2011 Corsa Easytronic Kalkışta Vuruntu Sesine Benzer Bir Ses Geliyor

mertcevik

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Aracım 2011 corsa enjoy 111. yıl paket benzinli. Araç 1 aydır sabah ilk çalıştırdığımda beklemeden hareket edersem eğer silkeleme yaparak 1. vitesten 2. vitese atıyordu çok önemsemedim. Dün motor yağı ve filtresini değiştirdik. 3-4 saat sonra araçtan yalnızca kalkış esnasında alttan sac sürtmesi şeklinde bir ses geliyor. Her kalkışta yapmasa da 3 kalkıştan 1inde aynı sesi alıyorum. Çeşitli şeyler söylüyor herkes. Kimi şanzıman yağını değiştir azalmıştır dedi, kimisi yakıt enjeksiyonlarına baktır dedi, kimisi baskı balata dedi. Çok da anlamıyorum, anlamadığım için özel servise götürüp kazıklanmak istemiyorum olur olmadık şeyler söylerler diye. Yardımcı olursanız sevinirim.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Aracım 2011 corsa enjoy 111. yıl paket benzinli. Araç 1 aydır sabah ilk çalıştırdığımda beklemeden hareket edersem eğer silkeleme yaparak 1. vitesten 2. vitese atıyordu çok önemsemedim. Dün motor yağı ve filtresini değiştirdik. 3-4 saat sonra araçtan yalnızca kalkış esnasında alttan sac sürtmesi şeklinde bir ses geliyor. Her kalkışta yapmasa da 3 kalkıştan 1inde aynı sesi alıyorum. Çeşitli şeyler söylüyor herkes. Kimi şanzıman yağını değiştir azalmıştır dedi, kimisi yakıt enjeksiyonlarına baktır dedi, kimisi baskı balata dedi. Çok da anlamıyorum, anlamadığım için özel servise götürüp kazıklanmak istemiyorum olur olmadık şeyler söylerler diye. Yardımcı olursanız sevinirim.
altta şasiyi karşılıklı bağlayan bir metal destek var onu söküp ters taktılarsa şanzımana vuruyor olabilir. Şanzıman tam otomatik mi easytronic mi

mertcevik

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Easytronic araç evet sorun alttaki koruma sacının düzgün bağlanmamasıymış. Sökülüp tekrar takılınca ses gitti, ancak sabahları silkeleyerek 1den 2ye atmasıyla alakalı da şanzıman yağını kontrol ettirmem gerekli sanırım.

• Beğen
Tepkiler: cenk artem

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Easytronic araç evet sorun alttaki koruma sacının düzgün bağlanmamasıymış. Sökülüp tekrar takılınca ses gitti, ancak sabahları silkeleyerek 1den 2ye atmasıyla alakalı da şanzıman yağını kontrol ettirmem gerekli sanırım.
değişim sırasında robota kalibrasyonda yaptırın

• Beğen
Tepkiler: mertcevik

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
bir kere benim de başıma geldi. yağ değişimi sonrası alttan ses geldi geri döndüm vidayı sıkmadan öylesine bırakmış. bizden kaynaklanmıyor dedi kanala inince vidayı görmüş. iyice sıkınca ses kesildi. ama adam eşşek affedersiniz. iş bitti gidiyorum hatasını hala kabul etmiyor.

• Beğen
Tepkiler: mertcevik