Havalı havasız disk farkı?

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben o linki fikrin olsun diye vermiştim aşağıdaki linki incele aksaraydan araştırayım bulursam daha ucuz sana haber verırım
http://www.otosupermarket.com/OPEL-...ki-Cizgili-On-256-mm-BREMBO-MAX,PR-35868.html
Cengiz bu diskin yüzeyinin böyle oluklu olmasının espirisi nedir? bu şekil balatayı çabuk yemezmi?
Birde eğer parçacıya gideceksen şu yukarda resmini koyduğum havasoğutmalının fiyatını öğrenirmisin sana zahmet.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
hava soğutmalının yüzeyi ince diğer disklere torna yapıp kullanma şansın var ama havalılarda bu olmuyor.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cengiz bu diskin yüzeyinin böyle oluklu olmasının espirisi nedir? bu şekil balatayı çabuk yemezmi?
Birde eğer parçacıya gideceksen şu yukarda resmini koyduğum havasoğutmalının fiyatını öğrenirmisin sana zahmet.
öğrenirim diskin yüzeyinin kanallı olması sanırım yüzeyin daha çabuk soğumasını sağlayıp frenaj mesafesini kısaltma amaçlı,balataya zararı olacağını sanmam aksine faydası vardır aksaraya gidince sorarım, bahsettiğin orjinal hava kanallı disklerin çiftini 70 TL ye almıstım brembolar o zaman 220 TL idi yanılmıyorsam ...

Vaktin olunca da aşağıdaki linki incele istersen cok detaylı bilgilendirme yapmışlar sağolsunlar

http://iats09.karabuk.edu.tr/press/bildiriler_pdf/IATS09_05-99_84.pdf

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öğrenirim diskin yüzeyinin kanallı olması sanırım yüzeyin daha çabuk soğumasını sağlayıp frenaj mesafesini kısaltma amaçlı,balataya zararı olacağını sanmam aksine faydası vardır aksaraya gidince sorarım, bahsettiğin orjinal hava kanallı disklerin çiftini 70 TL ye almıstım brembolar o zaman 220 TL idi yanılmıyorsam ...

Vaktin olunca da aşağıdaki linki incele istersen cok detaylı bilgilendirme yapmışlar sağolsunlar

http://iats09.karabuk.edu.tr/press/bildiriler_pdf/IATS09_05-99_84.pdf
İlgin için teşekkürler. özellikle verdiğin linkteki bilgiler çok faydalı. Gerçi orda benim aracın orjinal soğutmalı diskine benzer bir disk yok ve veriler çok teknik irdelenmiş.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pilenga marka italyan malı hava soğutmalı disk ve roadhouse ispanyol malı fren balatası aldım taktırdım.
Şimdilik çok iyi. Umarım hep böyle kalır. frenlemede sorun ve ses yaşayanlara tavsiye ederim.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aksaraya bakmama gerek kalmadı o zaman, ben bu hafta gidemedim kusura bakma neyseki meseleyi halletmissin hayırlı olsun.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aksaraya bakmama gerek kalmadı o zaman, ben bu hafta gidemedim kusura bakma neyseki meseleyi halletmissin hayırlı olsun.
Saol Cengiz. Sanada zahmet vermemiş oldum. Bu tür sorun yaşayan arkadaşlara referans olsun.