hoparlör problemi ve far sensörü

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar. iki sorunum var
1-) Bir kaç gündür aracımı ilk çalıştırdıgımda gündüz olmasına ragmen gündüz farları ile beraber kısa farlar da yanmakta. aracımda servisten taktırdıgım xenon farlar mevcut. kontagı kapayıp tekrar açtıgımda ise normal olarak sadece gündüz farları yanıyor. sizce bu bir problem mi? başka kimse bunu fark etti mi,
2-) aracımda sağ arka kapıda olan hoparlorde zırıltı başladı. sanki hoparlör patlamış gibir pırt pırt ses geliyor. bass oranı düşük olmasına ragmen bu durum mevcut. düşünceme göre garanti kapsamına girer. ancak sizlerinde fikrini almak istedim. böyle bir sorun ile karşılaşan oldu mu?
değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkürler

N

napleser

Bilgi Girilmemiş
Ynt: hoparlör problemi ve far sensörü

ilk probleminiz değil ama ikinci probleminiz bende mevcut ön hoparlörler patlak değil gibi ama stabilize yollarda sürekli bir zırıltı durumu var
sorunumu "Araç içi tıkrtılar"bölümünde paylaştım ama kimsede bu tarz bir problem mevcut olmadığından heralde bir cevap alamadım
garanti konusunuda bilmiyorum açıkçası henüz servise gitmedim daha ama yüksek sesle veya çok baslı müzik dinlemişsiniz kullanıcı hatası demeleri muhtemel :)

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet camlar kapalı yüksek ses şehirlerarası giderken dinliyorum ama öyle olsa diger hoparlörlerde de bu sorun çıkardı diye düşünüyorum. Haklılık payınız mevcut. Adanada ikili ilişkilerim iyi diye düşündügüm için sanırım kırmazlar beni. ama sonuçta servisin ne diyecegi belli olmuyor. sizin aracınızda bu zırıltı durumu ses kapalı iken mi oluyor

C

crazytuner11

Bilgi Girilmemiş

1.sorun bendede var arasıra yakıcı gunes altında ble farları yakıo arac.servse gtrdm ayarlanması ıcın ama makıneye bagladıklarında sorun gostermedıgı ıcın bıse yapamayacaklarını soyledıler bnde bu durumu kabullendm.arasıra yapıo boyle afldede

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sn. Dinojasie;

Bence hoparlör değişimi vb gibi işlemleri mümkünse Adana da yaptırın; eskiden müşteri ilişkileri ve becerileri diğer b.şehir ustalarına göre çok iyiydi ünv deyken çok sistemler alıp taktırırdık Adana da :)

Bugün ben de sesi biraz yükselttim hoparlörler erken pes ediyor :(

N

napleser

Bilgi Girilmemiş

dinojasie link' Alıntı:
evet camlar kapalı yüksek ses şehirlerarası giderken dinliyorum ama öyle olsa diger hoparlörlerde de bu sorun çıkardı diye düşünüyorum. Haklılık payınız mevcut. Adanada ikili ilişkilerim iyi diye düşündügüm için sanırım kırmazlar beni. ama sonuçta servisin ne diyecegi belli olmuyor. sizin aracınızda bu zırıltı durumu ses kapalı iken mi oluyor
Bende ses açıkken de oluyor kapalıykende ama ses kapalıyken bariz şekilde duyuluyor biraz saçma olucak belki ama kapı hoparlörlerin etrafını çevreleyen metalik parçalar zırıltıya neden olabilir sizde fakat benim problemim büyük ihtimal hoparlörlerden kaynaklanıyor belki patlak değiller ama hoparlörlerin içinden bir parça sürekli zırıldıyor gibi
crazytuner11 link' Alıntı:
1.sorun bendede var arasıra yakıcı gunes altında ble farları yakıo arac.servse gtrdm ayarlanması ıcın ama makıneye bagladıklarında sorun gostermedıgı ıcın bıse yapamayacaklarını soyledıler bnde bu durumu kabullendm.arasıra yapıo boyle afldede
Benimde gece uzun farları otomatiğe almama rağmem(iki kere sellektör olayı)karşıdan araç gelse bile kapamıyor uzunları bazen bence servislik bir durum veya problem değil sistemin kapasitesi bu kadar :)

