Hız kadranının altındaki egsoz arıza lambası

goko83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bundan 1 hafta önce bu konuyla ilgili şikayetimi yazmıştım...Aracım 2005 astara enjoy HB.

Yolda giderken lamba yandı ve sönmedi bir daha...
Forumda topladığım bilgiler doğrultusunda serwise gittim ve başıma gelenleri anlatayım...

İzmir Gaziemirdeki serwise gittim mercanlara...Orda bunun gaz kelebek boğazının kirlenmesinden olduğunu söyleyip temizlediler ve makinaya bağlayıp arıza lambasını söndürdüler...Usta arabayla otobana çıktı basyı ws. ve sorunun giderildiğini söyledi bi daha da zor tekrarlar dedi.
Sonra geldiler bana karbon clear temizliği yapılması gerektiğini de söylediler ve böylece yakıt tüketiminde azalma olacağını belirttiler..Onada tamam dedim..

Sonuç olarak bana 100 TL gibi bi ücrete patladı.

Yapıldıktan Aradan 4 gün geçti ve hafta sonu yolda giderken lamba tekrar yandı.Doğal olarak sinirim bozuldu.Bugün kendim gitmek istemedim ve babam aracı götürdü.Oraya warınca telefonla Osman diye bir arkadaş war orda onla telefonda soryny tekrar paylaştım ve aldığım cewap çok komik ve içler acısıydı.Bana bu arızanın 100 tane sebepten olabileceğini ve manifoltun biyerlerinin sökülmesinin gerektiğini söyledi.Sanki bir hafta yaptıdığım yer orası değil gibi.Şimdi ben bu anlayışla serwis hizmeti veren bir yere nasıl güvenebilirim arkadaşlar...
Bir de sorunum konusunda fikri olan warmı? onun tezi doğrumu?
Arabamı oraya bırakmadım açıkçası.Şu anda lamba yanmıo onu ücretsiz silmişler.
Arabayı ewe getirdim.Egeme götürmeye karar werdim lamba tekrar yandığı takdirde.
Kimseye de MERCANLARA aracınızı götürün diyemem şu durumda çünkü çalışma mantıkları çok saçma geldi bana nokta çözüm bulamıyorsa bir serwis gitmeye gerek yok ozaman...

Son düzenleme:

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Adaşım öncelikle hoş geldin.Servisinin durumu içler acısı.O servise birdaha götürme.Arıza lambası yandı ise onu test cihazına bağlarlar ve arıza kodu nerede sorun olduğunu söyler.Öyle deneme yanılmayla yapacak kişilere aracını teslim etme...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
01- opelim.net'e üye olan kullanıcıların kayıt olurken verdikleri e-mail adreslerinde mutlaka ad ve soyad geçmesi gerekmektedir. Aksi takdirde üyelikleri iptal edilecektir. Daha sonradan e-mail düzenlemesi yapan kullanıcılar, eğer e-mail adresleri belirtilen kritere uymuyorsa üyeliği silinecektir... opelim.net'e üye olan kullanıcılar, kendini ÜYE ARŞİVİ başlığı altında tanıtmak zorundadır. Aksi takdirde açtığı konular ve mesajlar silinecek gerekirse kullanıcıya uyarı verilecektir. Forumda yazılan mesajlardan, tamamen mesaj sahibi sorumludur. Şahısların yazdıkları mesaj ve yorumlardan dolayı www.opelim.net hiçbir sorumluluk kabul etmez.

2- Müşteri ilişkileri bakımından EGEM için daha da beter diyebilirim.

floy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb geçmiş olsun arkadaşım benden sana tavsiyem yetkili serrvise araba götürme arızan hakkında bişiy diyemem çünkü arıza ışıgının yanmasının birçok sebebi vardır ama sana özel servis tavsiyesi yapabilirim 2 sanayi sit. er göçen opel servisi var özel orda ergun usta var derdine derman olurlar güvenilir bi ustadır eyer gitmeyi düşünürsen ben yardımcı olurum sana yetkili servislere boşuna para kaptırma

xyz0101

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egzost emisyon ışığı yanmadan önce servis ışığını yakmışmıydı?

EpiNeFRiN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı durum bende de var ve hala lamba yanıyor... geçen senede yanmıştı özel serviste bir parcayı temizlediler bide içine hava falan tuttular sonra 1 sene yanmadı... şimdi yine yanıyor hep gözüme batıyor herhalde yine temizletecem gibi :S

goko83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de sürekli yanıyor ama öyle kullanıyorum diyen çok gördüm.
Önemsiz bişeyse ben de booşuna stres yapmayıp yaptırmasammı ki?

ahmet54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr valfi sıkıntılı anladığım kadarıyla temizlenebilir fakat garanti çözülür sorunun diyemem, özel servise git değiştir bencede

EpiNeFRiN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de sürekli yanıyor ama öyle kullanıyorum diyen çok gördüm.
Önemsiz bişeyse ben de booşuna stres yapmayıp yaptırmasammı ki?

yaptırmakta fayda var bence... sorun egr demi bilmiyorum eger egr valfindense 40 liraya temizletecegime tümden iptal ettirmek daha mantıklı olur gibi.. temizlenen parça neydi hatırlamıyorum