ihtar ücreti hk.

mustafasadık

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkdaşlar, ikinci el satın aldığım aracın sahibine ihtar çekmek, göndermek istiyorum, Notere gittiğimde; Noter avukat yardımı ile yapılabileceğimi kendim çekemeyeceğimi söyledi,
Tanıdığım bir avukatta malesef yok, ay sonuda oldugu için nakit durumum malum..

Acaba avukat ihtar çekmek için benden nekadar ücret talep eder..
Bunu herhangibir avukat ile görüşssem benden ücret istermi.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hangi konuda ihtar çekeceksiniz?

mustafasadık

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hangi konuda ihtar çekeceksiniz?

kandırlıdım, 26.000 tl lik uyanıklık yapılamayacagını araç satış sözleşmesinin iptalini, aracı iade almasını isteyeceğim.
elimde ilanın çıktıları var ilan ile araç birbirne uymuyor, bu konuda hakkımı aramak için ihtar çekeceğim. adam haklı oldugumu biliyor kaytarmaya çalışıyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bu işi zaten tek başına zaten yapamazsın ver bir avukata vekalet 40 TL oda adam baskın davana kendini neden yormaktasın? Anlamıyorum ki?

mustafasadık

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu işi zaten tek başına zaten yapamazsın ver bir avukata vekalet 40 TL oda adam baskın davana kendini neden yormaktasın? Anlamıyorum ki?

haklısınız, sadece avukatada dolandırlımayalım, adam 500 lira derse bu iş 40 liraya yapılabiliniyormuş diyelim
umarım anlatabilmişimdir.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şimdi avukat ile görüşeceksin. Durumu anlatacaksın vekalet vereceksin. Adam zaten davayı kazanacağını yada kaybedeceğini bilir. Davanı alır ve gereken neyse yapar harcanan ne kadar para varsa karşı tarafdan söke söke alır.

Tanıdık bir avukat varsa daha iyi olur. Sonra davayı kazanır adam yeri gelirse icra ile paranı alır. Hemde kusuşuna kadar hemde yasal faizi ile.

mustafasadık

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi avukat ile görüşeceksin. Durumu anlatacaksın vekalet vereceksin. Adam zaten davayı kazanacağını yada kaybedeceğini bilir. Davanı alır ve gereken neyse yapar harcanan ne kadar para varsa karşı tarafdan söke söke alır.

Tanıdık bir avukat varsa daha iyi olur. Sonra davayı kazanır adam yeri gelirse icra ile paranı alır. Hemde kusuşuna kadar hemde yasal faizi ile.

Anladım, Gidip bi görüşeyim bakalım...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Avukatların danışma ücreti alma hakları var ama ne kadar alırlar bilemem. Şahit olduğum kadarıyla bazıları ücret alıyor bazıları almıyor. Bu iş için illa bir avukat şartsa davayı vermeyi düşündüğün avukatla maddi hususlar hakkında pazarlık yapma şansın var. Malüm öncelikle dava giderleri ve vekalet için bir miktar harcaman olacaktır. Tutulan avukat davayı kazanırsa zaten karşı taraftan da para alacağı için maddi kaybın az olur. Sorun bu işten anlayan bir avukat bulmanda.