hata kodu öğrenme

opel_vectra37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar hata kodu diye bir konu görmüştüm arabada hata ışığı yanıyordu bende kendi arabamda denedim ama hata kodu çıkmıyor motor ışığı yanıp yanıp sönüyor frenle gazdan ayağımı çekincede yanık kalıyor nedendir acil yardım !!!!

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
frenle gaza aynı anda basıp kontağı açtıktan sonra, fren ve gaza basılı tutup tablodaki lambanın yanıp sönme sayısına göre hata kodu okunur.
arka arkaya 10 kez yanıp sönmesi 0 dır.
5 kez yanıp sönmesi = 4
6 kez yanıp sönmesi = 5 gibi...
0 dan başlayarak saymanız gerekiyor lambayı. yanıp sönerken aralarda boşluk vericektir orda diğer rakamı okursunuz.

opel_vectra37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
frenle gaza aynı anda basıp kontağı açtıktan sonra, fren ve gaza basılı tutup tablodaki lambanın yanıp sönme sayısına göre hata kodu okunur.
arka arkaya 10 kez yanıp sönmesi 0 dır.
5 kez yanıp sönmesi = 4
6 kez yanıp sönmesi = 5 gibi...
0 dan başlayarak saymanız gerekiyor lambayı. yanıp sönerken aralarda boşluk vericektir orda diğer rakamı okursunuz.

ya bi türlü yapamadım sana zahmet video çekimi yaparmısın ?

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
video için vakit bulabilirsem çeker koyarım buraya ama eğer dediğim şekilde ışık yanıp sönmüyorsa araçta hata kodu yok demektir. motor ışığı zaten hata olmasada frenle gaza basıp kontak açıldığında sürekli yanıp söner. onun haricinde tablonun diğer tarafında bir lamba daha var asıl o hata kodunu verir oda yanmıyorsa demekki problem yok

opel_vectra37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
video için vakit bulabilirsem çeker koyarım buraya ama eğer dediğim şekilde ışık yanıp sönmüyorsa araçta hata kodu yok demektir. motor ışığı zaten hata olmasada frenle gaza basıp kontak açıldığında sürekli yanıp söner. onun haricinde tablonun diğer tarafında bir lamba daha var asıl o hata kodunu verir oda yanmıyorsa demekki problem yok[/QUO

videoyu çektim kodu sölermisin link bu
http://www.youtube.com/watch?v=QJ_6_zPXEQ4&feature=youtu.be

Son düzenleme:

opel_vectra37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
video için vakit bulabilirsem çeker koyarım buraya ama eğer dediğim şekilde ışık yanıp sönmüyorsa araçta hata kodu yok demektir. motor ışığı zaten hata olmasada frenle gaza basıp kontak açıldığında sürekli yanıp söner. onun haricinde tablonun diğer tarafında bir lamba daha var asıl o hata kodunu verir oda yanmıyorsa demekki problem yok

kardeş yaptım anlattığın için teşekkürler.:rakir: hatalar p0370 p0371 ve p0372 çıktı ama anlamarını bilmiyorum:D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
maalesef :(