Hız kadranının altındaki egsoz arıza lambası

EpiNeFRiN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kalıcı bir çözüm bulmak gerek... yandıkça canım sıkılıyor :S

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Valla ben buldum. Akünün kutup başını çıkartıyorum. 1dk. bekliyorum. Geri takıyorum. Arıza siliniyor. Teyp kodunu giriyorum sonra yola devam

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Bugün yine yandı. Stres yaptırıyor insana

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Eksoz/Emisyon/Oksijen

Slmlr,

Acizane ogrendiklerimi paylasmama izin verirseniz;

Arabalarimiz eskidikce ortaya cikan Katalitik Konvertor arizalarinin ekranda devamli ortaya cikmasi hepimizi rahatsiz ediyor.

Aslinda ideal cozum (parasi degil tabii) Kat Konver. u yenilemek olmali ama bu boylesine yuksek fiatlarla mumkun degil..

Konvertorunuz bozulmuz, bosaltilmis veya susturucu/eksoz borulari ile degistirilmisse bu oksijen oranini olcen sensoru yaniltmak icin Turk kafasi yeni bir parca icad etmis..

Burada
http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=20006748&productid=otso20100100101

Bu parcayi takdirmak sureti ile bu ekranda devamli ariza isigini gormekden kurtulabiliriz.

Aslinda bu ariza lambasi sadece eksoz arizasini bildiriyor olsa idi pek onemli olmayabilirdi. Ancak bu uyari isiginin arizalari bildirdigini ve bu uyariyi servislerde elektronik alet baglatarak verdigi ariza codu ile ortaya cikardigimizi bilirsek uyarinin onemi ortaya cikiyor.

Yani kisaca Oksijen sensorunu aldatip ciddi olabilecek diger arizalardan haberdar olmak akillica olmali..

Yanlisin var diyenler varsa ben de ogrenmekden memnun olacagim..

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya ben şimdi farkettim.Düzeltme yapayım.Ben o ışığı arıza lambası zannettim değilmiş...Yanlışlık için kusura bakmayın...

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Slmlr,

Acizane ogrendiklerimi paylasmama izin verirseniz;

Arabalarimiz eskidikce ortaya cikan Katalitik Konvertor arizalarinin ekranda devamli ortaya cikmasi hepimizi rahatsiz ediyor.

Aslinda ideal cozum (parasi degil tabii) Kat Konver. u yenilemek olmali ama bu boylesine yuksek fiatlarla mumkun degil..

Konvertorunuz bozulmuz, bosaltilmis veya susturucu/eksoz borulari ile degistirilmisse bu oksijen oranini olcen sensoru yaniltmak icin Turk kafasi yeni bir parca icad etmis..

Burada
http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=20006748&productid=otso20100100101

Bu parcayi takdirmak sureti ile bu ekranda devamli ariza isigini gormekden kurtulabiliriz.

Aslinda bu ariza lambasi sadece eksoz arizasini bildiriyor olsa idi pek onemli olmayabilirdi. Ancak bu uyari isiginin arizalari bildirdigini ve bu uyariyi servislerde elektronik alet baglatarak verdigi ariza codu ile ortaya cikardigimizi bilirsek uyarinin onemi ortaya cikiyor.

Yani kisaca Oksijen sensorunu aldatip ciddi olabilecek diger arizalardan haberdar olmak akillica olmali..

Yanlisin var diyenler varsa ben de ogrenmekden memnun olacagim..

Benim Sensör bozuk bildiğim kadarıyla. Bu aparat benim sorunumu çözermi

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
egr de olabilir kat da oksijen sensörü de