İlk kontakta değil ikinci kontakta çalışma sorunu

Webster

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, aracım 2007 1.4 Twinport Astra Classic. Aracımda şöyle bir durum yaşamaktayım: motor soğukken ilk kontakta marşa bastığımda marş alıyor fakat motor bir türlü çalışmıyor. Hemen kontağı kapatıp tekrar marşa bastığımda ise tık diye tek seferde çalışıyor. Motor ısındıktan sonra böyle bir durum ortadan kalkıyor. İlk kontakta ne kadar beklesem de marşta çalışmıyor ama ikinci de ise tek seferde. Ustalara sorduğumda daha bakmadan benzim pompası, ateşleme, vs. gibi birçok eşy diyorlar. Bilgisi olan arkadaşlar bu konuda aydınlatabilirler mi? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Krank devir sensörü soğuk motor zor çalışır sıcak motor tek mars öyle kafaya göre direk pompa değişmez bir pompacı bulup benzin pompa basıncınızı ölçtürün ona göre karar verirsiniz pompa arızalı olsa yokuşlarda ve âni gazlarda araç boğulur krank devir sensorune baktirin sensoru söküp bir demire tutun yapışıyormu bakın

• Beğen
Tepkiler: Webster

Webster

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Krank devir sensörü soğuk motor zor çalışır sıcak motor tek mars öyle kafaya göre direk pompa değişmez bir pompacı bulup benzin pompa basıncınızı ölçtürün ona göre karar verirsiniz pompa arızalı olsa yokuşlarda ve âni gazlarda araç boğulur krank devir sensorune baktirin sensoru söküp bir demire tutun yapışıyormu bakın
Cevap için teşekkür ederim öncelikle. OBD ile bağlanınca hata görünmüyor ve de araç çalıştıktan sonra da hiçbir şekilde bir sorun çıkarmıyor(yığılma, boğulma, stop etme, düzensizlik gibi). Motor soğuk dahi olsa 2. kontak açmada kolay ve hızlı bir şekilde çalışıyor sanki ilk kontakta bir şey komut almıyor gibi.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Cevap için teşekkür ederim öncelikle. OBD ile bağlanınca hata görünmüyor ve de araç çalıştıktan sonra da hiçbir şekilde bir sorun çıkarmıyor(yığılma, boğulma, stop etme, düzensizlik gibi). Motor soğuk dahi olsa 2. kontak açmada kolay ve hızlı bir şekilde çalışıyor sanki ilk kontakta bir şey komut almıyor gibi.
Tüp varsa iptal et sigortasını çıkar ve 100 km kadar benzinde bin araca dene bakalım fark edicekm i

• Beğen

Webster

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

D4rkn3ss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selâm. Aracınızda krank devir sensörü arızalı olabilir. Sensör tam işlevini yitirmediği sürece motor arıza ışığı yakmaz.

Webster

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Selâm. Aracınızda krank devir sensörü arızalı olabilir. Sensör tam işlevini yitirmediği sürece motor arıza ışığı yakmaz.
Yukarıda arkadaşların dediklerini uyguladım ama değişiklik olmadı sanırım sorun başka yerde. Şimdi krank devir sensörü arızalarına da baktım, benzerlik gösteriyor. Teşekkür ederim. Maksadım ustadan önce kendim teşhis etmek ve nokta atışı iş yapmak.

gokhan33tr

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Aynı sorunu bende yaşamıştım ve krank devir sensörü arızalı çıkmıştı. İlk oradan başlamanızı tavsiye ederim.

• Beğen