İlk Çalıştırmada Geç Çalışma Sorunu

uyildirim32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım 2012 model 1.3 cdti Astra J. Aracımın aküsünü 1 ay oldu değiştireli. Bakım yapılalı daha 3 bin km oldu. Mazot filtresi dahil rutin bakım da herşey değişti. Problemim şu araç ilk çalıştırma da zor çalışıyor. Hava sıcaksa 6-7 sn soğuksa bazen ilk marsta almıyor. Kızdırma bujisi arızası verdı bundan 5 ay önce kızdırma bujılerının tamamını değiştirdim. Ne olduysa ondan sonra oldu. Yaz olduğu için çok belli olmuyordu. Şimdi canımı sıkıyor . Acaba neden olur. İlk marstan sonra stop edip tekrar bastım mi hemen çalışıyor araba. Sorunun kaynağı nedir sizce.

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım 2012 model 1.3 cdti Astra J. Aracımın aküsünü 1 ay oldu değiştireli. Bakım yapılalı daha 3 bin km oldu. Mazot filtresi dahil rutin bakım da herşey değişti. Problemim şu araç ilk çalıştırma da zor çalışıyor. Hava sıcaksa 6-7 sn soğuksa bazen ilk marsta almıyor. Kızdırma bujisi arızası verdı bundan 5 ay önce kızdırma bujılerının tamamını değiştirdim. Ne olduysa ondan sonra oldu. Yaz olduğu için çok belli olmuyordu. Şimdi canımı sıkıyor . Acaba neden olur. İlk marstan sonra stop edip tekrar bastım mi hemen çalışıyor araba. Sorunun kaynağı nedir sizce.

Akü kaç Amper kızdırma bujileri orjinalmi. Ya akü küçük yada kızdırma gorevini tam yapmıyor

uyildirim32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akü kaç Amper kızdırma bujileri orjinalmi. Ya akü küçük yada kızdırma gorevini tam yapmıyor
74 amper orijinal varta akü aldım . Kızdırma bujılerı gm değil ama beru marka . GM olandada beru yazıyordu.

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
kızdırmalar tam olarak işlevini yerine getiremiyor olabilir yada marş motorunda sorun olabilir..

uyildirim32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kızdırmalar tam olarak işlevini yerine getiremiyor olabilir yada marş motorunda sorun olabilir..
İlk marsta sorun oluyor. Sonra tık demeden alıyor. Kızdırma bujılerını tekrar değiştirip bakacağım artık

skydark35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlk marsta sorun oluyor. Sonra tık demeden alıyor. Kızdırma bujılerını tekrar değiştirip bakacağım artık

benim arabadada 2 gün beklerse araba geç çalışıyor mesela bugün bıraktım yarın sıkıntı olmuyo biraz araştırdım netten mazot geri gitme falan yazmışlar sizdede öyle birşey olabilir ama bende tam bilmiyorum sorunu

uyildirim32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabadada 2 gün beklerse araba geç çalışıyor mesela bugün bıraktım yarın sıkıntı olmuyo biraz araştırdım netten mazot geri gitme falan yazmışlar sizdede öyle birşey olabilir ama bende tam bilmiyorum sorunu
Benim gece bırakayım sabah basayım aynı sorun oluyor ilk marşta. Bu mazot geri gitmesi nasıl bir belirti gösteriyormus

jr.lucas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bende de mevcut bakımlar yapılalı fazla olmadı 74 amper mutlu aküyü alalı 1 hafta oldu ama sabahları ilk çalıştırmada bayağı marş çeviriyor ancak çalışıyor.marş çevirme de sıkıntı yok daha önce de bu şekilde hiç çalışmayınca sprey sıkıp öyle çalıştırmıştık şimdi ne yapacam bilmiyorum bana da pompa valfi geri kaçırıyor olabilir denildi ve ya enjektörlere baktır denildi ama artık uğraşmaktan sıkıldım gerçekten.Başına gelip de çözüme kavuşturabilen arkadaşların yorumlarını bekliyorum

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
aracı yokuş aşağı bırakıp deneyin bir de.

jr.lucas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı yokuş aşağı bırakıp deneyin bir de.

bunu da deneyeyim bakalım ne olacak.
Benim anlamadığım ilk çalışmada uzun marş sonunda çalışıyor ama onun dışında gün içinde tıkır tıkır çalışıyor.
Sorun ateşleme de mi yoksa yakıt sistemi mi ?