HONDA CIVIC ve OPEL INSIGNIA

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar konu başlıktan üzere amaç dışına çıkmış. Civic ile İnsignia karşılatırılıyor. Her iki aracıda çok iyi tanımasakta yorumları takip edip bilgi ediniyoruz.

Birbirimizi kırmaya hiç gerek yok. Her ikinizde bilgi ve tecrübelerinizle forumda bizler için değerlisiniz.

Arif sıkıntı yok. Tartışmadan doğru yolu bulamayız.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savas abi defalarca soyledigim gibi arabami seviyorum , sahinim varken onuda seviyordum , corsam var bunuda seviyorum , araba kullanmayi merivada ogrendim onuda seviyorum , ama bu olay sevip sevmemekle alakali degil , biz para verdigimiz icin seviyoruz. Sadece sunu diyebilirim sizin ikinci elde normal olabilir dediginiz sorunlari , biz sifirda yasadigimizdan ve birtakim sacma sorunlardan opelden soguduk, ikinci el 180 bindeki 2006 corollaya hic masraf yapilmadan biniliyorken neden benim 2012 model 60 bin kmdeki corsam bobin yakiyor neden direksiyon kutusundan ses geliyor neden frenleri tutmuyor?vsvsvs....
2000 model 300 binini devirmis bir civicte sadece rutin bakimlar yapilarak sifirdan binenler varken bizim 140 bindeki bebek gibi baktiginiz merivamiz birtakim sikintilar cikariyor? ... Ne babamin nede benim bir sonraki aracimiz opel olmayacak , MECBUREN aldim MECBURIYETTEN kullaniyorum , zamani GELINCE , SEVE seve saticam , Allahin izniyle ideal araca gecis yapicam. Zaten Savas abi su anda sorunsuzluk konusunda honda ile opeli kiyaslamak cok komik bir durum bence daha fazla komediye mahal vermeyelim.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arif sıkıntı yok. Tartışmadan doğru yolu bulamayız.
Savas abim dogru yol diye birsey yok ki. bunlar benim dusuncelerim , onlar senin dusuncelerin , unlu bir dusunurun soyledigi gibi : herkesin dusuncesine kimse karisamaz :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Savas abi defalarca soyledigim gibi arabami seviyorum , sahinim varken onuda seviyordum , corsam var bunuda seviyorum , araba kullanmayi merivada ogrendim onuda seviyorum , ama bu olay sevip sevmemekle alakali degil , biz para verdigimiz icin seviyoruz. Sadece sunu diyebilirim sizin ikinci elde normal olabilir dediginiz sorunlari , biz sifirda yasadigimizdan ve birtakim sacma sorunlardan opelden soguduk, ikinci el 180 bindeki 2006 corollaya hic masraf yapilmadan biniliyorken neden benim 2012 model 60 bin kmdeki corsam bobin yakiyor neden direksiyon kutusundan ses geliyor neden frenleri tutmuyor?vsvsvs....
2000 model 300 binini devirmis bir civicte sadece rutin bakimlar yapilarak sifirdan binenler varken bizim 140 bindeki bebek gibi baktiginiz merivamiz birtakim sikintilar cikariyor? ... Ne babamin nede benim bir sonraki aracimiz opel olmayacak , MECBUREN aldim MECBURIYETTEN kullaniyorum , zamani GELINCE , SEVE seve saticam , Allahin izniyle ideal araca gecis yapicam. Zaten Savas abi su anda sorunsuzluk konusunda honda ile opeli kiyaslamak cok komik bir durum bence daha fazla komediye mahal vermeyelim.

Sende mi şans yokmuş yoksa bende mi şans varmış bilemedim gitti. Hiç sıfır km değil Opel başka marka bir aracım da olmadı ama yerli yabancı bütün araçlarımdan memnun kaldım (Hacı Murat hariç) diyebilirim. Neden dersen paramın yettiği en iyi araçları aldığım bilincinde olduğum için. Sattığım Vectra 200.000 km civarındaydı, şu an bindiğim Vectra 300.000 km (silinen miktarı bilmiyorum) sınırında, son aldığım Astra 280.000 km de. Ben bu araçlara büyük masraflar yapmadım, 2 kere yolda kaldım, birinde kayış koptu (koruma kapağı hatasından dolayı) diğerinde de debriyaj teli koptu. Ben memnun olduğum bir araçtan neden şikayet edeyim ki? Seri olarak üretilen araçların bazılarında şanssızlıklar olabilir. Belki sana denk gelen araç da böyle bir araçtır. Opel'de satış sonu müşteri hizmetleri çok zayıf dersen onu kabul ederim, servis fiyatları bana göre pahalı dersen onu da kabul ederim ama yıllardır milyonlarca adet üretilmiş, orta sınıf bir araçta bir sürü kronik sorun var demek yanlış olmaz mı?

