Hibrit araca lpg taktirmislar dusunceleriniz nelerdir?

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Görüntüleme: https://youtu.be/hNWqhAmqwZE

Merhaba arkadaslar toyotanin yeni hibrit aracina lpg taktirmislar dusunceleriniz nelerdir? Formumuzda bir cok degerli arkadaslarimiz opele lpg ye karsilar bu konudaki dusuncelerini merak ediyorum😁

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Affınıza sığınarak... yuh!!! diyorum....
Bizim millet tesla'ya da lpg takar😄

Bu arada ben lpg'ye karşı değilim. Astra j 1.6 115hp lpg'li olarak kullandım, Ama İstanbul, Ankara harici illerdeki montajcılar yol (afr diye geçiyordu sanırım) ayarının varlığından bile haberdar değil. Takıp gönderiyorlar. O yüzden bana bu illerdeki belli başlı bir iki yer haricinde montaj yaptırmak içime sinmiyor.

• Beğen
Tepkiler: Zafer715

kadsamuy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşime söyledim ilk lafı "onu yapanın aklını si....im" oldu.
anlayın artık.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
I just 👏👏👏 😋

psk.selman

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Geç bile kalındı bence :) Japon araçlarının LPGye ne kadar uyumlu olduğunu bilmeyen yoktur. Maksat ekonomi yapmak ise gayet mantıklı bence, hatta çokta verimli olacağı düşüncesindeyim. Normalde ortalama 80-100bin kmde LPGden kaynaklı subab erimesi problemi Hybrit olduğu için 200-250bin km ye kadar sorunsuz kullanılacaktır.

Yuh diyen ve argo kelime kullanan arkadaşlar devir ekonomi devri, millet olarak sıfır arabaya 150bin veririz ama bizleri en çok düşündüren kısmı yakıt olayıdır. 0.9luk motorlara bile lpg takıldıysa buna takılması çok daha mantıklı.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Aslında videoyu izlediğimizde işin biraz reklam kısmı var. Gelelim hibrit kısmına böyle bir fanteziye gerek varmıydı ? Zaten benzinli araçlar en çok gücü/yakıtı kalkışta harcıyorlar, kalkış tamamlandıktan sonra benzin motoru devreye girdiğinde minumum tüketim varken bunu dahada minumuma indirme çabasını açıkcası çözemedim...

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Bu arac benzinde 3.3 3.6 lt gosteriyor acaba elektirik benzin ortalamasi yoksa full benzindeki degerlerimi

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Eger benzindeki degeri buysa degmez gercekten. Ama 1.8 motorun benzinde giderken bu degerleri yakalayacagini dusunmuyorum heleki cvt otomatik sanzumanda

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Honda civic 1.6 cvt sanzuman benzinde 9.2 ye 5.2 yakiyor 1.8 olan motorun benzinde 10 lt yakacagini dusunuyorum. full benzin icin konusuyorum bunu

psk.selman

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Videonun bir kısmını izlemiştim. LPG taktıran şahıs eskiden beri hybritçi. Daha önce yıllarca Toyota Prius kullanmış, onda da lpg taktırmış :)

Bu arac benzinde 3.3 3.6 lt gosteriyor acaba elektirik benzin ortalamasi yoksa full benzindeki degerlerimi
Ful benzin ortalaması verilen değerler. Ama kullanıcıdan kullanıcıya fark ediyor illaki. Ben hybritin test sürüşünü yapmıştım, 70 km hıza kadar eğer gaz pedalına sakin basarsanız hep elektrikle gidiyor ama yok ben performans istiyorum dediğinizde benzin motoru direk devreye giriyor, mükemmel bir mühendislik aslında.

1.8 ltlik motorun sürekli benzinde gittiğini düşündüğünüzde bile Toyota kalitesi ortaya çıkıyor ve yakıt ortalaması gerçekten çok düşük. Örnek olarak 1.8 ltlik benzinli avensislerin teknik verilerine bakmanız için paylaşıyorum.

Bu arada profilde yer olarak Elazığ görünüyor, memleket mi yoksa zorunlu ikamet mi? :)