ilk calistirmada cikan ses ve dizel gibi çalışma

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yani ne yapmalıyım yakinimda servis yok maalesef

sanırım triger setiyle beraber bu parçalarıda değiştirebilirsiniz. 350 lira civarı tanesi. 2 adet var. 700 tl yani + 250 triger + işçilik. zamanla ses dahada artarsa baktırırsınız. artmazsa triger değişimine kadar devam eder bence. bilen fikrini paylaşır muhtemelen.

agrebb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım triger setiyle beraber bu parçalarıda değiştirebilirsiniz. 350 lira civarı tanesi. 2 adet var. 700 tl yani + 250 triger + işçilik. zamanla ses dahada artarsa baktırırsınız. artmazsa triger değişimine kadar devam eder bence. bilen fikrini paylaşır muhtemelen.

O carklarda sorun olsa arabada çekiş düşüklüğü olması lazım değil mi peki?

Nboyraz78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamun Aleykum arkadaşlar
Aracim 1.6 z16xer astra benzinli LPG yok
Sabah ilk çalıştırmada gir gir(2,3 saniye kadar) şeklinde ses geliyor (stop edip tekrar calistirirsam ayni ses yok)sonra kesiliyor ardından araç dizel çalışıyor
Aracın cekisinde yakitinda bir anormallik yok
Tüm bakımları yeni yapıldı önceki yağ 10 40 di şimdiki yağ 5 30 tam sentetik yağ ile alakalıdır dedim ama farklılık yok
Rölanti düzensizliği vb yok
Marş motoru olabilir diye bir elektrikçi gittim sesi dinledi ses ecotec yazısının altından geliyor dedi
Sebebi ne olabilir yardımcı olursanız çok sevinirim
bende de aynı sıkıntı var corsa d 2008 1.4 benzin .. ilk çalıstrmada ara sıra ve sıcak motor da motor rolantisi ritmine paralel bir ses şıkırtı sıklıkla diyenbilirim...takipteyim konuyu

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et

+1907 12 den vurmuşsun:rakir:

agrebb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu carklarda cruze larda olmuş bzer sıkıntı ama onlarda performans düşüklüğü vb şikayetlerle gitmişler çarkların değişmesiyle sıkıntıları gitmiş benim anlamadığım bende performans ve yakıt tüketimi aynı ama ses var işte

Benzer şekilde arama yaparken de youtubede bir videoya denk geldim İngilizce o videoda da dizel sesinden bahsediyor çarklar triger ve selonid valfleri degistiriyorlar sıkıntı hallediliyor

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu carklarda cruze larda olmuş bzer sıkıntı ama onlarda performans düşüklüğü vb şikayetlerle gitmişler çarkların değişmesiyle sıkıntıları gitmiş benim anlamadığım bende performans ve yakıt tüketimi aynı ama ses var işte

Benzer şekilde arama yaparken de youtubede bir videoya denk geldim İngilizce o videoda da dizel sesinden bahsediyor çarklar triger ve selonid valfleri degistiriyorlar sıkıntı hallediliyor

sizinki şimdilik ilk çalışma anında olduğundan devam edin. daimi hale gelirse değiştirilir. hatta cruze forumlarına birazdaha bakının sanki içindeki filtre vardıda temizlenince bir miktar fayda sağlıyordu diye birşey hatırlıyorum ama tam emin değilim

agrebb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizinki şimdilik ilk çalışma anında olduğundan devam edin. daimi hale gelirse değiştirilir. hatta cruze forumlarına birazdaha bakının sanki içindeki filtre vardıda temizlenince bir miktar fayda sağlıyordu diye birşey:maden: hatırlıyorum ama tam emin değilim

Filtre derken hangisi aceba bu egzantrik selonid valfi diyorlar galiba onlar mı ki

CevikSokakta

Kayıtlı Kullanıcı
65-Van
Siteyi ziyaret et
ses ecotech yazısının ordan geliyor dediniz yanılmıyorsam sübap iticileri yani usta deyimiyle fincanlardan yapıyor olabilir