intercooler Oring

Astra-J806

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Kronik filan değil yağ değer se her plastik parça ömürden yer intercooler de yağ alabiliyor az az o oring de cabuk gidiyor oringi söktür yenisini al tak düzelir oralarda iyice temizlet
Kaan Bey, orjinal oring boyutunu biliyormusunuz ? Ustama borularını degıstırsek olur mu dıye sordum o da bır hafta once baska bır astra da degıstırmısler ama yan sanayı urun oldugu ıcın boru patlamıs. Orjinal oringin boyutunu bilsek çözebiliriz sanki..

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Astra-J806

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Bu süre zarfında üstünde ki oring i çıkardık onun ölçülerinde oring buldum ve taktırdım. Güzelce temizledik. Şimdilik herşey güzel 2 hafta kadar oldu ara ara kontrol ediyorum herhangir bir kaçak yok. Elimde bir tane daha mevcut yedek olarak ve ölçülerinide kaydettim :) teşekkür ederim.
Hocam oring in ölçüleri nedir bir de eğer satmadıysanız şuan durum nedir ? Yağ kaçağı yapıyor mu ?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Kaan Bey, orjinal oring boyutunu biliyormusunuz ? Ustama borularını degıstırsek olur mu dıye sordum o da bır hafta once baska bır astra da degıstırmısler ama yan sanayı urun oldugu ıcın boru patlamıs. Orjinal oringin boyutunu bilsek çözebiliriz sanki..
Evet patlar orjinal yapman laizm malesef bilmiyorum söküp götürmeniz lazım

• Beğen
Tepkiler: Astra-J806

Astra-J806

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Oringin ölçüsü ile ilgili kimse birşey yazmamış.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
  • Beğen

Astra-J806

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Sizde ne gibi bir sorun var. Benim aracımda intercooler borusundan yağ kaçağı yapıyor. Götürdüğümüz ustalar terleme dese de o miktarda bir yağ birikmesi terleme gibi gelmiyor bana. Opel'e komple borunun fiyatını sordugum da 5900 gibi bir fiyat veriyorlar. En sonunda youtube ta görmüşsünüzdür nisa oto var. Aracı oraya götüreceğiz sanırım. Oring konusunda ölçüyü bulursanız haber verirseniz sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Sizde ne gibi bir sorun var. Benim aracımda intercooler borusundan yağ kaçağı yapıyor. Götürdüğümüz ustalar terleme dese de o miktarda bir yağ birikmesi terleme gibi gelmiyor bana. Opel'e komple borunun fiyatını sordugum da 5900 gibi bir fiyat veriyorlar. En sonunda youtube ta görmüşsünüzdür nisa oto var. Aracı oraya götüreceğiz sanırım. Oring konusunda ölçüyü bulursanız haber verirseniz sevinirim.
Aynı sorun benimde var ben ilçede oturuyorum. Boruyu alıp 3 vasıta değiştirip sanayiye gitmem imkansız oringi söküp götürsem tam ölçüyü tuturamıyorsun. Terlemeyi geçti artık bizimkiler. Sizinde 1.3 mü z kodlu motor mu var.

Bulurusam tabi burdan yazarım

• Beğen

Astra-J806

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun benimde var ben ilçede oturuyorum. Boruyu alıp 3 vasıta değiştirip sanayiye gitmem imkansız oringi söküp götürsem tam ölçüyü tuturamıyorsun. Terlemeyi geçti artık bizimkiler. Sizinde 1.3 mü z kodlu motor mu var.

Bulurusam tabi burdan yazarım
Evet 2012 model Astra J 1.3

Schh0000

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
biraz geç gördüm kusura bakmayın. ölçü olarak bilmiyorum bana da bir arkadaş yardımcı oldu. size aldığım yaptırdığım yerin telefon numarasını verebilirim. 0533 431 31 21 adı serkan dı sanırım. istenbuldan bir firma. oring i bundan aldım. elimde yedek olarak bir tane var. isteyen varsa da gönderebilirim.

Schh0000

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
Konuyu açan arkada ölçüyü bulmuş ama yazmadan gitti sanırım Kaanda ölçüsünü bilmiyor bende sordum. Ölçü banada lazım 1.3ün.
biraz geç gördüm kusura bakmayın. ölçü olarak bilmiyorum bana da bir arkadaş yardımcı oldu. size aldığım yaptırdığım yerin telefon numarasını verebilirim. 0533 431 31 21 adı serkan dı sanırım. istenbuldan bir firma. oring i bundan aldım. elimde yedek olarak bir tane var. isteyen varsa da gönderebilirim.