Hibrit araca lpg taktirmislar dusunceleriniz nelerdir?

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Gorevden dolayi ikamet😁

• Beğen
Tepkiler: psk.selman

kadsamuy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yazdığım argo kardeşimin bir anlık tepkisiydi paylaşmak istedim.
Adam bence de biraz işin fantezisinde çünkü yakıtı düşünecek kadar maddi durumu kötü olmadığı belli
Ben bile bakmıyorum yakıta basar giderim ne zaman biterse o zaman.

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Benim için araba sadece bir yerden bir yere gitmek için kullanılan bir araçtan çok öte. Çocukluğumdan beri süregelen bir tutku. Küçükken kaldırımda yürürken arkamızdan gelen aracın motor sesinden markasını modelini tahmin ederdim, yanımdaki yetişkinler o yaşta çocuktan böyle birşey beklemediğinden çok şaşırırlardı. Sanırım o zamanlardan beri bu mekanik sesler benim için müzikle eş değer.

Bazen ışıklarda beklerken güzel bir klasik gördüğümde nerede olduğumu unutmanın eşiğine geliyorum resmen. Showroomda gördüğüm en mükemmel araba bile bu hissiyatı veremiyor bana... İnsanlar yeniye rağbet ederken benim için eski arabalar daha çekicidir her zaman, bana göre daha güzel görüntüleri, sesleri vb olduğu için... Bu sesler her yeni teknoloji petrol motorlu araçla beraber azalıyor ve hoparlörlerinden yapay motor sesi veren %100 elektrikli araçlarla kaybolup gidecek. Benim bu tutkum da yok olmuş olacak ☹☹☹☹ Bu şekilde gelen her yeni model araç beni heyecanlandırmak yerine hüzünlendiriyor. Bazen kendi kendime sen eski yıllarda yaşamalıydın diyorum. Buna rağmen neden mi 2016 model araç kullanıyorum? İmkan olsa gönlümden neler geçiyor ama mevcut imkanlarım bakabilir miyim, günlük kullanabilir miyim sorularıyla vazgeçmeye itiyor beni...

Elektrikli ya da hibrit araçların beni mutlu etmeyeceğini düşünüyorum... Bu arada mutlu oluyoruz falan ama tabi bi de işin çevre boyutu var. (Dpf-egr iptali yapan-yaptırana da kızıyorum bu arada bunu da belirteyim) Ne yapalım zevkimiz için havayı kirleterek dünyadan mı vazgeçelim? Zaten yıllardır mahfettik yeterince havasını, suyunu.
Artık videolarını izler, otururuz petrol yakıtlı arabaların, napalım...

Bu anlattıklarımın konuyla pek alakası yok ama bu elektriklilerle ilgili gönlümden geçenleri paylaşmak istedim.

Konuya dönecek olursam,

Ben bütçemi zorlamadığı sürece araba illaki bir miktar yakıt yakacak diyenlerdenim. Az yakan araç beni mutlu etmez mi? illa ki eder. Ama ben olsam bu kadar abartmazdım diyorum.

Son düzenleme: