herkesin bilgisine dikkat edin

gkhnysl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle iyi akşamlar konuyu burada açtığım için üzgünüm ama bilgilenilsin istedim 03 02 2010 ve 24 02 2010 tarihli iki trafik cezası yemişim bana ceza tebligatı ulaşmadı aracın satışını alırken noter adresi yanlış yazmış ilk cezanın tutarı 265 tl ikincisi 128 tl toplam 393 tl yapıyor ve benim elime 29 03 2011 tarihinde dün tc maliye bakanlığı gelirler idaresi başkanlığından bir yazı geldi 611 sayılı kanun diye başlayıp kayıtlarımızda yapılan araştırmalara göre trafik cezanız bulunmaktadır efendim isterseniz 6*9*12 taksitler halinde yüzde bilmem kaç faiz oranı ile ödiye bilirsiniz deniliyor bu arada 393 tl borç yaklaşık bir yılda faizle 668 olmuş ayrıca ben aracı 22 09 2010 tarihinde sattım noter satışı yapıldı borç falan çıkmadı noter satışı yaparken borcu varmı yokmu diye bakmıyormu hadi diyelimki adres yanlıştı ceza için bana ulaşmadılar şimdi nasıl buldular cezayı yediğim tarihte ulaşılsaydı peşin ödeyip yüzde 25 indirim alırdım ve ayrıca e devlet şifresiyle şuanda bile baktığımda yani vergi dairesinin sitesinden bakıyorum ceza gözükmüyor bu durumda ne yapmalıyız bilmiyorum :mad::mad::mad:

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Faiz haram diyenlerin uyguladıkları fahiş gecikme zamlarını ayakta alkışlamaktan başka elimizden bir şey gelmiyor. Hadi vatandaş kusurlu diyelim, peki cezayı zamanında kayıtlara işlemeyen, muhatabına zamanında tebligat yapmayan devlet daireleri çok mu masum? Bu gibi hallerde vatandaşın kaybolan % 25 lik indirimini kim karşılayacak? ( Bu arada adres değişikliğinizi zamanında gerekli mercilere bildirmediyseniz o durumda kanun önünde siz de kabahatli olursunuz)

gkhnysl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
savaş bey ben adresin yanlış olduğunu arabayı satmaya gittiğimde farkettim fakat bu durumda benim itiraz hakkım yokmu yani ben bu arabayı satarken noter vergi dairesine sormuyormu borcu varmı yokmu diye veya ceza bana niye zamanında ulaşmadı tc no girildiğinde bireyin bütün bilgileri çıkıyor ve ayrıca şimdi tekrar giriyorum hala e devletin resmi sitesi olan vergi dairesinde borcum gözükmüyor anlamış değilim olayı sizce ne yapmalıyım bilginiz varmı itiraz etsek işe yararmı bilmiyorum

shambala

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Faiz haram diyenlerin uyguladıkları fahiş gecikme zamlarını ayakta alkışlamaktan başka elimizden bir şey gelmiyor. Hadi vatandaş kusurlu diyelim, peki cezayı zamanında kayıtlara işlemeyen, muhatabına zamanında tebligat yapmayan devlet daireleri çok mu masum? Bu gibi hallerde vatandaşın kaybolan % 25 lik indirimini kim karşılayacak? ( Bu arada adres değişikliğinizi zamanında gerekli mercilere bildirmediyseniz o durumda kanun önünde siz de kabahatli olursunuz)
sizin bi kabahatınız yok yazdıklarınıza göre adres değişikligini bildirdinizmi bildirmedinizmi bilemiyorum onu geçtik diyelim araçı sattım demişsiniz onda niye karşınıza çıkmımış oda bi soru işereti burda kabahatlı taraf sorumlu devlet dairesi bence bi avukatla görüşün bence

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Cezayı kesen birim trafik ekipleri, bu görevlilerin bağlı bulunduğu bakanlık İçişleri Bakanlığı, cezayı tahsil eden veya aracın dosyasına işleyen yer vergi daireleri, onların bağlı olduğu bakanlık ise Maliye Bakanlığı. Yani devlet kurumları kendi aralarında durumu zamanında koordine edemiyorlar kabak herzaman olduğu gibi gene vatandaşın başında patlıyor. Bu ülkede herkesin bir sahibi, koruyanı var da bir tek sade vatandaşın sahibi, koruyanı yok :(.

efedkr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı durumu bizde yaşadık, daha geçen gün, önceki sene aralıkta sattığımız araca ait trafik cezası geldi.. ceza tarihi olarakta aracın bize ait olduğu tarih görünüyor..

gkhnysl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizin bi kabahatınız yok yazdıklarınıza göre adres değişikligini bildirdinizmi bildirmedinizmi bilemiyorum onu geçtik diyelim araçı sattım demişsiniz onda niye karşınıza çıkmımış oda bi soru işereti burda kabahatlı taraf sorumlu devlet dairesi bence bi avukatla görüşün bence
adres değişikliğini bildiremedim arabayı satmaya notere gittiğimde farkettim yaklaşık aracı 1 yıl kullandım sonra sattım zaten

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
noter adresi hatalı yazmış olabilir.o kağıdın altına imza koyarak yazılanların doğru olduğunu kabul ediyoruz.yani yazılı herşeyi kontrol etmek bizim sorumluluğumuzda.
yeni sistemle bu da kalktı zaten.çünkü işlemler tc nosu ve sisteme kayıtlı adresinizle yapılıyor.
6111 sayılı kanundan faydalanıp peşin ödemeyle faizlerden kurtulabilirsiniz.
ama uyarayım vergi daireleri çok kalabalık.son günlere kalmayın.son tarih 2 mayıs.

gkhnysl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bir sorum daha olacak bu durumda ben vergi dairesine gittiğimde bana cezayı nerede yediğimi ve kural ihlalimin ne olduğunu bana bildirecekmi