İcraatta Bak Hizaya Gel

moarrriankato

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim sorum şöyle olacak. Aile Sosyal Politikalar bakanlığının başka sorunlar ile ilgilenmediğini nerden biliyorsunuz ? Elbette ilgilenecek başka sorunlar, çözüm bekleyen başka meseleler de var elbet. Ama bunların yanında dar gelirli vatandaşlara bedava internet verilmesi neresi yanlış ? Sonuçta bu da çözüm gerektiren bir iş değil mi ?

Ayrıca internet diğer internet kafelerdeki gibi herşey açık şekilde değil korumalı bir şekilde. Ayrıca bu kanunu açıklarken çocukların internet kafelerde sigara uyuşturucu gibi alışkanlıklardan korumak olduğunu da üstüne basa basa söyledi.

Bunların neresi yanlış ?

Diğer bir bahsettiğiniz konu ise dar gelirli vatandaşlarımızın evinde bilgisayar olmayabilir. Zaten olmaması doğal. Türkiye'miz de bu kanundan en kötü 1000 tane aile yararlansa kötü mü arkadaşlar ? Bin tane aile demek, bin tane evinde internetle ders çalışan çocuk demek, geleceğimiz demek. Bu geleceğimiz bundan yararlansa kötü mü ?

Sonra bunlar insan aklı ile dalga geçiyor, elektiriksiz eve buzdolabı, suyu olmayan yere çamaşır makinesi gibi bir yazılar okudum yorumlarda. Size şöyle bir soru sorayım arkadaşlar. Mesela Türkiye de bölünmüş yollar yapılıyor ve yapılmakta. Kaçımızın altında araba var ? Tüm Türkiye de oturanların altında araba yok diye bölünmüş yol yapmasınlar mı ? Her öğrenci okula gitmiyor diye okullarda tablet dağıtmasınlar mı ?

Şunu yapmasınlar mı, bunu yapmasınlar mı gibi yazılarla sayfanın sonuna kadar doldururum… Tabi anlayanlara..

Naçizane tavsiyem yararlı bir kanun çıktığında bunu nasıl iyileştirebiliriz diye düşünmek. Bu ne yaaa deyip dalga geçmek değil. Dünyanın değişik yerlerine gitmiş ve oralarda kalmış/yaşamış biri olarak inan bana arkadaşlar cennette yaşıyoruz. Ve inanın buranı kıymetini çok iyi bilelim.

ÇÜNKÜ BİR TANE GEMİMİZ VAR VE BU GEMİ BİZİM…

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sonra bunlar insan aklı ile dalga geçiyor, elektiriksiz eve buzdolabı, suyu olmayan yere çamaşır makinesi gibi bir yazılar okudum yorumlarda. Size şöyle bir soru sorayım arkadaşlar. Mesela Türkiye de bölünmüş yollar yapılıyor ve yapılmakta. Kaçımızın altında araba var ?

O bölünmüş yolları bu ülke de arabası olmayan da kullanır. Toplu taşıma araçları bunun için var :)

moarrriankato

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben sadece basitçe bir örnek vermeye çalıştım. Bölünmüş yolları arabası olan kullanır mı kullanmaz mı, neyle gider diye bir düşüncem olmadı yazarken.

Yani ben sadece düşüncelerimi paylaşmaya çalıştım. Eğer yazdıklarımda bir yanlışım varsa lütfen düzeltin.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ben sadece basitçe bir örnek vermeye çalıştım. Bölünmüş yolları arabası olan kullanır mı kullanmaz mı, neyle gider diye bir düşüncem olmadı yazarken.

Yani ben sadece düşüncelerimi paylaşmaya çalıştım. Eğer yazdıklarımda bir yanlışım varsa lütfen düzeltin.

Herkes fikrini tabi ki açıklayacak. Bu ve buna benzer başlıkların amaçları bu zaten. Ama bazı şeyleri de reklam durumuna getirmemek gerek, bu konu için söylüyorum. Aile bakanlığı internet bedava olacak demiş. Çok önemli değil ve bence açıklamaya bile gerek yok. Yine internete yasak koyanlar yine kendileri :) işte işin komik kısmı zaten burada bu ülke de ineternete yasak koyanlar ve internet bedava diyenler aynı kişiler :)

Aile bakanlığının bence daha önemli işi var. Dedim gibi yaşlılara daha iyi hizmet vermek, engelli çocukları olan ailelere çocuklarının iyi bir bakım verileceği yerler. Şimdi düşünün zihinsel engelli bir çocuklu aile özel bir durum olsa bir yere gitmesi gerekse çocuklarını kime emanet edecek? Hiç kimseye... Ama güzel bir bakım evi olsa sonra aileler çocuklarını buraya emanet etse sonra işine gücüne baksa geldiğin de çocuğunu teslim alsa süper olmaz mı?

