HGS etiketini yapıştırma hakkında

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim gibi ayda yılda bir kgs kullananlara yazık oldu valla..

ELEGANCE06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün ptt den aldım 35 tlye. ön cama yapıştırdım. hgs bakiye sorgulama dan baktım 30 tl si içinde görünüyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bizim gibi ayda yılda bir kgs kullananlara yazık oldu valla..

Aynen öyle... şimdi sadece bir kere dahi otoban kullanacak olsak içinde kalan para kaldığı ile duracak... taki bir daha otoban kullana kadar...

Birde gurbetçiler var... onlarda Ülkemize girer girmez yanak verecekler :D

antoine

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, astra aracımda kullanım klavuzunda ön cam da yansıtıcı film olduğunu ve geçiş benzeri cihazlarda sorun yaratabileceği için petekli (dikiz aynası yanı) alana yapıştırılması gerektiği yazıyordu. Bende öyle yaptım. Çeşme-aydın otobanından Aydın yönüne sorunsuz geçtim ancak dönüşte okumadı. Kaçak geçiş yazdı. Hemen çıkışta da polis vardı ve alarmı duyunca beni durdurdu. Aracımda HGS var dedim, gösterdim. Bana yanlış yere yapıştırmışsın dedi. Ben klavuzunda böyle yazıyodu o yüzden dedim. Tabi hemen zevzekliğini de yaptı arkadaşım kaç yıldır bu işin içindeyim gibi nasihat cümlesine başladı sanki yıllardır otobanlarda hgs kullanılıyormuş da opel üreticileri yanlış biliyormuş gibi.
Aranızda bu alana yapıştıran ve sorun yaşayan var mı? Sökmek istemiyorum çünkü sökünce bozuluyo ve yenisini almak gerekiyor diyorlar, (çalınma önleme amaçlı). Çok mu yavaş geçmek gerekiyor? 40-50 arası hızdaydım ama pistte test edilmiş ve yüksek hızlarda da okuyormuş diye söyleniyor? Fikri olan var mı?

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, astra aracımda kullanım klavuzunda ön cam da yansıtıcı film olduğunu ve geçiş benzeri cihazlarda sorun yaratabileceği için petekli (dikiz aynası yanı) alana yapıştırılması gerektiği yazıyordu. Bende öyle yaptım. Çeşme-aydın otobanından Aydın yönüne sorunsuz geçtim ancak dönüşte okumadı. Kaçak geçiş yazdı. Hemen çıkışta da polis vardı ve alarmı duyunca beni durdurdu. Aracımda HGS var dedim, gösterdim. Bana yanlış yere yapıştırmışsın dedi. Ben klavuzunda böyle yazıyodu o yüzden dedim. Tabi hemen zevzekliğini de yaptı arkadaşım kaç yıldır bu işin içindeyim gibi nasihat cümlesine başladı sanki yıllardır otobanlarda hgs kullanılıyormuş da opel üreticileri yanlış biliyormuş gibi.
Aranızda bu alana yapıştıran ve sorun yaşayan var mı? Sökmek istemiyorum çünkü sökünce bozuluyo ve yenisini almak gerekiyor diyorlar, (çalınma önleme amaçlı). Çok mu yavaş geçmek gerekiyor? 40-50 arası hızdaydım ama pistte test edilmiş ve yüksek hızlarda da okuyormuş diye söyleniyor? Fikri olan var mı?

http://hgsmusteri.ptt.gov.tr/bosCSC/

Bu siteye bir bakın. Hgs etiketi için kolay montaj kılavuzu var camlarla ilgili bazı bilgiler vermişler.

antoine

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Burayı gördüm ama bilgiler sığ, Opel araçlara yer bile vermemişler. Bu arada HGS müşteri hizmetleri bölümünden kontrol ettim geçişim normal olarak gözüküyor. Sonradan düzeltildi herhalde

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar bu HGS okudu okumadı konusunu dert etmeyin. Sadece HGS alın ister okusun ister okumasın HGS gişesinden geçin. Sisteme plaka kayıtlı ise zaten HGS kredinizden düşecek... sallayın gitsin...

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende dün aracı yıkatımm camın içini iyice sildirdim temizlettim bu sabah da yapıştırdım...
yarın geçicem aydın otobanından izmire... gelişmeleri yazarım :D

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Memleket meselesi olmuş. :)

Etiketin nereye yapıştırıldığının çok da bir önemi olmasa gerek. Etiketi okuyan cihazlar sağlıklı çalışmıyor. Sabah okula giderken geçtiğim gişe okurken, dönerken okumuyor. :)

Kaçak geçiş yapıldığında anında ceza kesen teknolojiler hangileriyse etiketi tanıyan cihazları da ondan yapıversinler bir zahmet! Araç başına 30 TL'yi cukka etmeyi bilen adam gibi hizmet sunar!

Ben az önce sorgulama yaptım. Geçişlerimin yarısında okuyor yarısında okumuyor. Buna rağmen sorguda hepsini düzgün bir biçimde okumuş görünüyor. Kaçak geçiş de yok.

İstenilen yere yapıştırın gitsin. İlla ki okuyacaktır!

Bütün araçlarda belli yerde olsun diye kasmışlar ama son derece gereksiz bence...