl gibi bi fiyata bobin almak zorunda kalirsin .iridyum Bujinin atesleme gucu fazla oldugu icin bobine yuklenir. Aracinin cekisindeki problem lpg ayarindan olabilir afr ayari yaltirmanizi,tavsiye ederim. Rampada yigilma cekis dusuklugu lpg 1.6 astralarin genel problemi. 1.6 astra yuksek performans beklememek lazim. Yuksek performans istiyirsaniz 1.4 turbo veya 1.6 ctdi tercih etmelisiniz

Girneli

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. Bir sorum olacaktı. Bunun için yeni konu açmak yerine bu konu üzerinden yazmak istedim. Aracımın 30.000 bin bakımı için satıcı arkadaş
ısrarla bu bujiyi tavsiye etti. Ben motordan çıkacak olan neyse onu takalım dedim. O da motorun üzerinden çıkanın aynısını zaten bulamazsın ama onun yerine muadil olarak
bu bujiyi alabilirsin ama ben yukardakini tavsiye ederim dedi. Ben de iridyim olan bujinin motordakinin muadili olmadığını, bobini zorlayabileceğini söylediğimde, araca lpg takılması da orjinal bir durum değil, bu bobinler 2.0 insignia'da da kullanılıyor, sorun olmaz dedi.
Bayağı bir tereddütte kaldım.
Klasik görüş iridyum buji takılmaması yönünde ama bu görüş gerçekten teknik bir altyapıya, veriye sahip mi ondan da emin değilim.
Görüşleriniz benim için değerli. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Not 1: Şu anda online opel yedek parça sisteminde 1.6 115bg araçlar için bu buji öneriliyor. Satıcı arkadaş bizzat sistemden gösterdi.
Not 2: Tereddüdü gidermek için Candan Müh ve Üçel otogazı aradık. Sadece Üçel otogazdan bir arkadaşa ulaşabildik. O da iridyum bujilerin daha iyi ateşleme sağladığından yanma sıcaklığını artırdığını ve araca zarar verebileceğini söyledi.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. Bir sorum olacaktı. Bunun için yeni konu açmak yerine bu konu üzerinden yazmak istedim. Aracımın 30.000 bin bakımı için satıcı arkadaş
ısrarla bu bujiyi tavsiye etti. Ben motordan çıkacak olan neyse onu takalım dedim. O da motorun üzerinden çıkanın aynısını zaten bulamazsın ama onun yerine muadil olarak
bu bujiyi alabilirsin ama ben yukardakini tavsiye ederim dedi. Ben de iridyim olan bujinin motordakinin muadili olmadığını, bobini zorlayabileceğini söylediğimde, araca lpg takılması da orjinal bir durum değil, bu bobinler 2.0 insignia'da da kullanılıyor, sorun olmaz dedi.
Klasik görüş iridyum buji takılmaması yönünde ama bu görüş gerçekten teknik bir altyapıya, veriye sahip mi ondan da emin değilim.
Not 1: Şu anda online opel yedek parça sisteminde 1.6 115bg araçlar için bu buji öneriliyor. Satıcı arkadaş bizzat sistemden gösterdi.
Not 2: Tereddüdü gidermek için Candan Müh ve Üçel otogazı aradık. Sadece Üçel otogazdan bir arkadaşa ulaşabildik. O da iridyum bujilerin daha iyi ateşleme sağladığından yanma sıcaklığını artırdığını ve araca zarar verebileceğini söyledi.
iridum bujidek. mantık aracın motorunu yüklersiniz artık standart buji ve bobilerin ateşlemesi gelen fazla yakıtı yakmaya yetmez ve güçlü bobin silikon ipek buji kabloları ohm değeri bu sisteme göre buji başlığı ve iridyum buji takılır.
onun dışından standart araçta en fazla bosch 4 tırnaklı bujiler var ondan kullanabilirsiniz.
eskiden forumda teknik servis bölümünde konusu olacaktı

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Aracın atmosferik bilgin doğru ıridyum alma çıkan buji ne ise bulursun birebir koduna göre ıridyum kullanma bobin cabuk bozulur