Havalandırma Tesisatı Kapağı

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, aracımı temizlerken birşey dikkatimi çekti. Fotoğraf çekemedim ancak anlatmaya çalışayım. Bildiğiniz üzere havalandırma motoru aracın ön yolcu bölümü torpidosunun hemen alt kısmında.
Eğilip döşemeyi temizlerken birde gördüm ki, fan motorunu açıkta duruyor. Vida yolları var etrafında ancak ortada kapak yok :) Sizin araçlarınızda da böyle mi, yoksa üretim aşamasında unutulmuş bir parça mı bu kapak?

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Havalandırma Tesisatı Kapağı

Torpidonun açılır hareketli kapağının devamındaki plastik malzeme ve içindeki keçe söylediğiniz havalandırma motorunu kapatıyor. Elinizi torpidonun altına doğru uzatırsanız motora değil hava çıkış kanalına ve çevresindeki keçeye ulaşırsınız. Motoru görmek için torpidonun sökülmesi lazım.

Havalandırma motoru, kapağı ve keçesi

imag0352.jpg

imag0350f.jpg

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hmm o halde bende keçe yok :) Sayın drwaverunner keçe motoru sarıyor mu? Çünkü bende motor sizin resmini paylaştığınız gibi açıkta duruyor.
Ben en güzeli resim çekip koyayım, bir bakalım eksik birşey var mı.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

thejazz link' Alıntı:
Hmm o halde bende keçe yok :) Sayın drwaverunner keçe motoru sarıyor mu? Çünkü bende motor sizin resmini paylaştığınız gibi açıkta duruyor.

Keçenin de yapışmış olduğu bir plastik parça da var. Motorun çevresinde sadece keçe yok.
Fotoğraflarda ustanın tuttuğu parçaya dikkatli bakarsanız keçede bir yuvarlak yuva yapmış kendisine fan motoru. Bu fotoğraftaki keçeli parçanın arkasında da plastik bir yüzey koruması var. Torpidoyu çıkarmadan fan motorunu görmeniz zor. Ben torpidoyu söktürdükten sonra motorun fotoğrafını çektim.

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drwaverunner link' Alıntı:
[quote author=thejazz link=topic=1254.msg26702#msg26702 date=1303111553]

Keçenin de yapışmış olduğu bir plastik parça da var. Motorun çevresinde sadece kaçe yok.
Fotoğraflarda ustanın tuttuğu parçaya dikkatli bakarsanız keçede bir yuvarlak yuva yapmış kendisine fan motoru. Bu fotoğraftaki keçeli parçanın arkasında da plastik bir yüzey koruması var. Torpidoyu çıkarmadan fan motorunu görmeniz zor. Ben torpidoyu söktürdükten sonra motorun fotoğrafını çektim.
[/quote]

Anladığım kadarıyla bende yok bu keçeden, teşekkür ederim "drwaverunner".

Arkadaşlar kontrol edin derim. Akşam resimlerini çekebilirsem konu altına yükleyeceğim. Emin olmadan servise götürmek istemiyorum.

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Acaba havalandırma valfinden geldiği söylenen o meşhur ses, bu kapağa sahip  olmayan arkadaşlarımızda mı net bir şekilde duyuluyor. Bu durumda bende de kapak olmaması lazım.Akşam gittiğimde bir bakayım.Bu konu şu havalandırma valfi konusu ile birleştirilse iyi olur aslında diye düşünüyorum ve hatta sayın Exelansın konusu altına eklemlense çok çok daha iyi olacak..Diye düşünüyorum..

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben de baktım benimkinde de keçe mevcut

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bizim araçlarımızın (sport ve cosmolar) fanları aynı değilmi arkadaşlar birinin keçesiz birinin keçeli olması mantıksız gibi geldi bana belki 2011 araçlarda fark olabilir bu konuda onlarda otomatik hava sensörü yok ondan olabilirmi acaba..

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bahadirusta link' Alıntı:
bizim araçlarımızın (sport ve cosmolar) fanları aynı değilmi arkadaşlar birinin keçesiz birinin keçeli olması mantıksız gibi geldi bana belki 2011 araçlarda fark olabilir bu konuda onlarda otomatik hava sensörü yok ondan olabilirmi acaba..

Hava sensörüyle alakalı olduğunu zannetmiyorum, bence unutulmuş (!) bir parça olsa gerek. Aracımı aldığım yerden Zafer Gençalp Bey'e durumu ilettim, kendisinden haber bekliyorum. 

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benzer bir olay davlumbazlardaki keçe ile ilgiliydi
benim araç 2011 olmasına rağmen bazı 2011 araçlarda davlumbaz içi keçeler yok..