ÇÖZÜLDÜ Hızlanınca arıza ışığı yanıyor

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün uzun yol yaparken bir süre sonra hızlanmalarda motor devri 4500 'ü geçince içinde anahtar resmi bulanan araba şeklinde arıza ışığı yanmaya başladı . İlk seferinde ışık sürekli yanık kaldı , el kitabında motor ateşleme veya şanzıman elektronik sisteminde arıza var şeklinde bir açıklaması var, ışık sönene kadar gaz vermeyin katalizörde hasara yol açabilirsiniz şeklinde de bir uyarı var. Kontağı kapağı kapatıp açtığımda söndü ancak bu seferde her 4500 devri geçtiğimde uyarı lambası yanmaya ayağımı gazdan çekince sönmeye başladı. Bu ne gibi bir arızaya bağlı olabilir.? Aracım 98.000 km'ye ulaştı bu arada.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
Egr De Sorun Vardir Oksİjen SensÖrÜnde Sorun Vardir BİrÇok Neden Var Ariza IŞiĞi İle İlgİlİ Tech2 İle Bakilmasi Gerekİr Motor Ariza Kodu Lazim Tam Bİlgİ Verebİlmemİz İÇİn Sİze

astrax_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence egr olabilir..motor elektronik arızasdır.serviste motor bağlantısı yaptrısısanız arıza ortaya çıkabilir...

hkn bcr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı arıza bendede vardı baya uğraştık egr filan arıza oksijen sensöründen çıktı

ISMMZM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu şekilde bir arızayla bende karşılaşmıştım nedeni oksijen sensörüydü.

coskun34.5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acil..aynı ışık bendede yanıyor bir süredir, araç gaz yemiyor, ani hareketlenmiyor kalkışlarda. serviste cihaza bağladılar. P.1122-2, P.1550-A, P.1120 arızalarını tespit ettiler, beyinden olduğunu söylediler. Parçaları pahalı olduğu için tamir gerekir dediler. tamir yeterli olurmu. Birde her seferinde cihaz aynı arızayı vermez diyolar. Ne kadar masraf açar. Yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün aracımın Tech2 'ile arıza kodunu çıkartırdık, termostat işleyiş hatası diye hata kodu vermiş termostadı değiştiriyorlar. Ancak benim bu hiç aklıma yatmadı, hızlanıp devrin belli seviyeyi geçince arıza ışığının yanması ile termostattın ne alakası var şüphelerim var ama ne yazık kı yapacak başka şeyim yok şimdilik. Aracın beyninin arızayı yanlış kaydetmiş olması gibi bir durum olabilir mi ?

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra H'lerin termostatları elektronik devreymiş servis bunu değiştirdi ve arıza kodunu sıfırladı , biraztest sürüşü yaptım 150-200 km kadar bir sorun gözükmüyor, yanlız ilk önce 350 lira ile başladıkları fiyat pazarlığında son olarak 180 lira ödedim, aradaki fark beni irrite etti diyebilirim.