İleri sürüş teknikleri eğitimi

James

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar tanıtım bölümünde kendimi sizlere tanıtmıştım. Adım Mustafa Çelikten, Türk Sürüş Akademisinde Uzman eğitmen olarak görev yapmaktayım ve siz dostlarıma bir önerim var. Bildiğiniz üzere ülkemizde yılda onbinlerce vatandaşımız trafik kazalarında hayatını kaybetmekte veya sakat kalmakta, şanslı olanlarda maddi kayıplarla karşı karşıya kalmakta. Trafikte daha duyarlı ve bilinçli sürücüler olmak adına siz Opelim.net üyelerine özel bir eğitim için yönetimle görüşeyim, uygun bir fiyat karşılığında siz dostlarıma eğitim düzenleyelim. Bu bahsettiğim eğitim, teorik ve pratik olmak üzere iki etaptan oluşmakta. Teorik bölümde, defansif sürüş, hava ve yol şartları, riski farketmek, zamanında ve doğru tepki, ABS, ESP, ASR çalışma prensipleri, durma mesafeleri alkol ilaç yada uyuşturucu madde kullanımının sürüşe etkileri ve daha bir çok faydalı bilgi verilmekte. Pratik bölümde yani uygulamada ise, skidcar adı verilen özel donanımlı araçlarla kayma ve savrulma eğitimi, kaygan zeminlerde araç kullanma teknikleri, panik fren ve frenle beraber engelden kaçma, kaygan zeminde frenleme gibi teknikler öğretilir (Detaylı bilgi için www.turksurusakademisi.com adresini ziyaret edebilirsiniz). Eğer sizlerde daha bilinçli sürücüler olmak isterseniz etkinlik tadında bir eğitim planlayabiliriz. böylece birebir tanışma ortamınıda sağlamış olur diye düşünüyorum. Olumlu yada olumsuz düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim hepinize iyi günler dilerim. Eğitim sonunda da katılımcılara sertifika verilecektir.

405653_322857197756115_531995611_n.jpg

429568_470698666305300_1026718806_n.jpg

Son düzenleme:

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında fena bir fikir gibi durmuyor özellikle istanbuldaki arkadaşlar katılım sağlar...bizim burdan kalkıp istanbula gelmemiz..çok zor...

James

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilgilenen arkadaşlar isimlerini bırakırsa bende yönetimle görüşüp uygun bir fiyat alabilirim. normalde kapanyalı fiyatı 250 lira olan eğitimi 10 kişi ve üzeri gelirse 150 liradan ayarlayabilirim belki.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
ilgilenen arkadaşlar isimlerini bırakırsa bende yönetimle görüşüp uygun bir fiyat alabilirim. normalde kapanyalı fiyatı 250 lira olan eğitimi 10 kişi ve üzeri gelirse 150 liradan ayarlayabilirim belki.

Mustafa bey
Eğitimde neler var ve süre olarak nekadar sürüyor.
Teorik pratik.
Kurs sonunda sertifika veriliyormu.
Kursa katılanlar kendi araçlarının tepkilerini görmek için kendi araçlarını kullanabiliyormu.
Deneyim kazanmak için güzel bir imkan.

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aklıma ilk sürücü kurslarında ne kadar boş şeyler verdikleri geldi. Ne bi fren mesafesi hesaplaması ne araç tepki deneyimleri nede panik durumuna karşı yapılabilecekler..
Devletin yarattığı iyi bi boşluğu doldurmuş bu firma İstanbul'da olsam şu pratik deneyimi için kesin gelirdim..

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşımız başlık açmasına açmış saygı duyarım. Ama ileri sürüş tekniği falan filan bana göre sadece hava ve civa.... yanlarında destek ile olacak iş değil. Orada adam alışacak destek ile sürmeye aynı şeyi normal araç ile yapacak çakılıp kalacak bir yere....

En güzel sürüş tekniği kurallara uymak insanlara saygılı olmak kendine yapılmasını istemediğin bir hareketi başkasına yapmamak... işte bu kadar al sana en güvenli sürüş tekniği...

