Insignia 1.6 turbo lpg sorunh

Berkun5772

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhaba aranıza yeni katıldım insignia 1.6 turbo aracımvar arac 118 binde 2 bin km önce atiker grand kit takıldı arac lpg de iken 3 bin deviri gectikden sonra sirkeleme mevcuttu defalarca taktırdıgım yere gittim gaz ayarı cok açılmıs diyorlar ayarı kısıyorlar bu sefer çekiş düşüyor actıkları zamanda sirkeleme baslıyor bunun bir çözümü yokmu bir cok kişide okuyorum bu sorunu manifolta hortum salınmadı yardımcı olursanız sevinirim...

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3000 devirden sonraki kısma sadece lpg ayarı yapmayı denesinler.silkelemenin olduğu noktalarda ayar yapılmalı.atiker o arabaya takılmamalı düşüncesindeyim.bunu neden söyledim kitten kaynaklı bir hata olabilir ustaları da yanıltıyor hatalı parçalar.iade edin bence nasıl bir montajdır bu

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
enjektörlerde erime olabilir mi? genelde opel motorlarına lpg takıldığında bu tarz problmeler olabiliyor. ayrıca kit yağlamalı mı?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o silkeleme motora 10.000 tl sıkıştırmazsa iyi...
işi bilen lpgciye gidin yada benzinde kullanın. kırarsınız motoru. turbo motor fakirde kalıyorsa eğer hoş olmaz. silkelemede yakıt karışımıyla alakalı olabilir büyük ihtimalle.

--KOSOVALI--

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhaba aranıza yeni katıldım insignia 1.6 turbo aracımvar arac 118 binde 2 bin km önce atiker grand kit takıldı arac lpg de iken 3 bin deviri gectikden sonra sirkeleme mevcuttu defalarca taktırdıgım yere gittim gaz ayarı cok açılmıs diyorlar ayarı kısıyorlar bu sefer çekiş düşüyor actıkları zamanda sirkeleme baslıyor bunun bir çözümü yokmu bir cok kişide okuyorum bu sorunu manifolta hortum salınmadı yardımcı olursanız sevinirim...

kardeşim özel mesaj attım.

Berkun5772

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
6 defa ayar yapıldı hiç
İlerleme yok çoğu kişi manifolta hortum salınmadığından kaynaklı diyor...

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
6 defa ayar yapıldı hiç
İlerleme yok çoğu kişi manifolta hortum salınmadığından kaynaklı diyor...

lpg sistemine map sensörü takıldımı? yani lpg sistemi aracın turbo basıncını hesaba katıyormu bu map sensörü vasıtasıyla? bu çok önemli.
ayrıca kaba taslak hesapla lpg basıncı en az 1.5 bar veya üzeri olmalı.