Hyundai elantra

bugrahongul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş

Merhabalar, araç uzun zamandır hiç bir polisaj işlemi görmemiş boyası yorgun ve matlaşmıştı aracı garajımıza aldıktan sonra boya yüzeyini hazırlamak için gerekli ön yıkama demir tozu temizliği ve kil uygulamasını gerçekleştirdik hiç bir detayı atlamadan yapmaya fazlasıyla özen gösterdik

Sonrasında plakalık etrafını temizlerken alt kısmının çok kötü olduğu gözümüze çarptı hemen söktük ve altından hem bolca vida delikleri arka plakalıkta ise her sahibinden kalma silikon vardı gerekli müdahaleyi oralara da yaptık

Sonrasında ise yüzeye demirtozu ve kil işlemini gerçekleştirdik demir tozu temizleyici olarak Koch chemie fb kullandım kil olarak disk kil kullandım

Yüzeyden çok yoğun olmasada demir tozları mevcuttu

Sonrasında ise aracın maskeleme işlemini 3m mavi bant kullanarak gerçekleştirdik

Sonrasında ise daha öncesinden polisaj işlemi yapıldı mı yapılmadı mı bilmediğimizden ve hataya düşmeden uygun pastayı seçmek için kapsamlı bir ölçüm gerçekleştirdik

Ölçümler sonunda ise sırasıyla turtle wax t 10 coarse compound, tac system 2 ve final de 502 kullandım ancak kota katili olmamak açısından çok fotoğraf yüklemiyorum öncesinden bir çok konumda bolca fotoğraf mevcut

Lcom/20191202/01996437de390a03de6b20cb0b7b8265.jpg[/img]

Son olarak ön camlara glaco w jet ve yüzeye zymöl uyguladık

• Beğen
Tepkiler: Murat

bugrahongul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Finaller

• Beğen
Tepkiler: Murat ve Guven

bugrahongul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Öncesi sonrasılar araya kaynamış anlayışınıza sığınarak en sona atıyorum

Moderatörün son düzenlenenleri:

Hasip

Yönetici
Admin
03-Afyonkarahisar
Maşallah, tertemiz olmuş araç, resmen fabrikadan çıkmış gibi pırıl pırıl...

• Beğen
Tepkiler: bugrahongul

Cemil

Yönetici
Admin
Bilgi Girilmemiş
Gerçekten iyi iş çıkarıyorsunuz tebrik ederim..Konular ayrı ayrı değilde, tek başlık altında toplanırsa daha iyi olur diye düşünüyorum..

bugrahongul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Gerçekten iyi iş çıkarıyorsunuz tebrik ederim..Konular ayrı ayrı değilde, tek başlık altında toplanırsa daha iyi olur diye düşünüyorum..
Tabi yönetici arkadaşlar taşırsa oradan devam ederim