James

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mustafa bey
Eğitimde neler var ve süre olarak nekadar sürüyor.
Teorik pratik.
Kurs sonunda sertifika veriliyormu.
Kursa katılanlar kendi araçlarının tepkilerini görmek için kendi araçlarını kullanabiliyormu.
Deneyim kazanmak için güzel bir imkan.

forumumuzdaki üyelerin ilgisini çekebilecek 2 eğitim var. 1 tanesi güvenli ve defansif sürüş teknikleri eğitimimiz 2.si ileri sürüş teknikleri eğitimi.

1.eğitim 4 saat sürüyor eğitim sonunda skidcar güvenli ve defansif sürüş teknikleri sertifikası alınıyor. eğitimin bir bölümü skidcar adı verilen özel donanımlı araçlarla yapılıyor 2.si ise katılımcının aracıyla fren ve engelden kaçma egzersizleri geliyor..

2.eğitim ise 7 saat sürüyor toplamda ve 2 adet sertifika alınıyor. ileri sürüş teknikleri ve skidcar güvenli ve defansif sürüş teknikleri sertifikası. Bu eğitimdede ilk etapta skidcar ile eğitim alınıyor daha sonra katılımcı aracıyla slalom- fren engel ve daha birçok parkur katılımcı aracıyla yoğun bir şekilde yapılıyor.

tabi 2 eğitim arasında fiyat farkı var. bu eğitimlerin şuanki kampanyalı fiyatı 1.eğitim için 250 2.eğitim için 500 lira. ama tabi ben bunları düşürücem yönetimle görüşüp sizler için. tahminimce 1.eğitim için 150 lira civarı birşeye düşmesini sağlayabilirim. ama kişi sayısının netleşmesi çok önemli

Aklıma ilk sürücü kurslarında ne kadar boş şeyler verdikleri geldi. Ne bi fren mesafesi hesaplaması ne araç tepki deneyimleri nede panik durumuna karşı yapılabilecekler..
Devletin yarattığı iyi bi boşluğu doldurmuş bu firma İstanbul'da olsam şu pratik deneyimi için kesin gelirdim..

Malesef Çağrı bey, zaten sürücü kursları hocalarıda bizden eğitim alıyor ve durumları genel olarak içler acısı. Eğitimden başarıyla geçmeleri bile çoğunun mümkün olmuyor. 20-30 yıl ve daha fazla tecrübesi olan normal sürücüler bile ben bugüne kadar araba kullanmıyormuşum yorumuyla geri dönüyorlar, bence herkesin alması gereken bir eğitim.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İleri surus teknıklerınde tek ogretılen araba kullanmakmı ?
Mesela max. konsantrasyon ve güvenlı surus ıcın dıreksıyonla govdemızde 30 cm bosluk olması gerekıyormus .
Karda , yagmurda lastık havası ındırmek cok yanlısmıs , hatta yagmurda lastık havanız ınıkse yer ıle temas eden kısımdaki su tahlıye kanalları kapandıgından lastıklerınız palet etkısı gorup en ufak suyun uzerınden kayarak gıdıyormus...
Ama bir efsaneye gore dile gelmiştir ki yagmurlu ve karlı havalarda lastık havaları ındırılır :)
Babam heves edip kurslara katılıyorda sagolsun ogrendıgı herseyı banada aktarıyor...

James

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İleri surus teknıklerınde tek ogretılen araba kullanmakmı ?
Mesela max. konsantrasyon ve güvenlı surus ıcın dıreksıyonla govdemızde 30 cm bosluk olması gerekıyormus .
Karda , yagmurda lastık havası ındırmek cok yanlısmıs , hatta yagmurda lastık havanız ınıkse yer ıle temas eden kısımdaki su tahlıye kanalları kapandıgından lastıklerınız palet etkısı gorup en ufak suyun uzerınden kayarak gıdıyormus...
Ama bir efsaneye gore dile gelmiştir ki yagmurlu ve karlı havalarda lastık havaları ındırılır :)
Babam heves edip kurslara katılıyorda sagolsun ogrendıgı herseyı banada aktarıyor...

hayır tabiki araba kullanmayı öğretmiyoruz sizler zaten halihazırda araç kullanıyorsunuz. Ama ne yazıkki birçoğumuzun doğru bildiği yanlışlar var ve amacımız bu yanlışları doğrularla düzeltip daha bilinçli sürücüler olmanızı sağlamak. Babanız doğru söylemiş lastik havaları çölde araç kullanmadığınız sürece indirilmez :) herzaman üretici firmanın tavsiye ettiği hava basıncında olmalı.