İlk radar cezamı yedim

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün İzmit ten Samsuna gelirken merzifon çıkışında baya eğimli bir rampa yol üzerindeki radara avlandım. Öle bir yere kurmuşki son anda farkettim ayağımı frene attım ibreye baktım 115-118 civarı basmadım frene çünki yol 110 limitli. Tabi 1 km ileride trafik kesti önümü. Anladım tabi radara girdik, kaçla girdim dedim polis arkadaşa 125dedi. Dedim sınır kaç 121 dedi.
Arabada navigasyon da var arabanın ibresiyle navigsyon +- 1 km oynuyor. Hızım 120 bile değildi. Tabi yapacak birşey yok 189TL yazdı polisar arkadaş. Polisin elini sıktım tebrik ederim 10 yıllık aktif sürücüyüm ilk trafik cezamı yazdın dedim. Hemde haksız sınız çünki hızım 125 değildi dedim. Yapacak bişey yok dedi sayın Polis arkadaşımız. O arada bir arabayı daha durdurdu adam araçtan bile inmedi bi kimlik gösterdi polise biraz konuştular adam bastı gitti. Muhtemeln ya hakimdi ya savcıydı tipi öle gösteriyordu çünki.

Arkadaş kimsede uyarmadı karşıdan gelenlerden, az ileri gittim baktım karşı şeride de radar kurmuşlar, dedim insanlık bizde kalsın yaklaşık 3-4 km karşı şeritten gelenleri ikaz ettim. Belki yaptığım yanlıştı ama polislerin yaptığıda yalnış. Karşı şeride de aynı rampa inişine koymuşlar radarı. Arabanın tam hız alacağı yere. Dikkatli olmakta fayda var..

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun çok.

Bu radarlarda kesin bir şey var diye düşünüyorum artık. Mesela geçen yıl Konya dan gelirken radara girdim, 123 KM hız yapmışım güya. Halbuki 110 civarında gidiyordum 189 TL yazmışlar. Yine uzun yolda bilhassa dikkat ettim 100 ile giderken bile yol üzerindeki hız tabelaları 120 gösteriyor.

Geçen de Dikmen Polisevi Kavşağında ceza yemişim işaretlere uymamaktan. Adamlar 1 ay öncesinin cezasını yeni kesmişler daha tebliğ bile edilmedi.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Karşı tarafı uyanmanın dahi cezası var haberiniz olsun ;)

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yıl sonu arkadaşlar. Bu aralar çok dikkatli olun ceza yememek için ;)

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nadir abi illaki vardır cezası karşı tarafı da uyarmanın ama napim kızdım birkere. Cezayı yedikten sonra yapıştırdım vectra yı yola zaten 180-190 Allah ne verdiyse artık :) Abi birde arabaya benzin koymak için şhell e girdim. Eleman abi normalmi nitrolumu olsun dedi. ne nitrosu kardeş yarışmı yapcaz dedim :) çok az farkediyor dedi, iyi ozaman koy dedim. Gerçekten arabayı şaha kaldırıyor ama yakıyorda.

koyay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben cruise control ile 90 sabit hızla giderken 127 ile ceza yedim. Görüntüyü izledim 127 gösteriyor. Yarım saat nafile dil döktüm. Bence cihazların kalibrasyonları ya yapılmıyor ya da personel eğitimsiz, yanlış açı pozisyon vs. ölçümü etkiliyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Nadir abi illaki vardır cezası karşı tarafı da uyarmanın ama napim kızdım birkere. Cezayı yedikten sonra yapıştırdım vectra yı yola zaten 180-190 Allah ne verdiyse artık :) Abi birde arabaya benzin koymak için şhell e girdim. Eleman abi normalmi nitrolumu olsun dedi. ne nitrosu kardeş yarışmı yapcaz dedim :) çok az farkediyor dedi, iyi ozaman koy dedim. Gerçekten arabayı şaha kaldırıyor ama yakıyorda.

