Hararet sorunu

rockduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar 94 opel corsa b swing aracım var.aracı hararet çok çabuk yükseliyor uzun süredir bu sorunu yaşıyorum.bugün bayram dolayısıyla yolları kapatmışlar o yüzden dönüş yapabilmek için lalahana kadar gittim.otobanda 80 km hızda 2000 devirde giderken hararet 10 dkda 100e yaklaştı.kaloriferi açınca yükselme durdu çok azda düşüş oldu.Fan müşürünü değiştirdim hatta içeri tuş taktırdım ama açıldığından eminim sesini duyuyorum.Termostatı yeni değişirdim.Bakalit hortumunda kaçak vardı değiştirdim,pompanın dişlerini araba altına girerek hortumu çıkarıp kontrol ettim dişleri yerinde gibi.Radyatörde kaçak yok yani suyumda bir eksilme yok ancak hararet düşmüyor.özellikle 2 yle yokuş çıkarken 2000 devrin üzerine çıkınca 1 dkda 100e vuruyor.kaloriferi açınca daha yavaş yükseliyor ancak yine yükseliyor hiçbir şekilde düşüş yok .kızılaya gitmeye korkar oldum yardım lütfen :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Su pompasının kesinkez kontrol edilmesi gerek. Birde yedek su şişesinin kapağını değiştirin derim. Önce yedek su şişesi kapağından başlayın işe en azından ucuz ;)

rockduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motora giren hortumu çıkardım vede elle kontroş ettiğimde pompanın dişeri yerinde gibiydi.trigeri oynatarak pompayı çevirdiğimde kanatlar dönüyordu tabi gözle göremedim bunu :) kapaktan sızıntımı olabilir su kaybım yok çünkü

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
motora giren hortumu çıkardım vede elle kontroş ettiğimde pompanın dişeri yerinde gibiydi.trigeri oynatarak pompayı çevirdiğimde kanatlar dönüyordu tabi gözle göremedim bunu :) kapaktan sızıntımı olabilir su kaybım yok çünkü

Basınç valf bozuluyor zaman içinde. Elle olmaz bir kere o kontrol :D gözle görmek gerek. ;)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Mesaj attım.

rockduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
haklısınız mutlaka görmek gerek :) ancak verimsiz çalışsa azda olsa düşüş olmazmı.radyatör havasınıda alıyorum

ogun06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araçta lpg varsa su deposuna gaz kaçağı varmı diye bi kontrol ettir bence. regulator suya gaz basıyo olabilir yakın zamanda başıma gelmişti.

rockduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ogun bey guzel bir noktaya degindiniz.hararetten başka gaz kacagindan supheleniyordum ancak böyle bir olayin hararete etken olduğunu bilmiyordum.sorununuzu nasil cozdunuz

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Radyatör tıkalı kesin başıma geldi hararet 95 i geçmez oldu

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar 94 opel corsa b swing aracım var.aracı hararet çok çabuk yükseliyor uzun süredir bu sorunu yaşıyorum.bugün bayram dolayısıyla yolları kapatmışlar o yüzden dönüş yapabilmek için lalahana kadar gittim.otobanda 80 km hızda 2000 devirde giderken hararet 10 dkda 100e yaklaştı.kaloriferi açınca yükselme durdu çok azda düşüş oldu.Fan müşürünü değiştirdim hatta içeri tuş taktırdım ama açıldığından eminim sesini duyuyorum.Termostatı yeni değişirdim.Bakalit hortumunda kaçak vardı değiştirdim,pompanın dişlerini araba altına girerek hortumu çıkarıp kontrol ettim dişleri yerinde gibi.Radyatörde kaçak yok yani suyumda bir eksilme yok ancak hararet düşmüyor.özellikle 2 yle yokuş çıkarken 2000 devrin üzerine çıkınca 1 dkda 100e vuruyor.kaloriferi açınca daha yavaş yükseliyor ancak yine yükseliyor hiçbir şekilde düşüş yok .kızılaya gitmeye korkar oldum yardım lütfen :)
98de5ac3f8ed31f39061a108090d7063.jpg

Gördüğünüz gibi yarışı iptal radyatörün
Fan kapatınca aracı uzun çalışıyorsa sebeb bu büyük ihtimal.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi