İkinci arabam ikinci opelime bugün kavuştum...

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun,kazasız belasız kullanın inşallah..

Bu arada dikkatimi çekti bu ara; yeni araçların çoğunda kaput çizgisi artık tampon üstünde,yani eskisi gibi ızgara ile aynı seviyede değil de kaputun önünde. Çok göze batıyor şahsi fikrimce,neden böyle bir tasarıma gidildiğini bilen varmı? Mecburiyet falan mı var AB standartları ile ilgili?

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu arada dikkatimi çekti bu ara; yeni araçların çoğunda kaput çizgisi artık tampon üstünde,yani eskisi gibi ızgara ile aynı seviyede değil de kaputun önünde. Çok göze batıyor şahsi fikrimce,neden böyle bir tasarıma gidildiğini bilen varmı? Mecburiyet falan mı var AB standartları ile ilgili?

hakkaten benim hiç dikkatimi çekmemişti bu konu :)
tasarımdan kaynaklandığını düşünüyorum, tampon ve panjur çevresi tek parça mı olsun istiyorlar artık neyse? :)

Mert Pekcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kazasız belasız. Güzel araba.
Bu arabanın güzel bi liple bide coiloverla dip halini düşünemiyorum :O

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Kazasız belasız. Güzel araba.
Bu arabanın güzel bi liple bide coiloverla dip halini düşünemiyorum :O

Pek anlayamadım ama sanırım modifiye terimleri bunlar. :) İleriki yıllarda önce jantlardan sonra bazı bölümlerden başlayarak biraz değiştirmeyi planlıyorum aracı. Şuan maddi durumum ve zamanım buna uygun değil.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tamamen ekonomik nedenler diye biliyorum ben.
1- tampon kısmını daha geniş tutarak maliyet düşüyor
2- bir nevi araçların kaputlarına korumak için çekilmiş şeffaf filmleri gereksiz kılıyor. malum bir aracın en çok dış darbe aldığı yer kaputun uç kısımları

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Kazasız, Cezasız Sürüşer. Hayırlı olsun.

Masallah gelin gibiymis kazasiz belasiz ins. :)

Teşekkür ederim. Ben de tam sizin Recorda yazacaktım tam da. Yıllar sonra inşallah biz de şuan Recorda baktığımızda "Vay be araba bu işte" dediğimiz gibi kendi arabalarımıza da buna benzer cümleler kurarız.