herkesin bilgisine dikkat edin

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ceza makbuzu tebliğ edilmedi bana adres yanlış yazılmış noterde araştırdığıma göre ceza tc no ile şahsın kendisine yazılıyormuş aracı satarken nasıl oluyorda çıkmıyor ceza anlaşılmaz bir olay
Malesef çıkmıyor ve şu an bildiğim kadarıyla yapılacak hiçbirşey yok.
Benim yanlış yazılma olayı yok buradan taşındı denilmiş ve makbuz alınmamış.
Sizin yanlış yazılan adresteki şahıslar kendilerine gelmiş gibi makbuzu almışlar sanırım. böylelikle tebliğ edilmiş oluyor. Aksi olsaydı almasalardı benim durumum gibi bişey olurdu.

gkhnysl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Malesef çıkmıyor ve şu an bildiğim kadarıyla yapılacak hiçbirşey yok.
Benim yanlış yazılma olayı yok buradan taşındı denilmiş ve makbuz alınmamış.
Sizin yanlış yazılan adresteki şahıslar kendilerine gelmiş gibi makbuzu almışlar sanırım. böylelikle tebliğ edilmiş oluyor. Aksi olsaydı almasalardı benim durumum gibi bişey olurdu.
yazılan adreste kimse yokki yani öylebir adres yok sümer sok yerine çınar sok yazılmış tdağ da çınar sok diye bir yer yok

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazılan adreste kimse yokki yani öylebir adres yok sümer sok yerine çınar sok yazılmış tdağ da çınar sok diye bir yer yok

Anlıyorum başka diyecek bişey bulamıyorum. Trafikte birileriyle konuşun tebliğ edilmediğine dair bırakın adresin yanlışlığını bana ulaşmadı ceza makbuzu deyin. Ben ruhsatta yazılan adresten sonra iki kez ev değiştirdim.

gkhnysl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anlıyorum başka diyecek bişey bulamıyorum. Trafikte birileriyle konuşun tebliğ edilmediğine dair bırakın adresin yanlışlığını bana ulaşmadı ceza makbuzu deyin. Ben ruhsatta yazılan adresten sonra iki kez ev değiştirdim.
ilginize tşklr pazartesi çözecem inşallah

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnşallah çözersiniz arada baya bir fark oluşmuş ve bunda sizin bir ihmaliniz yok.

DalyaNTurguT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ağalnılacak halimize gülmek geliyor, neden diyeceksiniz bende başımdan geçen bir olayı anlatayım...
Günün birinde bizim adresede bir trafik cezası geldi; baktım bizim araba trafik ışıklarında kırmızıda kameralara yakalanmış ve ceza adresime gelmiş. İşin trajikomik durumu ise; cezai işlem belgesindeki tarih benim o aracı satmamdan 1 sene sonrasına aitti. Allah'tan aracı sattığım noter kağıtları hala elimdeydi de alıcıyı aradım ve arkadaşım aracı neden üstüne almadın diye haklı olarak parladım, bak bana ceza gelmiş nasıl oluyor bu dedim. Alıcı arkadaş olurmu beyfendi ben aracı üstüme aldım ruhsat benim üstüme dedi... E ne olacak şimdi hadi bakalım en yakın trafik şubesine gittim mamura belgeyi uzattım memur gayri ihtiyari herhalde cezaya itiraz edeceğim sandı ki; bana bak gördünmü resimde geçmişsin işte kırmızı ışıkta dedi. Bende noter satış sözleşmesini uzattım önüne bak bakalım tarihlerine bu ceza neden bana geliyor, bu aracın o andaki sahibi ben değilimki dedim. Memur şaşkın baktı kaldı o zaman alıcı taraf ruhsatı yenilememiştir dedi. Bende bana gelen faksı gösterdim bakın ruhsata dedim, adam ruhsatı üstüne almış ruhsat alıcının üstüne bu nasıl oluyor dedim. Memur bir dakika dedi arka masalara sonra, arka odalara gitti geldi kusura bakmayın bizim arkadaşlar trafiğe işlememişler bu yeni ruhsatı nasıl olmuş bende anlamadım dedi. Ben hiç anlamadım ve bu cezayıda ödemem bilesiniz dedim, zaten bu belgelerin fotokopisini alalım biz ödemeniz gerekmiyor dedi... Yorum sizin ne diyeyim ağlanacak halimize gülüyorum nedense artık!

zihnigonen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşimle görüştüm
ceza yediğiniz tarihe bakılarak; cezayı yemiş olduğunuz yerdeki sulh ceza mahkemesine "ceza tarihinin üzerinden bir yıl geçmiştir, savunma hakkım bulunmamaktadır ve böyle bir ceza yediğimi hatırlamıyorum" şeklinde bir ifadeyle dava açtığınız takdirde cezanızı mahkeme iptal etmektedir.
0 535 6550015
arkadaşlar önceki sayfada arkadaşa söylemiştim. kardeşime soracağım diye. çünkü o avukat ve daha önce benzer durumda hiçbir cezayı ödemedi. alıntıyı lütfen dikkatle okuyun. boşuna ödemeyin o cezayı. hem bir iki değil buna benzer birçok cezayı ödemedi. yapmayın etmeyin.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benzer bir anımız;
Biz ailecek Kayseri'den daha doğuya hiç gitmedik, ama söz dinlemez aracımız bizden izin almadan taaaa Erzincan'lara kadar gitmiş, üstelik bir de radara girmiş. Tabii her vatandaş gibi biz de itiraz ettik, memurlar kendinden son derece emin, bizde hata olmaz deyip kanıtlarını alıp geldiler, ama biz nedense arabamızı tanıyamadık. Bizim beyaz Renault 11 Flash aracımız tanınmamak için kendisine estetik yaptırmış, siyah renkli Range Rover'e dönüştürmüş ama saf işte plakayı değiştirmeyi unutmuş. Aradaki fark karşısında herkes şaşırdı, arabaların tek ortak yönleri plakalarının aynı olması. Aracımızın muayenesi geçmek üzere, tatile çıkacağız ama aracın muayenesi "plakaya yazılan cezadan dolayı" yapılamıyor. Cezayı ödeyip muayeneyi yaptırdık, tatilimizi yaptık, dönüşte (dava için avukat tut, işyerinden izin al, cebinden dosya paraları öde) lanet olsun deyip paramızı geri almak için mahkemeye başvurmadık.

Masmiseim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Siz aracınızı sattığınızda cezanın görünmeme sebebi : Yediğiniz ceza ilgili trafik şb.' sinde işlenmeyi bekliyordur. Size gönderilmeden çok kısa bir süre önce girişi yapılıp barkoduyla beraber ptt ye verilmiştir.

Yani ceza yazılıp bir kenara atılıyor. Sisteme girilmediği içinde hiç bir yerde görülmüyor. Zamanı gelince ( bunu bende bilmiyorum ) tasnif edilip, kişi veya araç üzerine kayıt edilip postalanıyor...

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
aynı şekilde ben de dün tebligat yazısını aldım. corsa c ile yediğim cezaları ödememiştim,
sonraki süreçte vize yapıldı ve akabinde arabamı sattım, üzerinden geçen 8 ay ve bu yazı...
bakalım gidip görüşücem, yediğim cezalar hız vs olduğu için belgelerde imza söz konusu, dolayısı ile süre aşımından dolayı itiraz kabul edilmezse ödeme yapmam gerekecek gibi