intercooler Oring

Schh0000

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba. Önceliklr ilk defa opel astraya sahip oldum, bundan önce ki iki aracımda vw polo idi. Düz motordan turbo dizele geçince ne nasıldır pek bir bilgim yok. Aracı alırken yapılan kontrollerde (iki usta ile görüşüldü) intercooler borusunun ek yerinde nemlenme olduğu ve kronik olduğu söylenildi, motor arıza ışığı yada çekişten düşene kadar bu şekilde kullan birşy olmaz dediler. Bir usta oring değiştirirsek giderilir diğer usta oring değişerek giderilmez komple boru tesisatı değişecek 2 bin civarı masraf çıkar dedi. Araçta çekişten düşme vs. Yok.Ne yapmalıyım? Kronik sıkıntı mı bu intercooler tarafının nemlenmesi ? Şimdiden teşekkür ederim.

4838BDF7-3C9C-43F2-AC0D-2D5026595ECF43b0b9094c48665e.jpg
A9795B1C-0B1C-40B8-938C-4BC977C49AB0a15b03a69aa3a18f.jpg
50CA6AE2-2BF0-45D4-AFF4-0B0483C7E99Cda237884fa62fac5.jpg

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba. Önceliklr ilk defa opel astraya sahip oldum, bundan önce ki iki aracımda vw polo idi. Düz motordan turbo dizele geçince ne nasıldır pek bir bilgim yok. Aracı alırken yapılan kontrollerde (iki usta ile görüşüldü) intercooler borusunun ek yerinde nemlenme olduğu ve kronik olduğu söylenildi, motor arıza ışığı yada çekişten düşene kadar bu şekilde kullan birşy olmaz dediler. Bir usta oring değiştirirsek giderilir diğer usta oring değişerek giderilmez komple boru tesisatı değişecek 2 bin civarı masraf çıkar dedi. Araçta çekişten düşme vs. Yok.Ne yapmalıyım? Kronik sıkıntı mı bu intercooler tarafının nemlenmesi ? Şimdiden teşekkür ederim.

4838BDF7-3C9C-43F2-AC0D-2D5026595ECF43b0b9094c48665e.jpg
A9795B1C-0B1C-40B8-938C-4BC977C49AB0a15b03a69aa3a18f.jpg
50CA6AE2-2BF0-45D4-AFF4-0B0483C7E99Cda237884fa62fac5.jpg
Kronik filan değil yağ değer se her plastik parça ömürden yer intercooler de yağ alabiliyor az az o oring de cabuk gidiyor oringi söktür yenisini al tak düzelir oralarda iyice temizlet

Schh0000

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
Diyarbakırdayım oring burada bulamadım, oring bulamadığım için komple borusu ile değiştirebileceklerini söylediler. Oring konusunda yardımcı olabilecek tanıdığınız var mı acaba ?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Ölçüsünü biliyormusunuz? Maks. 5 tl yapacak bir parça için fazla masrafa girmeyin.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Üzerindeki çıkar git bir contacı ya yapar verir

kutaykahya

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Oring için yardımcı olabilirim. Elimde fazladan mevcut.

Schh0000

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
Oring için yardımcı olabilirim. Elimde fazladan mevcut.
Bu süre zarfında üstünde ki oring i çıkardık onun ölçülerinde oring buldum ve taktırdım. Güzelce temizledik. Şimdilik herşey güzel 2 hafta kadar oldu ara ara kontrol ediyorum herhangir bir kaçak yok. Elimde bir tane daha mevcut yedek olarak ve ölçülerinide kaydettim :) teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bu süre zarfında üstünde ki oring i çıkardık onun ölçülerinde oring buldum ve taktırdım. Güzelce temizledik. Şimdilik herşey güzel 2 hafta kadar oldu ara ara kontrol ediyorum herhangir bir kaçak yok. Elimde bir tane daha mevcut yedek olarak ve ölçülerinide kaydettim :) teşekkür ederim.
Hayırlı olsun kardeşim, bir çok şey olumsuz söyleniliyor, kronik olduğu söyleniyor ama vw de DSG şanzıman problemini bilirsin otomatik dizellerin vazgeçilmez sorunu :LOL: Bu tarz araçlarda kullanım ve bakım önemli diyorum. Ayrıca bende mecburen bütçem Leon ya da Golf yeni kasa almaya yetiyordu, fakat zaman zarfında ötv zammı o zammı bu zammı bahsettiklerinden dolayı kimse önermedi, aracı Doğuş Gurubndan alsaydım kasım teslimatı yapacaklar ve en az arada 100. bin tl fark yiyecektim. O yüzden gram pişman değilim, hepsini geçtim OPEL ASTRA J SEDAN fiyat anlamında aldığım fiyatın üstüne koydu + konfor gerçekten iyi en önemli noktası virajlarda Golf- polo gurubu virajlara sert girdiğinde hafiften atar bu araçta o viraj sana güven veriyor...O yüzden pişman olacağını sanmıyorum.

Sorununu çözdüğüne ayrıca sevindim. (y)

Schh0000

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun kardeşim, bir çok şey olumsuz söyleniliyor, kronik olduğu söyleniyor ama vw de DSG şanzıman problemini bilirsin otomatik dizellerin vazgeçilmez sorunu :LOL: Bu tarz araçlarda kullanım ve bakım önemli diyorum. Ayrıca bende mecburen bütçem Leon ya da Golf yeni kasa almaya yetiyordu, fakat zaman zarfında ötv zammı o zammı bu zammı bahsettiklerinden dolayı kimse önermedi, aracı Doğuş Gurubndan alsaydım kasım teslimatı yapacaklar ve en az arada 100. bin tl fark yiyecektim. O yüzden gram pişman değilim, hepsini geçtim OPEL ASTRA J SEDAN fiyat anlamında aldığım fiyatın üstüne koydu + konfor gerçekten iyi en önemli noktası virajlarda Golf- polo gurubu virajlara sert girdiğinde hafiften atar bu araçta o viraj sana güven veriyor...O yüzden pişman olacağını sanmıyorum.

Sorununu çözdüğüne ayrıca sevindim. (y)
Bende vw polodan astra hb e geçtim.golf 6 bakıyordm bende son zamlar sonrası astra1.3 hb aldım. Yakıtı çok iyi şehir içi 5.5 Çekişi gidişi gerçekten beni tatmin ettim :) bir daha değiştirirsem k kasa düşünüyorum artk :)

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

kutaykahya

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun. Güvenli sürüşler :)