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet arkadaşlar. bugün 34 saatlik nöbetten sonra astrama kavuşup kontağı çevirdigimde ekranda sağ kısa hüzme arızası uyarısıyla karşılaşmak hiç hoş degildi benim için. aractan indim. sağ far yanmıyordu (tabi yine daha hava kararmamış ve yukarıda bahsettigim gündüz olmasına ragmen xenon farlarımdan bir tanesi yanıyordu). otomatik ayardan çıkarıp tekrar denedim . yine aynı problem oldu. iki kez kontağı kapayıp tekrar açtım düzeldi. Demek ki arızayı gördügümüzde hemen gitmek lazım servise. Adana'da gösteririm diyordum ama  bu cumartesi Elazıgdaki servise gösterecegim. Belki yazılım ile ilgili bişeydir. beyni karışmıştır da hemen hallolur. Bu konuda bilgisi olan arkadaşım varsa paylaşırlarsa sevinirim

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

xenon balastları arıza yapabiliyor
eski aracımda daha 1 aylık olmasına rağmen xenon farların balastının birinde problem vardı
garantiden değiştirmişlerdi
sizde de xenon balastında bir problem olabilir ya da klasik yazılım problemi olabilir
servise gidince bilgisayara bağlayıp hata kaydında görülür mutlaka
ihmal etmeyin bence de

drcoach

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
slm arkadaşlar. iki sorunum var
1-) Bir kaç gündür aracımı ilk çalıştırdıgımda gündüz olmasına ragmen gündüz farları ile beraber kısa farlar da yanmakta. aracımda servisten taktırdıgım xenon farlar mevcut. kontagı kapayıp tekrar açtıgımda ise normal olarak sadece gündüz farları yanıyor. sizce bu bir problem mi? başka kimse bunu fark etti mi,
2-) aracımda sağ arka kapıda olan hoparlorde zırıltı başladı. sanki hoparlör patlamış gibir pırt pırt ses geliyor. bass oranı düşük olmasına ragmen bu durum mevcut. düşünceme göre garanti kapsamına girer. ancak sizlerinde fikrini almak istedim. böyle bir sorun ile karşılaşan oldu mu?
değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkürler

Bende Xenon yok ama söyle bir şey farkettim belki ilgisi olabilir : daha önce hiç bahsi gecti mı bilmiyorum ama sanırım bu far sensörü sadece ortamdaki ışık miktarına göre değil aynı zamanda arac saatine göre de çalışıyor gibi. Sabah çok erken çıktığım zaman hava çok aydınlık olsa bile kısa farlar da yanıyor, aynı sekilde aksam belli bir saatten sonra ortam çok aydınlık olsa bile kısa farlar yanmaya başlıyor. Tam saatlerini kestiremiyorum, belki de ay ve günlere göre (günesin dogus ve batış saatleri değiştiği icin) de degisiyordur ? Ne dersiniz Astra'miz bu kadar zeki mı yoksa ben mı gözümde büyütüyorum ? :)

efeksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

afl de bi problem yok öğle güneşinde kısalar hiç açılmıyorda akşam üstü güneşinde açıldımı kapanmayabiliyor kısa farlar. o kadaar olur yani. uzun far sensörüde bazen algılamıyor. araç gelsede kapamıyor. en yakın arkadaşımda mercedes c var 2011 hep onla karşılaştırıyorum ve çok biniyorum o araca. onda da zuun varları kapkaranlık yerde açmıyor. karşıdan geldimi arada kapamıyor. sistemin oluru okdr heralde. ama allahı var bmwlerde hiç bi problem yok o konuda. Ya imkanınız varsa alınabilirliği olan ekonomik anlamda en iyi araba bmwler şahsımca :)