Hızlı giderken fren sorunu

mehmetjk1984

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 ay önce 160 civarı giderken yavaşlamak için frene bastıgımda ön kısımdan sesler gelmeye başladı sanki bir tahtaya vurur gibi tak tak tak diye hız 100 altına düşünce ses kesildi korktum sanayiye götürdüm bişey yok dediler bugün yine 160 ile giderken frene bastıgımda aynı ses geldi yavasladım yine ses kesildi ama 1 saat sonra her frene bastıgımda düdük sesi gibi bir ses gelemeye basladı 20 ile giderken bassam bile geliyorsu ses sanayiye gittim yine balata ve disk i degiştiler 290 tl verdim 170 disk 70 balatya 50 işçilik ses kesilmişti hızlı giderken ses gelecekmi diye hemen cevreyoluna cıktım 150 ile giderken bastık frene tak tak ses geliyordu yine bilgisi olan var mı ??

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ön takımındaki burçlar ve lastikler salma yaparsa frenin basıncıyla araban kafa gezdirir tüm on takım balasn yapacağından titreme ile seste yapar...

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Frene nasıl bastığınızın da önemi var, dibine kadar basarsanız kütür kütür bir titreme olursa abs o.

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu abs beni de servise götürmüştü çok sesli vurunca bende frende sorun var sanmıştım. Islık sesini kestiyseniz diğeri büyük ihtimal abs nin devreye girmesi..

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
frenleme esnasında gelen seslerin büyük kısmı abs kaynaklı. hafif bir frende geliyorsa iyi bir ustaya göstermekte fayda var...

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hayret etmemek elde değil nasıl bir ülkede yaşıyoruz 290 lira verip ne olduğunu hâlâ anlamamak veya sorunu çözememek sizce biraz garip değil mi?

Bunlar usta mı şarlatan mı?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaliber bozuksa disk değişsen ne olur? şu an burdan bişey söylemek zor
Caner Kardeşimin dediği gibi aks burçları lastikler boşluklar da yapar ama usta önce ona bakması gerek idi,baktı farz edelim bu sefer acaba kalibere baktımı?

mehmetjk1984

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abs degil farklı bir ses tabi tak tak deyince akıllar direk abs ye gidiyo frene köklemedim yuksek hızda hafiften dokunsam bile motor kısmından ses geliyor ilk yaptıgında çok tırstım asırı bir ses geldi ama 120 km hız altında yapmıyor kaliberi kontrol ettirmekte fayda var sonucta fren bu ihmale gelmez