İşte bu sadece bir örnek öyle bir şey yapar ise helal olsun bak adamlar yaptı derim. Ama dedim gibi sadece reklam karın doyurmuyor.

moarrriankato

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnternete yasak koyanlar kendileri derken benim bildiğim youtube ye Hz. Muhammet S.a.v. küfür içeren bir vidyo olduğu için 3 yıl yasaklı kaldı. En sonunda youtube vidyoyu kaldırdı. Sonra twitter de keza o şekilde. En sonunda twitter de açıldı ve hatta Türkiye de şube açma şartını kabul ettikten sonra..

Yani doğru yorumlamak gerekirse internet yasak değildi. Birkaç site yasaklıydı ve belirli sebeplerden. Yoksa tüm Türkiye'de internet kapatılmış değildi.

Sonra ikinci satırda yazdığınız özürlü çocuk olarak. Okuyunca ne çok sevindim. Ne güzel bir fikir. Akıl akıldan üstün oldukları dedikleri şey bu olsa gerek. Dediğiniz gibi bir şey olsa ne güzel olur. Yani işte bence bunu yapmalıyız. Bu ne yaaa şimdi internet mi kaldı demek yerine böyle fikirlerle birbirimize destek olmalıyız.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ülke geneli olarak takım tutar gibi parti tuttuğumuzdan yapılan tüm olumsuzlukları hakeden bir milletiz malesef. bu söylediğim ve söyleyeceklerim şuanki iktidar için geçerli değil, bizim millet 80 lerde de böyleydi şimdide böyle. aslında zaten bu işin temeli 80 lerde atıldı. sağ sol dendi bolmenin adına. solcunun söylediği solcu olduğu için yanlış, sağcının söylediği sağcı olduğu için yanlış kabul edildi. bu düşünce iliklerimize kadar işledi. halen siyasi parti tercihlerimizi bu içgüdü ile yönlendirmeye devam ediyoruz. cumhuriyetin gelmesinin sebebi yönetimde söz sahibi olmak değilmiydi? biz halen söz sahibi gibi gözüküp yönlendirilme ile yaşıyoruz. yerel seçimler, genel seçimler neden yapılıyor? tuttuğumuz takıma oy vermek için pardon tuttuğumuz partiye vermek için mi hayır. seçimler yapılıyor ki yönetim işini ele alan kişiler işlerini halkın istediği gibi yapmıyorsa halk bu kişiyi değiştirebilsin. bizde olan ne? iş yapmayanı başta tutuyoruz. yaşadığımız yerlerde yollar çevre düzenlemeleri berbat şekilde. bunu düzeltmekle görevli olan belediye durumdan haberi yokmuş gibi davranmakta. her seçim döneminde yeniden seçileceğini bilen bir yönetim neden işlerini iyi yapmaya uğraşsın ki. zaten iş yapsa da yapmasada yine seçilecek. ihtiyaçları karşılamayan kişileri değiştirme şansımızı kullansak emin olun ki işler çok daha hızlı yapılır. işimi doğru yapmazsam burada duramam diye düşünen yönetici mecbur işini düzgün ve hızlı şekilde yapar. birisine X partisine neden oy verdin diye sorunca bilmem verdim işte diyor. Y partisine, Z partisine oy verende hep aynı düşünce. biri demiyor ki bu adamlar bunu yaptı ondan oy verdim diye. sırf kendi partisinden değil diye de yapılan işleri kötülemek de doğru değil ama yapılan her işin de artı ve eksilerini konuşabilmeliyiz. bu iktidar döneminde devlet hastahanesinde gördüğümüz muamele hatrı sayılır derecede iyileşti. eskisi gibi insanın hayvan yerine konulduğu çok olaya rastlamıyoruz. bu konuda iyileşme var diye önceden sabah çok erken saatlerde de olsa gidip doktordan sıra alarak aynı gün muayene olduğumuz halde şimdi bir ay sıra bulabilmek mümkün olmuyor. bir ay içinde de zaten iyileşir insan :) bu olumsuzluğu da dile getirmek düzelmesini talep etmek gerekiyor. duble yolların ülkenin birçok köşene ulaşması ile daha güvenli ve hızlı seyahat şansı yakaladığımız için teşekkür etmek doğru bir davranışken, o yolları kullanmak için araçlarımıza aldığımiz yakıtın üretici fiyatı %50 dende fazla ucuzladı halde neden eski zamlı fiyattan alıyoruz sorgulamamız gerekir. öğrencilere tablet dağıtılırken çocuğuna tablet alamayan aileler oldu için yerinde bir proje diye takdir ederken tableti olan öğrencinin dersine öğretmenlik okumamış hatta üniversite bile okumamış ücretli öğretmen diye birisinin neden derse sokulduğu sorgulamamız gerekir. asgari ücretin zam alması bu gelir ile geçinen birçok aileyi rahatlatacak zam çalışmalarını takdir etmek gerekir ama asgari ücretin neden asgari şekilde yaşam şansı tanımadığını neden açlık sınırı altında bir ücretin asgari ücret olarak reva görüldüğü sorgulamak gerekir. bu örnekler çeşitlendirilebilir. günümüzden örnekler verdim fakat demek istediğim siyasi görüş denilen şeyin ihtiyacımızı karşılama oranında destek görmesi gerektiğidir.benim ve ülkemin işine gelen şeyi yapıyorsan beni yönetmeye devam edebilirsin ama ben halen aynı şekilde hayatımı sürdürüyorsam artık değişme zamanı geldi diyebilmek gerekir. ben şahsen parti tutmuyorum. seçim propagandasında hangi lider işime geleni söyledi ise gider ona oy atarım ama oy attığım parti işe geldiği zaman yanlış yaptıysa da eleştirir diğer seçimde oyumu değiştiririm. velhasıl kelam interneti bedava vermek kullanamayan insanlar için büyük nimet. birçok konuda bilgi edindiğimiz hatta bu forum gibi forumlar sayesinde araçlarımız arızalarını bile çözebildigimiz bu internet deryasından yararlanamayanlar için takdir edilecek projeyi akıllarına getirdikleri için teşekkür ederim fakat şu anda kullandığımız internet tarife ücretlerinin de fahiş fiyatlar nedeniyle bütçemize ek yük getirdiğinden bizim için de ucuzlatılması gerektiğini söylemeden edemeyeceğim :)

