ÇÖZÜLDÜ Hızlanınca arıza ışığı yanıyor

buraki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra H'lerin termostatları elektronik devreymiş servis bunu değiştirdi ve arıza kodunu sıfırladı , biraztest sürüşü yaptım 150-200 km kadar bir sorun gözükmüyor, yanlız ilk önce 350 lira ile başladıkları fiyat pazarlığında son olarak 180 lira ödedim, aradaki fark beni irrite etti diyebilirim.

Geçmiş olsun

coskun34.5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acil..aynı ışık bendede yanıyor bir süredir, araç gaz yemiyor, ani hareketlenmiyor kalkışlarda. serviste cihaza bağladılar. P.1122-2, P.1550-A, P.1120 arızalarını tespit ettiler, beyinden olduğunu söylediler. Parçaları pahalı olduğu için tamir gerekir dediler. tamir yeterli olurmu. Birde her seferinde cihaz aynı arızayı vermez diyolar. Ne kadar masraf açar. Yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler

canercp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acil..aynı ışık bendede yanıyor bir süredir, araç gaz yemiyor, ani hareketlenmiyor kalkışlarda. serviste cihaza bağladılar. P.1122-2, P.1550-A, P.1120 arızalarını tespit ettiler, beyinden olduğunu söylediler. Parçaları pahalı olduğu için tamir gerekir dediler. tamir yeterli olurmu. Birde her seferinde cihaz aynı arızayı vermez diyolar. Ne kadar masraf açar. Yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler

her seferinde araç aynı arızayı nasıl vermez yaw? kandırmacanın başka bir şekli mi oluyor bu?

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de var birden yüklenince yanıyo:) kafası dönüyo sanırım aracın... uzun yola gittikten sonra oldu...

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Termostat arızasının onarımından sonra başka bir sorun oluştu, aracım soğutma suyunu kaybedip duruyor. Şu ana kadar 1.5 lt'ye yakın su ilave etmek zorunda kaldım, böyle giderse antifiriz soğutma tamamen yıkanmış olacak. Opel astralarda termostat nerede bulunuyor , soğutma suyunu ve antifrizmi onarım sırasında değiştirdikleri (değştirdiklerini biliyorum çünkü turuncu antifriz gitmiş yeşi- mavi renkli birşey gelmiş) için muhtemelen radyatör devresinin üstünde bir yerlerde . -> Acaba başka bir arıza olmuş olabilir mi, yoksa termostat değişimi sırasında devre hortumlarında bir soruna neden olmuşlar mıdır? (opel servislerinden acaip bıkt...)

Nida

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.nidasan.com
Eğer arabanın çekişinde düşme varsa oksijen sensörü olabilir.

Opelci1914

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Konuyu canlandıracagım fakat bendeki sorun şu.Arac 97 tigra,aniden hızlanıp devri ve hızı yukseltince arıza ışığı yanıyor ve kırmızı ışık vs durduğumda istop ediyor. Tekrar marş yapiyorum bir müddet gidiyorum yine aynı şekil ve ışık yine yanıyor durursan rolantide istop ediyor. Neden yapar bunu acaba?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Konuyu canlandıracagım fakat bendeki sorun şu.Arac 97 tigra,aniden hızlanıp devri ve hızı yukseltince arıza ışığı yanıyor ve kırmızı ışık vs durduğumda istop ediyor. Tekrar marş yapiyorum bir müddet gidiyorum yine aynı şekil ve ışık yine yanıyor durursan rolantide istop ediyor. Neden yapar bunu acaba?

Oksijen sensörü sorununa benziyor. LPG ile kullanılan araçlarda genelde sorun çıkartıyor.

• Beğen
Tepkiler: Guven ve Murat

Opelci1914

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Oksijen sensörü sorununa benziyor. LPG ile kullanılan araçlarda genelde sorun çıkartıyor.
Evet hocam sorun oksijen sensörü çıktı,kablo kopmuş birbirine bağladım düzeldi çok sukur,Çok teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: Murat