İnsignia 1.4T. & ve C2 Elengance hk.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.4 turbo motor 1.6 atmosferik motora göre hem daha yeni hem daha teknolojik bir motor bildiğiniz üzere. 6 ileri şanzumanla yakıt ekonomisi bir miktar daha fazla olur kullanana bağlı olarak. ayrıca olmadık yokuşlarda yazın klimayla beraber kullanıcısını yormadan üzmeden rahatça yürür gider...turbolu araca basmadan normal devirlerde kullandığınız sürece yakıttan korkmanıza gerek yok...1.6 atmosferikten daha fazla yakmaz...
ayrıca eski model ve eski kasadansa yeni model ve daha genç araç almak daha mantıklı tabikide...
en olmadı yine 1.4 turbo astralarada bakın. gerçi fiyatlarını bilmiyorum ama yinede atmosferik 1.6 motordan her türlü daha iyidir...

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir tanidigimiz 2009 insignia edition 1.6T 50 bin km de , ilk sahibi yasli bir amcadan bu hafta ici alicaklar fiyati 45 bin tl :) bana gayet uygun geldi segmentine gore, kazasi boyasi yokmus arac experi detayli sekilde yapilmis .

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
2009 insignia 1,6 t aracı yeni aldım. ilk yakıt testinde karma tüketimim 7,7 litre..

pedala yüklenmessem beni fazla üzeceğini sanmıyorum. aylık 400-500 km yol yapan birisiyim..

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamamen duygusal olarak ben C2 derim ancak 1.9CDTI motor kombinasyonu ve 2008 modele ek olarak elegance donanımı eklemek şartıyla...Görüş açıları, sürüş keyfi, iç malzeme verimi(tıkırtılar ve malzeme montajı)ve ekonomi olarak Vectra daha üstün gelir. Köşeli tasarımının getrisi olarak içi insigniaya göre bariz geniş, bariz ferah ve daha samimi bir araba.

Insignia 1.4T veya 1.6T ye gelecek olursak, bahsettiğiniz ilk nesil subap uzatıyor, benzin kullanımında bile uzatıyor bu bir gerçek, LPG uyumsuzluğu diye birşey yok ancak klasik subap şart...LPG montajı yaptıracağınız usta çok çok önemli, ancak 1.4T 140hp/200nm bir turbo benzine göre verimsiz bir motor, güç desen onu muazzam şekilde veremiyor, ekonomi desen tam tatmin etmiyor.( Golf V 1.4TSI şehir içi 6-6.5 litre şehir dışı 4 litre veri yakaladık...)

Günümüz dizelleri, tüketimleri ve ürettiği güçler ele alındığında. 1.9 hacme sahip olup 150hp-320nm güce sahip olduğunu ve 12 yıl önce tasarlanmış bir motor olduğunu ve hala eşdeğer rakiplerine kök söktürdüğünü bir hatırlayalım. Dizel gürültüsü size koymuyorsa 1.9CDTI Vectra C2 derim. Benim kafam kaldırmıyor o yüzden sattım, ama güç için değer :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...