ilk çalıştırmada tekleme gaz kesme titreme

burki33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar astra j 1.6 lpg'li aracımda landirenzo lpg takılı. araç soğukken ilk çalıştırmada tekleme gaza basınca gaz kesme hatta stop etme yapıyor. Isınınca hiçbir sorun yok. Benzinede lpg ye de geçiyor. Ancak soğukken dediklerimi yapıyor. İlk çalıştırmada lpg de çalıştırırsam direk çalışıyor. Lpg kapalı sogukken benzinde çalıştırırsam direk çalışıyor ancak biraz benzin kokusu geliyor. benzin ve lpg aktif durumda iken bu sorunu yapıyor. Sizce sorun ne olabilir. Çok yazı paylaşım okudum. Birçok çözüm var ama neden olabileceğini bulamadım. Tüm çözümleri uygulayınca 3000 tlden daha fazla masraf etmiş oluyorum. Eminim çok büyük bir sorun değil ama nokta atışı yapmak istiyorum. teşekkürler

burki33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun çözüldü

Aylardır kafamı kurcalıyordu. birçok ustaya sordum ama yaptırmadım. conta yakmış diyen bile oldu. Tüp göstergesini yerinden söktüm. ve arkasında bulunan kabloyu yerinden söktüm üfledim geri yerine taktım. aracı soğuk halde çalıştırdım tek marşta çalıştı ve titreme öksürme gaz kesme olmadı. tüm sorun bundan kaynaklıymış.

kado1111

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Hiç ugraşma

Candan mühendisliğe sor istersen ugrasma hicbiryerde