İlk Çalıştırmada ve ilk 3-4 km Sonra Aracın Çekişinin Düşmesi ve Stop Etmesi

my_fat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar özellikle sabahları ilk çalıştırmada sorun yok. Hareket ettikten sonra aracın çekişi düşüyor. Araba düz yolda 5 vitesle gitmiyor. Keza 4 ve 3 viteste de aynı. Daha sonra iyice gitmemeye başladığında debriyaja basmamla beraber stop ediyor.
İşin ilginç yanı da bundan sonra başlıyor. Araç hemen çalışıyor ve sorunsuz bir şekilde yoluma devam ediyorum.
Son 1 Aydır bu sorun ara ara devam ediyor.
Aracım 2007 Astra G 1.6 twinport modeli, lpgli ve başka sorunu olmayan bir araç.
Önerileriniz ve çözümleriniz nedir?

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
egr açık kalıyordur.soketi çekip dene

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin deposu vakum yapıyor diyecektim ama lpgliymiş. benzinde yapsa depo havalandırması sebep olabilirdi...

my_fat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler egr soketi nedir ve nerededir? fazla bilgim yok. danıştıgım usta benzin motoru arızalanmıştır dedi ama makıneye bagladı arıza gostermedi?

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 19:45 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 19:32 ----------

Olay kısaca şöyle;
Aracı çalıştırıyorum. Düz yolda devam ediyorum ama araç hızlanmıyor. Maksimum 110 120 yapıyor ve 2 km sonra rampaya çıkınca araç iyice düşüyor. Bu arada lpgye geçmiş oluyor. Sonra rampada çekişi düşünce sağa çekiyorum ve debriyaja bastığım gibi stop ediyor.
tekrar marşa bastığımda biraz zor alıyor ama aldıktan sonra sorunsuz ve yeteri kadar hızlanıp bir daha sorun yaşamıyorum.

my_fat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olmaz. Mekanik arıza olsa, tekrar marşa bastığınızda da devam eder. Sıkıntınız elektronik. Egr vs. deneyebilirsiniz.

bugun carbon clear yapıldı ama sorun bıraz azaldı ama ılk calıstırdıgımda ilk 4 km bayıldı arac 3000 deviri ve 110 gecmedi ışıklarda durdum stop etmedi ve sonrasında sorunsuz bir şekilde hızlandı