HD2 mi yoksa Omnia2 mi?

hd2 / omnia2 ???

• Kullanılan toplam oy
    26
  • Anket kapatılmış .

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
nexus one da zaten HTC ürünü değil mi?

EnjoY34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
omnia 2 derim. nasıl arıza yapıyor anlamadım arkadaşımda var hiçbir sorunla karşılaşmadı daha

kozturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hd 2 için wm 7 ile uyumlu olmayacak demişsiniz. doğrudur olmayacağı açıklandı. ancak karşısına koyduğunuz cihaz nexus one. arkadaş bize wm sistemli telefonları sormuş. sizin mantıkla hareket edersek google nexus'ta wm 7 çalıştırmayacak. gelelim soruya. htc hd2 nin arkasında. cihaz güncellemeleri yayınlıyor. bunun dışında developper lar hd2 için sürekli yeni rom üretiyorlar. önünüzde çok fazla seçenek olacağı aşikar. hd 2 nin ekranı daha geniş. hd2nin orjinal sistemi wm 6.5 omnianın 6.1. bu bile hd2 seçmeniz için yeterli bir sebeb

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hd 2 için wm 7 ile uyumlu olmayacak demişsiniz. doğrudur olmayacağı açıklandı. ancak karşısına koyduğunuz cihaz nexus one. arkadaş bize wm sistemli telefonları sormuş. sizin mantıkla hareket edersek google nexus'ta wm 7 çalıştırmayacak. gelelim soruya. htc hd2 nin arkasında. cihaz güncellemeleri yayınlıyor. bunun dışında developper lar hd2 için sürekli yeni rom üretiyorlar. önünüzde çok fazla seçenek olacağı aşikar. hd 2 nin ekranı daha geniş. hd2nin orjinal sistemi wm 6.5 omnianın 6.1. bu bile hd2 seçmeniz için yeterli bir sebeb

Bahsettiğiniz şeyler aynı şeyler değil. Siz WM7 ile gelecek yeniliklerden mahrum kalacaksınız demektir. Android'de yeni bir sürüme güncellenmeyecek olsaydı onun içinde aynı şeyi söylerdim. Ama şu an için böyle birşey yok. WM6.5'de çakılı kalmak demek yani bu.
Hala söylüyorum, HD2 ölü doğmuş bir cihaz. Zaten HTC, HD3 hakkında yeni bilgiler vermeye başladı. WM7 destekli olacağı gibi.

Bu bahsettiklerimin yasal kullanımlar için olduğunu unutmayın. Xda'da developer'lar çoktan bu işe soyundular. İllegal olarak WM7'yi HD2'de kullanabilme olasılığı çok yüksek...

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
HTCHD2 kullanıyorum ben şahsen..Bundan önce iPhone vardı. Dokunmatik konusunda iPhonde'dan sonra kullandığım en başarılı telefon. Ekran büyüklüğünden dolayı HTC tercih ettim ben.Gerek GPS gerekse medya uygulamaları geniş ekranda çok daha keyifli oluyor. Samsung Omina 2 donanım haberde de yerden yere vurulmakta idi çok sık arıza cıkarıyor diye.. KEndim de HTC almadan önce kullanmıstım,dokunmatik arasında dağlar,hatta everest kadar fark var, HTC bin kere daha hassas ve accurate . /türkçesi gelmedi aklıma :D 2. olarak arayüz farkı inanılmaz. HTCnin arayüzü çok daha kaliteli ve kullanışlı duruyor. Malzeme kalitesi de zira öyle geliyor bana.

HTCde rastaldıgım sorunlar :
Telefonla kousurken bazen proximity sensor devreye girmiyor..Arkadasın bahsettiği konusurken kapanma olayı bu sebeple olabilir..Kullanıcının yüzü değiyor ise telefona ve o an sensor aktif olmamıs ise kapanabiliyor.Bunun sebebinin Windows Mobile oldugu söyleniyor xda da.

Klavye cok hassas.Bazen harften kaldırırken elinizi yandaki tusa basıyor ancak bir patch ile hallolabiliyor. Idle konumunda cok fazla RAM kullanımı: Sense arayüz ile %45 , WM arayüz ile %36 ram kullanımı var. Sense arayüz cok şık ve kullanışlı ancak biraz performanstan ödün veriyor.

Flash desteği yok ancak skyfire ile izleyebiliyorsunuz video.

Slide tuş kilidi nedense baş parmak ile açılmıyor.

HTCNin sense arayüzü ile bence normal WMdan cok daha güzel. WM7 ye offical olarak gecemeyeceği dogru ancak xda developers android acmayı başardıgına göre WM7 de her turlu calıstırırlar.. Omnia 2 nin 800mhz 256MB hafızasına karsı Htc nin 1GHz işlemci ve 576MBRAmini de unutmamak gerekli. Oyun oynayacaklar iiçnn htc de grafik hızlandırıcının olmadıgını söylemek gerekiyor.

Fakat telefondaki her özelliği kullanıyorum gercekten hayatımı cok kolaylastırdı. Sadece remote desktop olayını kullanamadım nasıl oldugu hakkında bir bilgim yok.

Samsungun Amoled olması yalnız cok güzel bir detay. HTCninki TFT olmasına rağmen çözünürlük ile kapatıyor bu acıgını. Hoş her iki cihaz da max 65K renk desteklediği için AMOLED-TFT farkı sadece parlaklıga yansıyacaktır. Ayrıca Omnianın dahili hafızası min. 2GB bu da bir artı.. HTCde Multi touch destekleniyor fakat Omnia da sanırım yok.
Ve benim en cok kullandıgım,özellik listelerinde omnia da görmediğim bir özellik de HTCyi Wi-Fi Router olarak kullanabilmeniz.Bu özellik omniada da varmı bilmiyorum ancak inanılmaz işe yarıyor..

Bence bu tarz bir telefon dusunuyorsanız / WM - kesinlikle htc derim .. 4.3" ekran zaten herşeyi bitiriyor bence.

Fakat bunların hiçbirini şu an almazdım ben olsam , Nexus one alırdım.

Son düzenleme:

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
nexus one da + olarak ne var peki??

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nexus one da + olarak ne var peki??

Donanım olarak birbirine çok çok yakın cihazlar. Ancak en büyük -bence en büyük tercih sebebi- Android işletim sistemi var...

Sadece Android olması bile tek başına bir tercih sebebi.. Bunu ancak her iki cihazı da kullandıktan sonra anlayabilirsiniz. Zira OS'lar arasındaki farkı burada sayfalarca anlatsam havada kalır.(Tecrübelerim bunu defalarca doğruladı.) O yüzden mutlaka OS'ları tecrübe etmek gerek.

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha stabil işletim sistemi android. Ayrıca Apple store gibi 10.000 + uygulama içeren bir de app store var.