Huawei ascend mate 7 - Tapatalk

Son düzenleme:

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi aile bakanligi mumkunse kumdan kale yapsin. suan ki kanunlar kadinlara asiri hak taniyor, bir kadinin "kocam beni dovuyor" demesi tek basina erkegi evden uzaklastirma karari vermeye yetiyor. Bu nedenle cok yuvalar yikildi. Bazi kadinlar erkegi uzaklastirip farkli naneler yiyor. Erkek evden uzaklasinca gurur yapiyor bir daha donmuyor o eve. Yada cinnet getirip kadini dogruyor. İstatistikler kanun degisikliginden sonra kadin cinayetlerinin 4-5 katina ciktigini gosteriyor. Eskiden kari-koca tartissa karakolda baristiriliyordu esler. Simdi direk uzaklastirma...

Önüm ardim belli; toprak! Mühim olan arada çamurlaşmamak.

Kadın erkek ilişkileri konusuna değinmek istiyorum. Pozitif ayrımcılığı onlar sonuna kadar hak ediyorlar çünkü kadın varoluşundan beri bir şekilde ezildi ve ezilmeye de devam ediyor fakat bu artık tersine dönüyor. Erkek ezilsin demiyorum tabi ki fakat bu hakları suistimal eden kadınlar da mutlaka olacaktır. Vicdanı rahat ediyorsa insan (kadın ya da erkek demiyorum bakın) istediği naneyi yesin kişi sadece kendisinden sorumludur.
[MENTION=65317]moarrriankato[/MENTION]