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben hondayla opeli hayatta kıyaslamam. plastik lego kalitesinde plastikleri.
kuş sıçsa yanan boyası. taş gelse göçen kaportası olan arabayla hiç kıyaslamam.
Motoru sorunsuz olabilir ama herşey motor değil. arabada azıcık güven hissiyatı olacak. honda toyotada bunu hissedemiyorum hiç. binmediğim görmediğim arabası kalmadı hondanın. accord civic jazz city ki en kötüsü city'di. elindeki parçalarla bir araba yapmış honda. estetikten yoksun bir araba. halen çıt çıtlı iç aksamda düğme kullanıyolar. city iç aksamına bakın bir birde corsanın iç aksamına. her anlamda opel 2 gömlek üstünüm diyor. kronik sorunu yokmu opelin var. ama inanın o koca koca düğmeli konsolu görmektense kronik sorunlarını serviste hallettirip opele bir ömür binerim daha iyi.
arkadaşımda fd6 kasa civic var arabada tasarım hatası var ama civic sahipleri bahsetmiyor bile. arabanın önünü koltuğunu nasıl ayarlarsan ayarla göremiyorsun. millet ilk aldığında öndeki arabaya yaklaşıyorum diye az patlamadı öndekine.
toyotaya gelirsek o tam bir muamma. 2004 1.6 sol vvti motorlu vardı bizde allahı var bir defa sorun yaşamadık ama arabayı sevemiyordum. basınca yürüyen ancak frene asılına kıçı başı ayrı oynayan bir araba. fren dozajı diye birşey yok adamlarda. donanım derseniz hak getire. şuanda çalıştığım büroda alj dosyalarını takip ediyorum yeni auris ve corolla için gerçekten o paraları verenlerin aklına acıyorum. premium donanımı astranın cosmosuna denk gelmez ama fiyat olarak yukarıda. parça fiyatları için arabaların servis kaydına giriyorum deli gibi pahalı değil ama ne opelden ne vw aşağı kalır yanı yok. yıl olmuş 2016 adamlar halen atmosferik motor derdindeler. 1.2 turbo benzinli araba gelecek diye toyota forumundakiler halay çekeceklerdi. konu böyle uzar gider. toyotada 1.4 dizelde yağ eksiltme durumu vardı. tsb raporları var çarşaf çarşaf. dünya kadar sorun yaşayan var adamlar yemin etmişler arabalarına laf ettirmiyorlar. nette kimse dillendirmiyor. hatta toyota forumunda adamın biri laf etti diye toyota onu bilerek yapmıştır diyecek kapasitede adamlar gördüm :D sabancıyı toyotadan çeken olayda vvti motordur birde. vvti ilk serileri bagajda yağsız gezmezler. deli gibi yağ eksiltmesi var arabada. rölantide şıkır şıkır ses yapar kapak açıp subap ayarı ile düzeltiliyor. güya 16 v araba otomatik subap ayarı yapması lazım...

