ilk calistirmada cikan ses ve dizel gibi çalışma

agrebb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamun Aleykum arkadaşlar
Aracim 1.6 z16xer astra benzinli LPG yok
Sabah ilk çalıştırmada gir gir(2,3 saniye kadar) şeklinde ses geliyor (stop edip tekrar calistirirsam ayni ses yok)sonra kesiliyor ardından araç dizel çalışıyor
Aracın cekisinde yakitinda bir anormallik yok
Tüm bakımları yeni yapıldı önceki yağ 10 40 di şimdiki yağ 5 30 tam sentetik yağ ile alakalıdır dedim ama farklılık yok
Rölanti düzensizliği vb yok
Marş motoru olabilir diye bir elektrikçi gittim sesi dinledi ses ecotec yazısının altından geliyor dedi
Sebebi ne olabilir yardımcı olursanız çok sevinirim

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Selamun Aleykum arkadaşlar
Aracim 1.6 z16xer astra benzinli LPG yok
Sabah ilk çalıştırmada gir gir(2,3 saniye kadar) şeklinde ses geliyor (stop edip tekrar calistirirsam ayni ses yok)sonra kesiliyor ardından araç dizel çalışıyor
Aracın cekisinde yakitinda bir anormallik yok
Tüm bakımları yeni yapıldı önceki yağ 10 40 di şimdiki yağ 5 30 tam sentetik yağ ile alakalıdır dedim ama farklılık yok
Rölanti düzensizliği vb yok
Marş motoru olabilir diye bir elektrikçi gittim sesi dinledi ses ecotec yazısının altından geliyor dedi
Sebebi ne olabilir yardımcı olursanız çok sevinirim

Araç kaç model?

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birol bey yakıt aldığınız yeri değiştirin kalitesiz yakıt da etkiler. Ayrıca enjektör temizleyicisi kullanin enjektörler de kalıntı vs var ise temizlensin daha rahat calisir. Son olarak bujileride kontrol edin

agrebb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birol bey yakıt aldığınız yeri değiştirin kalitesiz yakıt da etkiler. Ayrıca enjektör temizleyicisi kullanin enjektörler de kalıntı vs var ise temizlensin daha rahat calisir. Son olarak bujileride kontrol edin

Sadece ilk marsta ve rolantide var bu dizelimse ses onun haricinde araçta ses vb yok yakıt tüketimi vb hiç bir sıkıntısı yok maşallah

agrebb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir ara ecn 001161 yani P0011 hatası vermişti sildirdim ama alaksi varmı bilmiyorum