Hareket Halinde Stop Etme

blackblade

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba Opel Astra GSİ aracım hareket halindeyken kendi kendine stop ediyor hızımın ne kadar olduğu fark etmiyor bunu neden yapar ? Lütfen yardım edin.

zamorano007

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Ariza kodu veriyormu arac, bu tip sorunlar genelde sigorta kutusunun su almasindan cikiyor

SM-M315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

blackblade

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ariza kodu veriyormu arac, bu tip sorunlar genelde sigorta kutusunun su almasindan cikiyor

SM-M315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hayır herhangi bir arıza kodu vermiyor. Arıza ışığı bile yakmıyor bir anda duruyor motor.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba Opel Astra GSİ aracım hareket halindeyken kendi kendine stop ediyor hızımın ne kadar olduğu fark etmiyor bunu neden yapar ? Lütfen yardım edin.
Benzindede stop ediyormu?

blackblade

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Benzindede stop ediyormu?
Evet. Benzin lpg fark etmiyor. Bugün de araç sürekli silkeleyip durdu ardından arıza ışığı yaktı. Kenara çekip bekleyip o şekilde devam ettim hafif hafif silkeleme hissettirdi.

Alixxx

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et
Evet. Benzin lpg fark etmiyor. Bugün de araç sürekli silkeleyip durdu ardından arıza ışığı yaktı. Kenara çekip bekleyip o şekilde devam ettim hafif hafif silkeleme hissettirdi.

Bobinlere ve bujilere baktırın ilk başta. Bunlar sökülmüşken kopresyon testi de yaptırın. Subaplarda sorun olabilir. Test zaten 15-20 dk yı almaz. Basınç saati ile pistonların basıncı ölçülecek tek tek

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

blackblade

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bobinlere ve bujilere baktırın ilk başta. Bunlar sökülmüşken kopresyon testi de yaptırın. Subaplarda sorun olabilir. Test zaten 15-20 dk yı almaz. Basınç saati ile pistonların basıncı ölçülecek tek tek

Teşekkür ederim dediklerinizin notunu aldım. Bu testler maliyetli şeylermi ?

Alixxx

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim dediklerinizin notunu aldım. Bu testler maliyetli şeylermi ?

Testin maliyeti yok daha çok ustanın keyfine ve insafına kalmış. Bobin buji sökülecek saati takıp kontağı çevireceksiniz. Ne alırsa usta 50-100 ama eliniz yatkınsa saatler 130-140 tl siz alıp kendiniz de yapabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: blackblade

CHTZDN

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
MERHABALAR VECTRA 2.0 ARACIMIZ VAR ARABAYLA GİDERKEN VİTES GEÇİŞLERİNDE BOŞTA STOP EDİYOR GAZ VERİNCE DÜZELİYOR BUJİ BOBİN KABLOLARI DEĞİŞTİRDİM 1AYDIR SORUN YOKTU YENİDEN YAPTI ROLANTİ MOTORU DEĞİŞTİRDİ NORMAL SEVİYEYE GETİRTTİM 0.9 YÜKSELTTİRMEDİM ROLANTİYİ ONDAN OLABİLİR Mİ AKÜ TEK MARŞ ALIYOR ŞARJ DİNAMOSU AKÜ YAPARMI BİRDEN STOP EDİYOR YARDIMCI OLABİLİRSENİZ SEVİNİRİM

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Krank devir sensörü nü değiştirin vectrada birde eksantrik sensöründen yapar boşta stop etme frene basınca stop etme geç çalışma

• Beğen
Tepkiler: a.culcu