Abdullah birde o mu çıkmış? Bak şimdi sen belki o 189 tl ceza da
Hayır vardır. Misal o ceza kesimisırasın da arada geçen zaman belki seni bir şerdenkorumuştkoymuştur. Sen yine de kızma hayırlısı de gitsin ama kurallara uyalım yav.;)

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün İzmit ten Samsuna gelirken merzifon çıkışında baya eğimli bir rampa yol üzerindeki radara avlandım. Öle bir yere kurmuşki son anda farkettim ayağımı frene attım ibreye baktım 115-118 civarı basmadım frene çünki yol 110 limitli. Tabi 1 km ileride trafik kesti önümü. Anladım tabi radara girdik, kaçla girdim dedim polis arkadaşa 125dedi. Dedim sınır kaç 121 dedi.
Arabada navigasyon da var arabanın ibresiyle navigsyon +- 1 km oynuyor. Hızım 120 bile değildi. Tabi yapacak birşey yok 189TL yazdı polisar arkadaş. Polisin elini sıktım tebrik ederim 10 yıllık aktif sürücüyüm ilk trafik cezamı yazdın dedim. Hemde haksız sınız çünki hızım 125 değildi dedim. Yapacak bişey yok dedi sayın Polis arkadaşımız. O arada bir arabayı daha durdurdu adam araçtan bile inmedi bi kimlik gösterdi polise biraz konuştular adam bastı gitti. Muhtemeln ya hakimdi ya savcıydı tipi öle gösteriyordu çünki.

Arkadaş kimsede uyarmadı karşıdan gelenlerden, az ileri gittim baktım karşı şeride de radar kurmuşlar, dedim insanlık bizde kalsın yaklaşık 3-4 km karşı şeritten gelenleri ikaz ettim. Belki yaptığım yanlıştı ama polislerin yaptığıda yalnış. Karşı şeride de aynı rampa inişine koymuşlar radarı. Arabanın tam hız alacağı yere. Dikkatli olmakta fayda var..

GPS destekli kaliteli bir araç kamerası alın, hızınızı da kaydetsin. Haksız ceza yediğinizi düşünürseniz kamera görüntüleri ile kendi hızınızı ispatlar cezayı iptal edersiniz. Ayrıca sollama kuralları çerçevesinde sollamayı gerçekleştirdiğinizde, sollamalarda hız limiti aranmayacağı için, sollama sırasında girdiğiniz radara da itiraz edersiniz ;)

Uzun yola çıkarken telefondan radar dedektörü açıyorum, biz türklerin yaptığı selektör mantığıyla çalışıyor. Radarı gören haritadan işaretleyip uygulamayı kullanan diğer sürücülerin de radarı önceden görmesine yarıyor. Ne kadar çok kullanan olursa o kadar güncel bilgi ile kendisini sürekli yeniliyor.

Bu arada radarların düzgün sonuç vermesi için bir kalibrasyondan geçmesine gerek yok.

Son olarak şunu söylemekte yarar var. Kadranda oynama yapılmadıysa kadranda gördüğünüz hız gerçek hızınız değil. Belli bir hıza kadar 2-3km yüksek gösterir. Hız arttıkça bu fark büyür. En basit örneği Corsa D' de 200'e kadar kadran var ve 5500 6000 devire çıkartıp ibreyi sonuna kadar getirsem de katalogda bu hız 172 olarak yazıyor. En doğru hız GPS hızınızdır ki onda bile 1-2 km sapma olabilir. Bu yüzden radar cezaları için %10 tolerans var (yukarıda söyledim, bu %10 sollama payı değil)

gencemin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Haksız yazıldığını düşündüğünüz ceza için radarı getirebilirsiniz.eğer eminseniz yardımcı olacaklardır.ha yardımcı olmadıklarında da trafik mahkemeleri mevcut bunlara gidip itiraz edebilirsiniz.hakliysaniz tabi.Maalesef ülkemizde hakim savcı milletvekili. Dokunulmazlığı her alanda genişliyor halbuki anayasaya gore herkes eşit tüzükle yönetmelikler le çakışan akla Zarar yönetim yoruma dayalı kanun sistemi.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar işin özü ne biliyor musunuz? Sadece doyumsuz bir milletiz o kadar. Daha önce 110 km ile gittiğimiz yollar da 90 ile gideceğiz diye göbeğimiz çatlıyordu. Ama şimdi 110 oldu oda yetmedi bize :) gerek yok arkadaşlar sakin sessiz az yakarak 100 km güzel bir rakam 10 km da işte arada girip çıkmalar için yeterli. Şimdi Samsun yolu var Ankara için de 82 km sınır var güzel yeter. Ama millet olarak yok bana illa 150 ile gideceğiz çok kişi de bu rakamları çıkıyor özellikle İstanbul yolun da maceraya gerek yok. Can mal güvenliği için. Şükür edelim. Yola devam. ;)