İkamet adresi dışında başka bir ilden plaka almak...

my_fat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün aracımın devrini almak için başvurdum..
ikamet adresim batman... almak istediğim plaka çorum..
ama hiç bir şekilde alternatif yok..
batmanda oturduğum ve ikamet adresim burası olduğu için çorum plakamı alamıyorum...
bunun bir çözüm yolu var mı?

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Plakayı Batman'dan almaya çalışıyorsanız olmaz tabii ki. Çorum'a gidip oradan alabilirsiniz ancak. Orada da soyadı tutan bir akrabanızın adresini verirseniz olur.

Son düzenleme:

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
adrese dayalı nüfus kayıt sistemine geçildiği için kayıt nerdeyse işlemler ordan yürüyor diye biliyorum.

my_fat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabayı burdan yada corumdan farketmez bı sekılde takıpcıye yada vekalet vererek alacam.
problem ıkametımın burada olması..

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
Çorumdan arabayı alırsan hiç sorun çıkmaz araba çorum plakalı olur. Ruhsatı da ister çorumda değiştir ister batmanda. sadece plakayı değiştirmeszin olur biter.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne güzel iste arkadaslar...yalnis anlamayin su ülkede kacip bulunamayan,olaya karisan araclarin önü kesilmeli...
avrupada bakin ikamet adresiniz bir tane olur ev sahibi imzali kagit verir bu sahislar benim evde oturuyor diye evet agir bir sorumluluk..ve bunu yaparken tasindiginiz evsahibinden cikis alirsiniz...ve bunlar belediyede kayitli olur tek adresiniz olur..ikametsiz kisi olmaz..cünkü benim evime tasinsan nerden geldigin belli ..her islem yaparkende bu ikamet istenir...onun icin her hangi bir olayda adresiniz bulunur..kazadan kacma ceza gibi islemler adresinize gelir...hem kolaylik hemde bu gibi pislik islerde kisi kacamaz...sonucta hepimizin güvenligi...yani

my_fat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabayı çorumdan alabilmem için ikametimin çorumda olması lazım... çorum plakalı olabilmesi için... ikametim batman ve işlemleri ancak ve ancak buradan yapabileceğimi söylediler.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yeni sistem böyle. Zaten doğrusu da bu. Hatta artık büyük şehirlerde oturduğun ilçede trafik tescil bürosu varsa plakayı oradan almak zorundasın. Tek yapacağın şey, ikametgahını Çorum'a aldıracaksın, bir süre sonra da tekrar Batman'a.

my_fat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi şekilde yapacaz ama nasıl... yarın çorumdaki nufusla konuşacaz bakalım.

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne güzel iste arkadaslar...yalnis anlamayin su ülkede kacip bulunamayan,olaya karisan araclarin önü kesilmeli...
avrupada bakin ikamet adresiniz bir tane olur ev sahibi imzali kagit verir bu sahislar benim evde oturuyor diye evet agir bir sorumluluk..ve bunu yaparken tasindiginiz evsahibinden cikis alirsiniz...ve bunlar belediyede kayitli olur tek adresiniz olur..ikametsiz kisi olmaz..cünkü benim evime tasinsan nerden geldigin belli ..her islem yaparkende bu ikamet istenir...onun icin her hangi bir olayda adresiniz bulunur..kazadan kacma ceza gibi islemler adresinize gelir...hem kolaylik hemde bu gibi pislik islerde kisi kacamaz...sonucta hepimizin güvenligi...yani

olacak olacak bizim ülkemizde de olacak. birileri taş koymasa iyi yapılanı kötülemese daha çabuk olacak...