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen sonbahar, memlekete gittim. Profilimdeki vectra C2 2.0T GtS ile...
Bizim bir akrabamızda geçen sene 2015 corolla 1.333 (böle bir motoru vardı herhal) almıştı..
Bir gün benden anahtarı aldı ve ben geri dönene kadar, 5 gün arabamı vermedi :) en son depoyu doldurup ve yıkatıp teslim etti...
Belki corolla kadar az yakmaz, belki sorun olarak daha fazla problem açar ama kullanırken keyif aldıran arabadır .. :)
Geçen başka bir abimiz bana ; senin arabayı görünce, insanın binip gezesi geliyor dedi...
Gerçekten bende sürerken keyif alıyorum.
Sizde hangisinde keyif alacağınızı düşünüyorsanız o aracı alın.
Acoordu deneyin diyeceğim ama, insignia ayarında bir accord hem daha pahalıdır, hemde motoru daha büyük olduğundan(2000 atmosferik) vergi farkı çıkacaktır.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben hondayla opeli hayatta kıyaslamam. plastik lego kalitesinde plastikleri.
kuş sıçsa yanan boyası. taş gelse göçen kaportası olan arabayla hiç kıyaslamam.
Motoru sorunsuz olabilir ama herşey motor değil. arabada azıcık güven hissiyatı olacak. honda toyotada bunu hissedemiyorum hiç. binmediğim görmediğim arabası kalmadı hondanın. accord civic jazz city ki en kötüsü city'di. elindeki parçalarla bir araba yapmış honda. estetikten yoksun bir araba. halen çıt çıtlı iç aksamda düğme kullanıyolar. city iç aksamına bakın bir birde corsanın iç aksamına. her anlamda opel 2 gömlek üstünüm diyor. kronik sorunu yokmu opelin var. ama inanın o koca koca düğmeli konsolu görmektense kronik sorunlarını serviste hallettirip opele bir ömür binerim daha iyi.
arkadaşımda fd6 kasa civic var arabada tasarım hatası var ama civic sahipleri bahsetmiyor bile. arabanın önünü koltuğunu nasıl ayarlarsan ayarla göremiyorsun. millet ilk aldığında öndeki arabaya yaklaşıyorum diye az patlamadı öndekine.
toyotaya gelirsek o tam bir muamma. 2004 1.6 sol vvti motorlu vardı bizde allahı var bir defa sorun yaşamadık ama arabayı sevemiyordum. basınca yürüyen ancak frene asılına kıçı başı ayrı oynayan bir araba. fren dozajı diye birşey yok adamlarda. donanım derseniz hak getire. şuanda çalıştığım büroda alj dosyalarını takip ediyorum yeni auris ve corolla için gerçekten o paraları verenlerin aklına acıyorum. premium donanımı astranın cosmosuna denk gelmez ama fiyat olarak yukarıda. parça fiyatları için arabaların servis kaydına giriyorum deli gibi pahalı değil ama ne opelden ne vw aşağı kalır yanı yok. yıl olmuş 2016 adamlar halen atmosferik motor derdindeler. 1.2 turbo benzinli araba gelecek diye toyota forumundakiler halay çekeceklerdi. konu böyle uzar gider. toyotada 1.4 dizelde yağ eksiltme durumu vardı. tsb raporları var çarşaf çarşaf. dünya kadar sorun yaşayan var adamlar yemin etmişler arabalarına laf ettirmiyorlar. nette kimse dillendirmiyor. hatta toyota forumunda adamın biri laf etti diye toyota onu bilerek yapmıştır diyecek kapasitede adamlar gördüm :D sabancıyı toyotadan çeken olayda vvti motordur birde. vvti ilk serileri bagajda yağsız gezmezler. deli gibi yağ eksiltmesi var arabada. rölantide şıkır şıkır ses yapar kapak açıp subap ayarı ile düzeltiliyor. güya 16 v araba otomatik subap ayarı yapması lazım...
Opel merivamizin her yaninda kus bokundan yanik var , corsamdada 2012 model olmasina ramen hergun kullanip kus bokuna mahal vermememe ramen yanan birkac yer bulabilirim ;)
Tasarim hatasina gelince hic meriva kullanmadin sanirim , köseleri gormeyi engelleyen A sutunlari (kim bilir kac kisinin canini yakmistir) , önunuzde ilk 3 metreyi goremediginiz bir araba hayal edin :) evet opel yapmis ve olmus. Sadece önde oturanin dusunuldugu traktor gibi (traktorde en mutlu/rahat insan sofor koltugunda oturandir , digerlerinin ici disina cikar) arkadakilerin calkalanarak gittigi konforu olmayan bi araba , corsamin ise frenleri bile tutmuyorken kurban olurum corollanin dagitan kicina ;) . Bircok araba kullandim bircok araba test ettim , araba kullanmak tutkuysa eger bunu yapan araba degil sizin hissiyatinizdir , her arabadan mutlu olacaksam ve suan piyasadaki arabalar bir standarda ulastiysa (ncap , eurox , standart guvenlik donanimlari vsvs) , bende daha az sorun cikaranda karar kilmayi daha mantikli buluyorum. Opel defterini kendi adima beynimde burada kapatmis oluyorum. Herkese kazasiz belasiz gunler diliyorum.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şu anda bisey farkettim ki opel servislerinde yasadigim durumun aynisini yasiyorum , onlarda bana "-Evet frenleriniz tutmuyor fakat gelin showroomdaki aracimiza bakin onunda tutmuyor yani butun corsalarin tutmuyor buda demek oluyor ki bu bir sorun degildir" bunu babamla serviste duydugumuz anda neye ugradigimizi sasirmistik. Ve suanda ayni tepkiyle karsilastim "-Opelin kronigi var ama yinede opel iyidir" ..............

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ama alin opel iyidir satacagimiz zaman sikinti yapmasin simdi, bende bi corsa var mercedesten iyi , honda neymis yahu opel candir. Opel , Opel , Opel .

buraktsn95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Insignia ile civic değil mi başlık ya,
accord kullanan beri gelsinde benim insignia'ya kafa tutsun,
Her modelinde kusursuz arabası olan markalara yönelelim madem ki corsa meriva jazz a düştü konu, orta sınıf liderlerinin mutlaka eksileri var biz gırtlak patlatiyoruz bu adamlar bi modelinde para kazanmiyosa oburunden kazaniyor aksam hepsi bi yere gelip oturup yemek yiyip piyasayı nasıl sallayacagının planini yapiyor, mercedes bile reno dan motor alir olmus bunları tartisip kirmayalim birbirimizi,
Bütçe zevk ve keyif bunlar öznel, kimseye al su parayı da araba almana destek olayım demiyosa kimse de kimseye dogrusu bu diye gostermeye calismasin.
Bide araba motor vs işi tamamen şans ne sıfır arac alipta ikinci el muamelesi gören insanlar var.
Sağlıcakla kalmanız dilegiyle,

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi