İnan oto ve farklı (istanbuldaki) bir yetkili servis!

kara_büyü

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
servise verilen para çöpe atılan paradır. ben böyle düşünüyorum en azından.
kullandıkları en büyük koz garanti olayı, oda arıza durumunda bi şekilde garanti kapsamı dışında kalıyor malumumuz.
bildiğim ustaya götürürüm başında dururum, gece rahat uyurum.

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Yanlış anlaşılmasın servisleri savundugumdan değil ama; bir servis istasyonu kurmak ne kadara mal olur, donanımlı personeli istihdam etmek, belli sayıda parçayı stok ta bulundurmak (bunun finansal maliyetini de düşünmek lazım, yatır 50.000 tl yi depoya beklesin) hele de yetkili servis olmak, kalite belgeleri almak, belli bir standartı sağlamak ve de müşteri memnuniyeti sağlayacagız diye kendini paralamak ne kadara mal olur....

Yani herkes kafasından eminim bir rakam çıkartabilmiştir, bunu düşündükten sonra servislerin parçayı piyasa fiyatından verdiklerini düşünürsek , işçilik ücreti ile para kazanabilirlermi sizce ? Çünkü servis zaten personel istihdam ettiği için maaş ödüyor.işçilik ücretleride servisin yanına kalmıyor

Yani demek istediğim bu adamlar servis açmışlar, bu hizmeti veriyorlar bunun bir bedeli elbette olacaktır.Gidip orada deri koltuklarda oturup , kahve içerek arabanızın bitmesini LCD tv karşısında bekliyorsanız bir bedel ödencektir elbet.Profesyonel bir muhatap bulmak istiyorsanız bu böyledir.Elbette parça fiyatları da piyasada bayilerde olanlardan farklı olacaktır, bu fiyatlar bu hizmet size uyuyorsa Yetkili Servise gidersiniz

Ben en son aracın yıllık bakım zamanı geldiğinde hem dışarıdan özel servislerden hem de yetkili servsiten fiyat aldım, arada 30 tl fiyat farkı kalınca ben yine yetkili servise gittim.
Bu benim tercihim ama arada 100 tl yada fazlası olsaydı bende özel servise, kendi ustama gidecektim.Adamların fiyatı belli, gizlemiyorlarda, sorunca zaten söylüyorlar.Ama hem bu hizmeti alıp hemde ucuza versinler derseniz işte o imkansız, kimse hayrat açmıyor çünkü

Güzel konuşuyosu berker....ama...
Bence servisler , yaptığı ikramın parasını müşteriden alıcaksa;kaliteli hizmet sunuyorum diye (koltuğa naylon kılıf dışında fark göremedim) 3 liralık parçadan 5 lira..! 2 liralık işciliğe 4 liraistemek pek mantıklı gelmiyor bana...Tabiiki maliyet fazladır ama servisin kazanç olarak artılarınıda görmezden gelmemek gerek....Bir defa herkesin tanıdığı bir usta yok maalesef...!!! ama herkesin ihtiyaç anında gidebileceği ve güvenmek zorunda olduğu yeri ve adresi belli bir sevis var... Yanii talep oldukca fazla.....

Tabii iyi niyetli ve kaliteli hizmet sunan servislerimizide gözardı etmemek lazım...Ben insanlardan fazla ücret almadan'da kaliteli hizmet verileceğine inanıyorum...
İnsanlar servisleri genel olarak eleştiriyorsa bir yerlerde yanlış vardır....:cool:

Son düzenleme:

Cifteksoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yanflut.org
parçacıdan al doğru sanayiye marş marş :D

Aynen ogle yaptım kardeş orjinallerini 150 ye aldım ve ustamada 100 kurus attım bana geldi 250 ye tıkır tıkırda biniyorum.
Not:Bu arada arabamın basındaydım ve ellerim yag icinde kaldı calısmaktan ogrenicegiz bu isi ogrenicegiz herkeze tavsiye ederim.