Zamanında meydanlara çıkıldı ve denildi ki üniversiteler artık tamamen parasız olacak. Üniversite öğrencilerinden artık harç alınmayacak denildi ve herkes sevindi ayakta alkışladı, bunu diyen insanların düşünceleri ve yaşama tarzları bana çok ters gelse de yapılan bir güzel bir işti ve uzatmalı bir üniversite öğrencisi olarak bunu ben de destekledim. Denildiği gibi de üniversitelerde okuyan birinci öğretimlerden harç kaldırıldı. İkinci öğretimlerde herhangi bir değişiklik yok ödemeye devam ediyorlar. Ben ikinci öğretimim ve iki dönem ya da bir yıl için 1500 lira para yatırıyorum. Ben bu parayla 3 aylık kiramı öderim 7 defa depomu fullerim hatta öğrenmek istediğim bir yabancı dil yada programlama hatta program için kursa yazılabilirim.

İkinci öğretim için şöyle deniyor hep. Onu çalışanlar ve memurlar için açıyoruz hoca geç saate kadar ders veriyor vs. Bizim sınıfta 70' e yakın öğrenci vardı ve 2 kişi çalışıyordu. Biri memur ötekisi özel sektör çalışanıydı yani geri kalan 68 kişi normal bildiğimiz öğrenciydi. Ayrıca gece geç saatlere kadar ders anlatılmıyor o ders programlarına hiç bakmayın. Birinci öğretimde okuyan öğrenciler evet 8-9 gibi başlayıp duruma göre akşam 5' e kadar ders görebiliyorlar çünkü 1.5 saatlik bir öğle tatili var ve çoğu hoca 30-40 dk' da bir mola veriyor. Fakat bu olay ikinci öğretimde yok. Hocalar kendi aralarında anlaşıyorlar 3-4 saatlik dersi blok yaparak, konuların daha önemli yerleri üzerinde durarak kısaltıyorlar ve 5-10dk' lık bir aradan sonra diğer derse geçilerek akşam 5' de dersleri başlayan ikinci öğretimin dersi maksimum akşam 9 da bitiyor. Ben 7 yıldır okuyorum kaç kere akşam 9' a kadar okulda kaldınız derseniz en fazla 20 kere falan kalmışızdır onda da hoca geç kalmıştır ya da o hafta hastadır gelmemiştir bir sonraki hafta telafisini yapmıştır.

Bir şey yapılıyorsa samimi olarak yapılmalıdır bunu demek istiyorum, bu ülkede herkes üniversite okumadığı için işin içinde değiller fakat kime sorsanız üniversiteler artık parasız der çünkü meydanlarda üniversiteleri parasız yapıyoruz denildi fakat dediğim gibi ben bir üniversite öğrencisi olarak para ödemeye devam ediyorum, isterseniz ödemelerimin bir ekran görüntüsünü ya da dekontları, hangisini arzu ederseniz onu paylaşabilirim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu an başta olan iktidar da, geçmiş yıllardaki iktidarlar da ülkemin halk oyu ile seçilmiş legal iktidarlarıdır, beğensem de beğenmesem de durum değişmez. İcraatlarını beğenmeyebilirim ama saygısızlık da edemem. O konuda hiç kimsenin şüphesi olmasın. İyi uygulamaları taktir eder iyi olmadığına inandıklarımı dilimin döndüğünce eleştiririm. Bu benim demokratik hakkımdır. Bu ülkenin bir vatandaşı olarak yapılanları sorgularım, zira hizmetler hükümet üyelerinin cebinden değil halkın parası ile yapılıyor. Kim verdiği paranın hesabını sormaz ki?

İnsanların günümüz imkanlarından faydalanmasından daha güzel ne olabilir ki? Peki ülke kaynakları neden eşit dağıtılmaz? Neden birileri sürekli beleş yaşamaya alıştırılırken fatura diğerlerinin üzerine yıkılıyor? Diğerleri çok mu zengin? Petrol fiyatları 30 doların altına inmişken ben neden halen dünyanın en pahalı benzine mahkum olayım? Asgari ücretliden daha fazla maaş alan yaşlı, polis, jandarma, öğretmen, belediye çalışanı ... gibi kişiler şehir içi ulaşımından bedava/indirimli faydalanırken neden asgari ücretli kişiler tam bilet almaya zorlanır? Benim eleştirim buna.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
milletin işi yok evinde yemeği yok bunlar internet peşinde aynı kuşaktan olu üniversite mezunu iş bulamamış o kadar çok arkadaşım var ki