hiz hesip, sabitleme?

Alsace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Problem , map sensoru degisimi ile cozuldu arkadaslar , yardimlariniz icin tekrar tesekkurler.

Alsace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cozulmemis

Problem , map sensoru degisimi ile cozuldu arkadaslar , yardimlariniz icin tekrar tesekkurler.

Erken konusmusuz arkadaslar . Evet map i degisince 3-4 gun duzene girdi arac. ama sonra yine tekrarladi. 3000 devirin ustune cikinca hemen yigilma yapiyor ve o devirde sabitliyor .Ustelik artik daha cok ypmaya basladi. onceden sadece rampalarda ve zorlayinca yapardi simdi duz yolda bile yapiyor. aracta dizel partikul filtre yok. Fransada manifoltu temizletecegim ustada yok. servisine sordum o boru tikanmazki ya biz onu temizlemedikte degistirmedikte diyor. turbo hortumlarida saglam. baska hangi parcadan yapar bilmiyorum.Geriye tek bir parca kaldi degistirmedigim oda burdaki adiyla Débitmetre , tr de hava akis sensoru , bu arada onuda temizledim ama bir sey degismedi. cihaza baglandiginda arac P0234 ve P0110 hatasi veriyor.. yorumlarla yardimlar icin simdiden tsk ler

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Erken konusmusuz arkadaslar . Evet map i degisince 3-4 gun duzene girdi arac. ama sonra yine tekrarladi. 3000 devirin ustune cikinca hemen yigilma yapiyor ve o devirde sabitliyor .Ustelik artik daha cok ypmaya basladi. onceden sadece rampalarda ve zorlayinca yapardi simdi duz yolda bile yapiyor. aracta dizel partikul filtre yok. Fransada manifoltu temizletecegim ustada yok. servisine sordum o boru tikanmazki ya biz onu temizlemedikte degistirmedikte diyor. turbo hortumlarida saglam. baska hangi parcadan yapar bilmiyorum.Geriye tek bir parca kaldi degistirmedigim oda burdaki adiyla Débitmetre , tr de hava akis sensoru , bu arada onuda temizledim ama bir sey degismedi. cihaza baglandiginda arac P0234 ve P0110 hatasi veriyor.. yorumlarla yardimlar icin simdiden tsk ler

http://www.astraownersclub.com/vb/showthread.php/729089-Over-Boost-Condition-P0234
http://www.astraownersclub.com/vb/showthread.php/622296-P0110-fault-code

bunlarıbi inceleyin derim.
turbo sensör ve selenoid valve lerinde sorun var gibi.
kurum sebeplide olabilir selenoid valvede arızada olabilir vakum veya turbo basıncı kaçağıda...

Alsace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.astraownersclub.com/vb/showthread.php/729089-Over-Boost-Condition-P0234
http://www.astraownersclub.com/vb/showthread.php/622296-P0110-fault-code

bunlarıbi inceleyin derim.
turbo sensör ve selenoid valve lerinde sorun var gibi.
kurum sebeplide olabilir selenoid valvede arızada olabilir vakum veya turbo basıncı kaçağıda...

cvp icin tsk ler, 75 hp lerde seneloid valfi yok. verdiginiz linkleride inceledim P0110 da servis debitmetre problemli demis ve sicaklik sensoru degiscek demis. fakat magdur olan arkadas kablolarinda demis. fransizca yada turkce olsaydi daha iyi anlasilirdi konu . umarim basina gelen arkadaslardan bir isik tutan olur. herkese tsk ler

Son düzenleme:

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maf sensorunun ptc sini değiştirmeyi deneyin.değişimi ile ilgili bir başlık vardı ama bulamadım baya eski bir konuydu.debimetreyi sökünce zaten direk görünüyor.söküp aynı malzemeyi elektronik malzeme satan biryerden alıp lehimleyebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• BoschMAF.jpg
    BoschMAF.jpg
    15 KB · Görüntüleme: 23

Alsace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maf sensorunun ptc sini değiştirmeyi deneyin.değişimi ile ilgili bir başlık vardı ama bulamadım baya eski bir konuydu.debimetreyi sökünce zaten direk görünüyor.söküp aynı malzemeyi elektronik malzeme satan biryerden alıp lehimleyebilirsiniz.

tesekkur ederim cvp icin. o parcaya baktim fakat o silindir kafesin icine pressli yapistirma sanirim. vidali felan da degil. sokulemiyor sokulse takilamiyor gibi bir sey. markasi Bosch ve referans numarasi :0281002618 . gorsel olarak kendinizde gorebilirsiniz Google den. tesekkurler

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tesekkur ederim cvp icin. o parcaya baktim fakat o silindir kafesin icine pressli yapistirma sanirim. vidali felan da degil. sokulemiyor sokulse takilamiyor gibi bir sey. markasi Bosch ve referans numarasi :0281002618 . gorsel olarak kendinizde gorebilirsiniz Google den. tesekkurler

Desenize bosch'ta işi uyanmış.Benim maf sensörü vidalı sökülebiliyor.sizinkininde aynı olabileceğini düşünerek yazmıştım.

Alsace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonunda cozduk arkadaslar,sizlerlede paylasmaktan mutluluk duyarim
Dun problemimizi peugeot garajinda calisan bir turk arkadasla cozduk.Sizinlede paylasmak istedim.Aracta sirasi ile P0110, P0403 ve P0234 hata kodlari mevcuttu ve bilindigi uzre 3000 devir uzerine cikmiyor ve arac yigiliyordu.
Sizlere yapilan operasyonu aynen aktariyorum;
P0403 ten yola cikip Egr valfinin ust kismindaki 12v luk soketin girdigi bobinin artik calismadigini soyledi ve 160€ ya Egr valfini degistirdik. boylece P0403 ile birlikte P0110 hatasida silindi aractan. soyledigine gore Egr valfi arizasi bazen P0110 (hava akis metre) arizasinida icine aliyormus. yani P0110 hata koduna hic bir sey yapmadik.
Bu arada manifolduda soktuk temizlemek adina ama temizdi.
Ve P0234 de
Turbo borularini kontrol etti saglamdi. turboyu soktu, turboda kapagi acip kapatan mil yani wastegate valfi hareket etmiyordu. ileri geri hareket ettirererek icinde biriken yagi komple disari cikardi , sprey ve arkasindan tazyikli hava ile bir guzel temizledi. artik o mil hareket ediyordu.
akabinde tech2 ile hata kodunu silip test surusune ciktik. sonuc mukemmel.
Yardim ve yorulmariniz icin herkese bir bir tek tek tesekkkurler

Saygilar..

Alsace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada degisen parcalar ve ve ucretlerinide paylasmak isterim

EGR valfi : 160 €
map sensoru (bosch referans numarasi:0 281 002 844) : 37€
Hava filtresi (bosch F 026 400 049) : 17 €
iscilik : 100 €
Toplamda : 314 €

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada degisen parcalar ve ve ucretlerinide paylasmak isterim

EGR valfi : 160 €
map sensoru (bosch referans numarasi:0 281 002 844) : 37€
Hava filtresi (bosch F 026 400 049) : 17 €
iscilik : 100 €
Toplamda : 314 €

51 lira hava filtresi mi? Maşallah biz 90 liraya komple filtreler pahalı diyoruz. Valla yurt dışı iyi hoş ama fiyatlar uçuk bee..:)